Koszyk 0
Opis:
Jeremiasz Williams od ponad dwudziestu pięciu lat pielęgnuje ogrody w posiadłości gubernatora stanu Tennessee. A obecni jej mieszkańcy, gubernator z żoną, podobnie jak ich poprzednicy, skradli Jeremiaszowi serce. Mackenzie i Gray przeżywają teraz bardzo dobry czas – spodziewają się reelekcji Graya na stanowisko gubernatora, posyłają swoją najukochańszą córkę, Maddie, do przedszkola, starają się też o kolejne dziecko. Niespodziewana tragedia sprawia, że ich świat legnie w gruzach ... Mackenzie z każdym dniem coraz mocniej pogrąża się w depresji. Jeremiasz, choć sam cierpi, ma też świadomość, że jego talent do ogrodnictwa to coś więcej niż tylko pielenie chwastów i sadzenie roślin. To również pielęgnowanie serc – w tym przypadku bolejącego serca Mackenzie. Ogrodnik chce pomóc jej zrozumieć to, do czego sam dochodził przez wiele lat. To opowieść o stracie, miłości i życiu, która przypomina nam, że całe życie jest darem, ale serce jest darem najcenniejszym. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Denise H. Jones
  • 2014
  • 416
  • 210
  • 140
  • Smaki życia
  • 978-83-7516-660-6
  • 9788375166606
  • ZBM4X

Recenzje czytelników

Pierwszy ogrodnik

Ocena:
Autor:
Data:
a książka jest naprawdę pełna rozpaczy, ale jest także pełna nadziei i wiary. Płakałam przy czytaniu jak dziecko, nie raz przerywałam, aby przytulić mojego synka, albo aby wytrzeć oczy ponieważ rozmazywał mi się teks... Takiego czegoś nie życzyłabym nawet najgorszemu wrogowi! Jeśli jesteście dosyć odporni na taki ogrom bólu i smutku to polecam. Ja czytałam ją z zapartym tchem i załzawionymi oczami, ale powieść ta wciągnęła mnie bez reszty...
Czy ta recenzja była przydatna?

Pierwszy ogrodnik

Ocena:
Autor:
Data:
„Żal to nie coś takiego, co można pospieszyć (…) To Boży sposób, żeby pomóc nam wyjść z bólu. On wie, że jeśli nie uda nam się strząsnąć tego z siebie, to wybuchniemy. Więc daje nam żal i łzy. Potrzebujemy tego wszystkiego, żeby się wziąć i pozbierać”.

Denise Hildreth Jones jest amerykańską pisarką oraz mówczynią. Od ponad dziesięciu lat przemawia na spotkaniach i konferencjach w wielu krajach na całym świecie. Obecnie mieszka z mężem i dziećmi w Franklin ... Kocha książki i kuchnię meksykańską. Jej powieść „Pierwszy ogrodnik” zdobyła nagrodę INSPY.

Mackenzie i Gray London są szczęśliwym małżeństwem z ponad 10-letnim stażem. On jest gubernatorem stanu Tennessee, ona pierwszą damą oraz wolontariuszką w ośrodku zajmującym się pomocą ubogim rodzinom. Ich największą radością i prawdziwym oczkiem w głowie jest pięcioletnia córeczka Maddie. Do pełni szczęścia brakuje im tylko jednego - kolejnego dziecka. Jak się okazuje Mack od lat leczy się na niepłodność. Do tej pory poroniła już cztery razy i tylko ciążę z Maddie udało jej się szczęśliwie donosić. Jednak, pomimo tych przeciwności, kobieta cały czas wieży, że wkrótce znów zostanie mamą. I gdy wszystko zdaje się prowadzić ku dobremu niespodziewanie nad rodziną Londonów zawisają burzowe chmury - ich najukochańsza córeczka ginie w wypadku samochodowym, a Mack w ciężkim stanie trafia do szpitala. Mackenzie i Gray są zdruzgotani. Nie potrafią pogodzić z zaistniała sytuacją, przez co stopniowo pogrążają się w depresji, która nieuchronnie prowadzi do rozpadu ich małżeństwa…

Czy Mack i Gray pogodzą się z tragiczną śmiercią ukochanej córeczki? Czy uda im się ocalić swoje małżeństwo? Jedno jest pewno - nasi bohaterowie zawsze mogą liczyć na pomoc rodziny i oddanych przyjaciół, którzy zrobią wszystko, by w rezydenci Londonów znów zagościła radość.

„Pierwszy ogrodnik” to piękna, mądra, wartościowa książka o miłości, rodzinie, śmierci oraz radzeniu sobie ze stratą. Autorka w bardzo naturalny i realistyczny sposób oddał uczucia i emocje towarzyszące rodzicom po stracie ich jedynego dziecka. Ja osobiście bardzo wczułam się w fabułę powieści i całą sobą, razem z głównymi bohaterami, przeżywałam ich troski, problemy, radości. Szczególnie bliski memu sercu stał się sędziwy ogrodnik Jeremiasz, który w niezwykle delikatny i wrażliwy sposób, za pomocą mowy kwiatów, stara się pokazać zrozpaczonym rodzicom możliwe wyjścia z zaistniałej sytuacji. Jest on jakby dobrym duchem powieści, który w kilku prostych zdaniach potrafi zawrzeć prawdziwą życiową mądrość. Co prawda z początku pomoc ogrodnika nie spotyka się ze zrozumieniem, ale dzięki jego wytrwałości powoli trafia na podatny grunt. Na szczególną uwagę zasługuje również mama Mack, Eugenia Quinn - żywiołowa starsza pani, która jak lwica walczy o dorosłą córkę, nie pozwalając jej pogrążyć się smutki i depresji. Jej odwaga i determinacja w obliczu przeciwności zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

„Pierwszy ogrodnik” to powieść, obok której nie da się przejść obojętnie. Losy rodziny Londonów chwytają za serce i na długo pozostają w pamięci. Denise Hildreth Jones unika łatwych rozwiązań, nie stara się łagodzić bólu zrozpaczonych rodziców, ale jednocześnie w niebanalny sposób pokazuje jak sobie z nim radzić. Na przykładzie głównych bohaterów autorka przypomina nam również, iż w swojej rozpaczy nigdy nie jesteśmy sami. Obok nas są osoby, które podobnie jak my cierpią i z którymi możemy dzielić swój ból. Warto o tym pamiętać.

„Pierwszy ogrodnik” nie jest łatwą lektura, ale niesie ze sobą piękne przesłanie, które daje szansę na lepsze jutro i pokazuje, że po każdej burzy zawsze wychodzi słońce. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena