Koszyk 0
Opis:
Szlachetni Polacy kontra podli Niemcy? Nie tym razem. Jesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony. W tym samym czasie lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki wykonuje wyrok na konfidencie – nie dla idei, po prostu mu zapłacono. Wkrótce na jego drodze staje przełożony zamordowanego żandarma. Chce, by Bujnicki pomógł w rozwiązaniu tajemnicy ... której stawką jest życie wielu ludzi. Śmiertelni wrogowie mają tylko pięć dni na odkrycie prawdy. Herosi okazują się łajdakami, a zagrożenie przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Intrygujący bohaterowie, skomplikowana zagadka oraz dwie kobiety, czyli… podwójna dawka kłopotów. W tej książce nic nie jest oczywiste. ----------------------- Nowa powieść Artura Baniewicza jest propozycją zarówno dla fanów kryminałów Jo Nesbø czy Zygmunta Miłoszewskiego, jak i czytelników powieści historycznych. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Artur Baniewicz
 • 2016
 • 1
 • 624
 • 210
 • 135
 • *, 97883240-3462-8
 • 9788324034628
 • ZD9HA

Recenzje czytelników

Niekonwencjonalnie

Ocena:
Autor:
Data:
Artur Baniewicz w swej najnowszej książce łamie schematy. Postacie Niemców i Polaków przedstawione w książce kłócą się z powszechną opinią. Bardzo dobrze, przez ten zabieg pozycja ta nie powinna zginąć w zalewie innych książek o tematyce historycznej.

Zagadka kryminalna, która jest główną osią fabuły, jest bardzo rozbudowana i wielowątkowa. Śledztwo prowadzone przez głównego bohatera nie przypomina jednak klasycznego śledztwa kryminalnego (nie wygląda jak w serialu CSI - nie te czasy ... nie te środki), a skupia się na zgłębieniu tajników psychologii człowieka. Dużo tu wątków właśnie psychologicznych, obszernych opisów motywów ludzkiego postępowania. Dlatego "Pięć dni ze swastyką" nie jest klasycznym kryminałem.

Narracja jest prowadzona w żywy i barwny sposób, nie pozwalając na nudę czy znużenie lekturą. 650 stron lektury może trochę przerażać, ale muszę przyznać, że przy tej lekturze godziny upływają bardzo szybko :)

Zachęcam do zapoznania się.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wciąga

Ocena:
Autor:
Data:
Pochłonęłam tę książkę w trzy wieczory. Nie mogłam się oderwać od lektury!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena