Koszyk 0
Opis:
Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji detektywistyczno-kulinarna historia o buszującym na warszawskich Bielanach gangu sprytnych i sympatycznych kun. Prot Eustachy, Tomasz Montana, Euzebiusz, Pani Patrycja i Purchawka w brawurowym stylu udaremniają  zamach na życie i niebiańskie przepisy kulinarne pani Elizy i demaskują spisek w wyższych sferach gastronomicznych.  Na koniec w zapyziałej kebabiarni otwiera kultową knajpkę. W ksią ... żce znajdziemy również świetne przepisy  pani Patrycji (kuny) i pani Elizy (nie-kuny). Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Justyna Bednarek
  • 2016
  • 128
  • 165
  • 235
  • *, 9788363960-57-5
  • 9788363960575
  • ZDAVN
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Pięć sprytnych kun

Ocena:
Autor:
Data:
Ta bajka zmieni Wasze poglądy na malutkie zwierzątka jakimi są kuny.
Bajka rozpoczyna się reportażem w gazecie, który opisuje kuny jako złe i bardzo uciążliwe dla ludzi zwierzęta. Rzekomo przegryzają kable w samochodach i ludzie mieszkający w okolicy, gdzie grasują te złe kuny, nie mogą sobie z nimi poradzić.
Lecz to wszystko wcale nie tak było, a jak było naprawdę, pokaże Wam właśnie ta bajka….
Pięć kun: Prot Eustachy, Euzebiusz, Tomasz Montana, Pani Patrycja oraz Purchawka ... to bardzo miłe i przyjazne zwierzęta. Lubią obserwować ludzi, czasem podkradają się aby coś sobie od nich „pożyczyć”, a ponadto oczywiście prowadzą własne życie, całkiem podobne do naszego – ludzkiego. Pewnego razu Pani Patrycja i Purchawka postanawiają „pożyczyć” sobie od pani Elizy Przechodzień(człowieka), bardzo ładne, błyszczące klipsy. Jednak kiedy zakradają się do domu niespodziewanie Pani Patrycja czuje zapach dochodzący z kuchni. Nie był to jednak zwyczajny zapach, ten przyciągał i nie pozwalał nie zajrzeć co też tam się gotuje. Kiedy Pani Patrycja wraz z Purchawką przynoszą przepyszne jedzenie, szef zgrai kun – Prot Eustachy, ujawnia plan mający na celu założenie restauracji, w której kuny serwować będą same przepyszne smakołyki. Tak oto zaczyna się niesamowita przygoda pięciu sprytnych kun, z panią Elizą i innymi bohaterami tej bajki. Zdradzę Wam tylko, że jeszcze nie raz kuny wpadną w śmiertelne niebezpieczeństwo i będą musiały radzić sobie ze złymi ludźmi o złych sercach, którzy nie lubią zwierząt.
Bajka jest bardzo specyficzna, bowiem jest tutaj wątek fantastyczny – kuny, które zachowują się jak ludzie, ale jest też dużo wątków zaczerpniętych rodem z kryminału. A czy bajka zakończy się szczęśliwie? Tego musicie dowiedzieć się sami, a powiem Wam tylko, że życie dwóch z pięciu kun zawiśnie w pewnym momencie na włosku.
Trzeba tutaj podkreślić dodatkowo dwie rzeczy: pierwsza – przepiękne i kolorowe ilustracje, które same w sobie zachęcają do przeczytania tej opowieści. Po drugie – w takcie czytania znajdziecie w książce kilka przepisów kulinarnych, ale nie takich zwyczajnych, bo będzie to przepis taki jak: „Sałatka za którą każda kuna odda swój ogon” lub „Paluszki czarownicy pieczone przez Kręcichwosta”. Spróbujcie zrobić którykolwiek z tych przepisów z mamą, babcią lub starszym rodzeństwem. Gwarantuję mnóstwo niezapomnianej zabawy!
Oprócz tego wszystkiego o czym Wam już opowiedziałam, w tej książce odnajdziecie także mnóstwo świetnej zabawy i humoru. Kuny są tak przezabawne i tak wspaniałe, że już teraz mogę powiedzieć, iż często będę wracać do tej cudownej opowieści.
Chciałabym Was na koniec prosić jeszcze o jedno. Wyciągnijcie z tej opowieści morał i pewną naukę. A mianowicie, niech to będzie szacunek dla każdego zwierzątka – jakie by nie było - i pamiętajcie, że to tylko bezbronne zwierzęta, i pod żadnym pozorem nie wolno ich krzywdzić.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka, Którą Należy Czytać Na Głos, Czyli Rzecz O Pięciu Kunach.

Ocena:
Autor:
Data:
Inspiracją do napisania książki może być praktycznie wszystko. Najpierw były to skarpety, teraz przegryzione kable w aucie, traktujący o nich artykuł i koleżanka kucharka. Mieszanka niespójnych zjawisk, pod piórem Justyny Bednarek nabiera sensu, wręcz zakręconego rozpędu i eksploduje serią przygód zakręconego gangu gryzoni, dość bezczelnego w swoich poczynaniach, ale przy tym uroczego i rozbrajającego. Prot Eustachy, Euzebiusz, Tomasz Montana, Purchawka, Pani Patrycja są zapalonymi smakoszami ... kucharzami oraz znawcami dobrego jedzenia. W planach mają przejęcie starej kebabiarni i otwarcie własnej restauracji. Niech nikogo to dziwi, kuna zwykle dostaje to, co chce. Żyje sobie spokojnie na Warszawskich Bielanach, zgrabnie lawirując między zielenią Lasku Lindego, a zawartością ludzkich mieszkań, szczególnie kuchni. Czas płynie leniwie, czasami znikają jakieś przedmioty, butelka oliwy, albo nawet garnek zupy. Okoliczni mieszkańcy wydają się zupełnie przeciętni. Pan Bartłomiej skrupulatnie pielęgnuje pomidory, a wieczorami z pasają pisuje recenzje warszawskich restauracji. Eliza Przechodzień prowadzi ekskluzywny butik, w którym z uczuciem mierzy szpilki z czerwoną podeszwą, ale jej prawdziwe ja pozostaje starannie skrywanym sekretem. Jest i Tamarka genialna kucharka; pies rasy groźnej o imieniu Ciapek i fenomenalny gawron Edward. Sielsko, pozornie anielsko, aż do chwili kiedy w życie mieszkańców wkracza niejaki Tadeusz Kręciworst. Facet podejrzany, o lekko sadystycznych upodobaniach, smakosz ludzkich placów. Taki skład osobowościowy zapowiada historię ostrą, czasem słodką, z pazurem, ale przede wszystkim z humorem i … miejscami kulinarną nutą.
Bednarek jest mistrzynią obserwacji i ożywiania. Personifikowała skarpetki bez pary, teraz nadaje ludzkie cechy uroczym kunom. W duecie z de Latourem zdobyła Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawa oraz Najlepszej Książki Dziecięcej 2015 roku. Z moją pięciolatką jesteśmy nadal na etapie, kiedy ilustracje i teksty muszą współistnieć w proporcjach 2:1. Ale w tym wypadku słowa wygrały i to podwójnie. Mimo braku obrazków na każdej stronie, treść została wysłuchana, zapamiętana, a nowe, trudne słowa wypytane i wyjaśnione. Przeczytajcie tę książkę na głos! Docenicie wtedy jak pięknym, starannym językiem jest napisana. Traktuje młodego czytelnika po partnersku, nie zasłania się dzieciomową i infantylnym upraszczaniem, nie straszy upiornym kopiowaniem treści znanych i klasycznych. Maluch jest oswajany z inteligentnym, przemycanym ukradkiem humorem i sarkazmem. Perełka!

Agata Olejnik siazkisaniebezpieczne.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena