Koszyk 0
Opis:
Przyjazny i niezawodny matematyczny słownik dla dzieci niezbędny w pierwszych latach nauki.W książce znajdziecie:* przejrzyste definicje ponad 500 kluczowych pojęć i koncepcji matematycznych* setki kolorowych ilustracji* jasne i użyteczne przykłady* linki do Internetu najlepszych interaktywnych stron oferujących zagadki matematyczne, gry i praktyki na tym poziomie.
  • Papilon
  • miękka
Mniej Więcej
  • Opracowanie Zbiorowe
  • 136
  • 245
  • 175
  • 9788324522590
  • 9788324522590
  • ZAT13
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Pierwszy ilustrowany słownik matematyki

Ocena:
Autor:
Data:
Zawsze lubiłam lekcje matematyki a właściwie nie tyle lekcje co samą matematykę. Przyznam, że nie zawsze było lekko, zawsze jednak ogromną satysfakcję sprawiało mi rozwiązanie danego zadania, szczególnie gdy dążenie do wyniku było kręte i wymagało myślenia ;) Dziś mam ogromną nadzieję, że uda mi się zarazić tą sympatią moje dzieci. Aby nauka już od samego początku była dla nich atrakcyjna, przyjemna i przypominała zabawę skorzystałam z książki „Pierwszy ilustrowany słownik matematyki” ...
Lektura skierowana jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Podzielona została na pięć części, które krok po kroku wprowadzają maluchy w tajniki matematyki tj. Poznawanie liczb, Zastosowanie liczb, Kształt i przestrzeń, Miary oraz Dane. Na końcu natomiast znajduje się przydatny indeks dzięki któremu bez przeglądania całego działu odnajdziemy szybciutko stronę zawierającą potrzebne nam informacje.
Przy każdym przykładzie jaki pojawia się na kartach publikacji dzieci znajdą kolorowe ilustracje pomagające w zrozumieniu i zapamiętaniu danej zasady. Treść nie zalewa czytelnika a wiadomości wprowadzane są stopniowo i zaprezentowane w dość przystępny sposób. Częstokroć proste regułki wsparte są też nieskomplikowanymi ćwiczeniami dla lepszego ich utrwalenia.
Lektura zainteresowała już moją sześciolatkę, która rozpoczęła właśnie naukę w szkole podstawowej. Sporo wiadomości z pierwszej części książeczki już przerobiłyśmy. Nie były trudne a potraktowane w formie odkrywczej zabawy na pewno zapadły jej w pamięci.
Publikacja jest ogólnie bardzo ciekawa a na jej kartach sporo się dzieje. Można zauważyć tu nawet lekki bałagan jednak gdy wczytujemy się głębiej wrażenie to zupełnie znika. Na pewno skorzystamy z tej książeczki nie raz traktując ją jako źródło nowych oraz zapomnianych z czasem wiadomości. Czy warto? Myślę, że tak. Wiem bowiem, że matematyka sprawia niejednemu maluchowi spore trudności a zaległości zgromadzone na starcie mnożą się i ciągną w nieskończoność.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Swietne wprowadzenie do matematyki

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jest znakomicie wydana, ilustrowana, wydrukowana na doskonalym papierze. Poleciła nam ją nauczycielka ze szkoły mojego syna i jestem jej za to wdzięczna - pani Edyto, podziękowania, pomysł trafiony w 100%. Dziecko nawet nie wie kiedy uczy się nowych wiadomości - na pewno Slownik pozwala utrwalić dotychczasową wiedzę uzyskaną w szkole, a także pozwala stworzyć pozytywne emocjonalne skojarzenia, iż matematyka jest ważna, ciekawa i atrakcyjna ... skoro można w milej atmosferze w domu bezpiecznie przeczytać razem z rodziacami o poszczególnych zagadnieniach. Gorąco polecam. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena