Koszyk 0
Opis:
Główny bohater Richard Cypher, skromny leśny przewodnik, ratuje Kahlan Amnell, ostatnią Matkę Spowiedniczkę, z rąk morderców nasłanych przez diabolicznego czarodzieja Rahla Posępnego. Rahl, okrutny pan D'Hary, pragnie władzy nad trzema szkatułami Ordena - wrotami do magii życia i śmierci. Przeciwstawić może mu się tylko Poszukiwacz Prawdy, osoba czystego serca i silnej woli. Czarodziej Zedd ogłasza nim młodego Richarda...
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Terry Goodkind
 • 2012
 • 1
 • 696
 • 200
 • 130
 • Fantasy
 • 978-83-7120-843-0
 • 9788371208430
 • ZANR9

Recenzje czytelników

Pierwsze prawo.... dobrej zabawy;]

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwsze prawo magii Terry’ego Goodkind’a to jedna z moich ulubionych książek. Właściwie, nie ukrywając, cała seria znajduje się na szczycie listy moich ulubionych książek.
Książka opowiada historię Richarda Cypher’a, leśnego przewodnika, który podczas wyprawy w głąb lasu ratuję tajemniczą kobietę przed bojówką, która miała ją zabić. Okazuje się że uratowana kobieta, Kahlan, jest ostatnią Matką Spowiedniczką walczącą ze złym czarodziejem Rahlem Posępnym, władcą D'Hary ... Stawką tej walki jest nie tylko pokój, ale istnienie całego świata. Jedyną osobą która może przeciwstawić się złej magii Rhala jest legendarny Poszukiwacz Prawdy. Niestety istnieje jeden, drobny problem. Mianować nowego poszukiwacza może tylko Pierwszy czarodziej, a ten… zniknął lata temu i ludzie nie wiedzą gdzie się udał. Co więcej nikt nie może sobie nawet przypomnieć jak on wyglądał! Czy uda się znaleźć Pierwszego Czarodzieja? Jaką rolę w tej historii odegra Richard? Odpowiedzi znajdziecie w książce pt. Pierwsze prawo magii oraz w kolejnych tomach serii.
W Pierwszym prawie magii jest wszystko co od fantasy oczekuję, są momenty humorystyczne, jak i dramatyczne. Ponadto jest w niej miejsce zarówno na magię jak i logikę, co w powieściach fantasy nie zawsze jest regułą. Główny bohater jest inteligentny, zdeterminowany i da się go lubić. Mimo iż w świecie Richarda istnieje magia i magiczne stworzenia (a kto nie lubi opowieści o potężnych i walecznych smokach?) rozwiązania intryg są logiczne i wynikają z postępowania bohaterów. Światem rządzą prawa – prawa magii. W każdym z tomów serii poznamy jedno z praw magii. Co ciekawe, te prawa z magią mają niewiele wspólnego, lecz jednocześnie w swojej przenikliwości są wręcz magią samą w sobie.
Być może niektórzy lubią fantasy, gdzie magia ratuje świat, gdzie motyw deus ex machina jest obecny na kartach historii, ja wolę jednak gdy wszystko ma swe uzasadnienie i nawet magia jest w pewnym sensie logiczna i wynika z wcześniej ustalonych reguł, a losy bohaterów wynikają z ich decyzji i postępowania. Jeśli lubisz inteligentną i dobrze przemyślaną fantasy to pozycja dla Ciebie. Nie jest to jednak pozycja dla wszystkich, znajduje się tu opis dość drastycznych momentów, bohaterowie przeżywają wzloty i upadki, lecz dzięki swoim umiejętnością i swojemu sprytowi potrafią wyjść nawet z najgorszych opałów obronną ręką. Pierwsze prawo magii jest pierwszym tomem dłuższej serii opowiadającej losy Poszukiwacza Prawdy, jednak pierwszy tom można potraktować jako zamkniętą całość. Przygotuj się jednak, że jeśli polubisz bohaterów to nie spoczniesz dopóki nie zapoznasz się ze wszystkimi tomami serii!
Miłego czytania!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo dobra książka. Naprawdę warto ją przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena