Koszyk 0
Opis:
Autoportret Marka Hłaski i jedna z najbardziej zakręconych powieści o PRL-u. Nawet esbecy szukający haków na Marka Hłaskę czytali "Pięknych dwudziestoletnich" jak autobiografię. Wybrali wszystkie przestępcze czyny, które sobie przypisał, i wysłali tę litanię do Komendy Wojewódzkiej MO we Wrocławiu. Milicjanci nie znaleźli jednak żadnych śladów przestępczej działalności młodego pisarza.
 • Agora
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marek Hłasko
 • 2014
 • 0
 • 172
 • 217
 • 140
 • *, 9788326813597
 • 9788326813597
 • ZBKUY

Recenzje czytelników

Kreacja dla pisarza.

Ocena:
Autor:
Data:
Kreacja dla pisarza.
Autobiografia- to za dużo powiedziane. A może za mało. Hłasko i tak miał fantastyczne życie bez ubarwiania lub dodawania czegokolwiek. Takie życie właśnie, chciałoby się powiedzieć. Nic więcej nie dodam bo pisać o dziele pisarza można a samego Pisarza można tylko oceniać.
Czy ta recenzja była przydatna?

odkrycie

Ocena:
Autor:
Data:
Raczej nie zainteresowałabym się takim mężczyzną jakim był Marek Hłasko. Za dużo palił, za dużo pił, był wiecznym chłopcem. Jednak jako pisarz – to było odkrycie. Moje odkrycie. Jego „Piękni dwudziestoletni” mają trochę więcej niż tylko 200 stron a udało mu się w tej książce zawrzeć wszystko – i dzieciństwo w cieniu wojny, i trudne dorastanie – szybko skończył ze szkołami (choć przeczytał mnóstwo książek, był inteligentny), i z pracą dzięki której poznał wybitnych artystów (Tyrmanda ... Polańskiego, Broniewskiego, Andrzejewskiego – młodzieży te nazwiska nic nie powiedzą ale dla mnie to bohaterowie lat pięćdziesiątych), później tułaczkę po świecie. Nie mógł znaleźć sobie miejsca bo… może tęsknił za Polską, może za Polakami, za miejscem, w którym by po prostu siedział i pisał. Jednak tak sobie myślę że za dużo było w nim niecierpliwości, za dużo ciekawości, niosło go po świecie w poszukiwaniu ciągłego niebezpieczeństwa i szybkości. Umarł młodo – mając zaledwie 35 lat. Jedni uważają że popełnił samobójstwo, drudzy do końca będą wierzyli że to był tylko wypadek, że chciał żyć… Na końcu powiem że „Piękni dwudziestoletni” dla mnie nie mają skali bo co mam dać tylko pięć gwiazdek za takie życie? Jednego mi szkoda – że nie odkryłam go wcześniej. Absolutnie polecam.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena