Koszyk 0
Opis:
Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. "Pierwszaki z kosmosu" to doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty.
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Rafał Witek
 • 2014
 • 90
 • 195
 • 195
 • 978-83-7551-394-3
 • 9788375513943
 • ZBML5
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Pierwszaki z kosmosu

Ocena:
Autor:
Data:
Dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej są pełne obaw i niepewności. Wkraczając w szeregi szkolne mają częstokroć mieszane uczucia i w dużej mierze to od nas rodziców zależy jak rozpocznie się ta przygoda. Myślę więc, że jest to doskonała okazja by sięgnąć po książkę pt. „Pierwszaki z kosmosu”.
Jest to pełna humoru i ciepła historia dziewczynki o imieniu Pola, która jako sześciolatek rozpoczyna naukę w klasie pierwszej. Dziewczynka, pełniąca również rolę narratora ... relacjonuje czytelnikowi swoje doświadczenia wprost ze szkolnej ławki. By było ciekawiej oprócz niej naukę w tej samej klasie rozpoczyna także rodzeństwo Toto i Titi, najprawdziwsi przybysze z kosmosu. Te niebywale sympatyczne ludki poza typowo programową nauką muszą przyswoić również wszystkie panujące w szkole reguły i zwyczaje. To dzięki nim Pola czuje się w szkolnych murach bardzo dobrze, choć przyznam, że nie raz musi ratować przyjaciół z opresji.
Lektura podzielona jest na 22 kilkustronicowe historyjki. Chronologiczny układ opowiadań sprawia, ze rozpoczyna się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego a kończy wraz z jego zakończeniem. W każdej historii dziewczynka opisuje inny szkolny dzień, taką typową szkolną codzienność. Ta natomiast nigdy nie jest nudna czy zwyczajna. W szkole zawsze dzieje się coś ciekawego, są interesujące zajęcia i przyjaciele na których można liczyć w potrzebie. Jest też miła pani nauczycielka, która wszystko wie i chętnie każdemu pomaga.
Perypetie bohaterów są przezabawne i czyta się je bardzo przyjemnie. Duża czcionka ułatwi dzieciom powrót do nich gdy już samodzielnie zaczną czytać. Zachęcą je także do tego kolorowe ilustracje, których autorką jest doświadczona ilustratorka Aneta Krella – Moch.
Autor książki, Rafał Witek jest chyba maluchom dobrze znany a jego wiersze i opowiadania, których ma już na swym koncie nie mało, bardzo lubiane. Myślę więc, że i ta publikacja zostanie przyjęta, szczególnie przez tych najmłodszych, z ogromnym entuzjazmem, gdyż tak właśnie stało się w naszym przypadku.
Zachęcam do lektury ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pierwszaki z kosmosu

Ocena:
Autor:
Data:
Powiem szczerze, że podoba mi się ten pomysł z pierwszakami z kosmosu. Czegoś takiego jeszcze nie było ;) Ta dwójeczka jest nieco nieobyta jeśli chodzi o ludzkie sprawy, ale to jest właśnie najfajniejsze. Dzięki pomocy innych dzieciaczków z klasy powoli wszystkiego wspólnie się uczą. Dzięki temu i nasz mały czytelnik dowie się kilku przydatnych i ważnych rzeczy :)A jaka jest ta książka? Z pewnością ciekawa! Zdecydowanie pomysłowa! I naprawdę bardzo ładna :) Sztywna oprawa, kwadratowy format ... w środku matowe kartki, duża czcionka, krótkie rozdziały i mnóstwo kolorowych, zabawnych ilustracji. Wspaniałe połączenie prawda? Tak, my również tak uważamy :) Myślę, że zwariowane przygody dwójki kosmicznego rodzeństwa spodobają się Waszym dzieciaczkom. Nikodem słuchał z wielkim zaciekawieniem i ja sama czytałam j z przyjemnością :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena