Koszyk 0
Opis:
Wybór polskich bajek z tak zwanej wyższej półki. Są to najbardziej znane bajki cenionych autorów polskich, takich jak Maria Krüger, Maria Kownacka czy Ewa Mirkowska. Wartościowe teksty opatrzone są wysmakowanymi ilustracjami, które spodobają się rodzicom pragnących pokazać swoim dzieciom coś przyjaznego, a zarazem innego niż dominująca stylistyka w grafice dziecięcej ... Spis bajek: Jak to ze lnem było Misio i Plastuś Psotny źrebaczek Kichający strach na wróble Pan Twardowski Zakochany Pióropusz Na jagody Świerszczykowy kram Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2011
  • 112
  • 242
  • 172
  • 978-83-7568-745-3
  • 9788375687453
  • ZACY1
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Bajki dobre z ładną ilustracją

Ocena:
Autor:
Data:
Kupione z wyprzedzeniem pod drzewko dla wnuczki, jeszcze nie dziecko nie słyszało. Wybór bajek bardzo dobry, pamiętam jeszcze.
Czy ta recenzja była przydatna?

Piękne polskie bajki

Ocena:
Autor:
Data:
Polskich bajek nigdy dość, więc tym razem postanowiłam zapoznać się ze zbiorem wydawnictwa Siedmioróg, w skład którego weszły następujące tytuły: Jak to ze lnem było, Misio i Plastuś, Psotny źrebaczek, Kichający strach na wróble, Pan Twardowski, Zakochany Pióropusz, Na jagody, Świerszczykowy kram.

Może wstyd się przyznać, ale wcześniej nie znałam wszystkich tych utworów. Miło było ponownie wrócić do ,,Jak to ze lnem było", by po raz kolejny przekonać się ... że złoto niekoniecznie musi mieć wartość pieniądza. ,,Psotnego źrebaczka" dobrze znam z książeczki kartonowej, ,,Pan Twardowski" także nie jest mi obcy. ,,Na jagody" czytałam lata temu, więc chętnie wróciłam do tego wierszowanego utworu.

Jeśli już o tym mowa, wspomnę, że utwory różnią się sposobem przekazu. Niektóre są wierszowane, inne pisane są tekstem ciągłym. Formy przeplatają się ze sobą, tworząc bardzo ciekawą i spójną całość. Większość tekstów była dla mnie nowością. Niektóre utwory zajmują 3-4 strony, innym poświęcone jest o wiele więcej. Niektóre mają bardzo mało tekstu, inne naprawdę sporo. Podoba mi się to, że ten zbiór jest tak różnorodny, gdyż dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

,,Piękne polskie bajki" to zbiór wydany w sztywnej oprawie z naprawdę pięknymi ilustracjami i ciekawymi ponadczasowymi tekstami. Cieszę się, że w książeczce zostały połączone bardziej i mniej znane utwory, dzięki czemu mamy okazję przypomnieć sobie dawno nieczytane teksty, a także poznać nowe.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena