Koszyk 0
Opis:
Właściciele psów w Valleby są zrozpaczeni. Ktoś kradnie ich ulubieńców i żąda okupu wysokości kilku tysięcy koron! Lasse i Maja rozumieją, że trzeba działać szybko. Śledztwo prowadzi ich prosto do spowitej mrokiem sali kina Rio. Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów ... Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać – duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji, trzymająca w napięciu akcja, a wszystko w formacie prawdziwej powieści. Co wcale nie znaczy, że po książki o Lassem i Mai nie sięgają również bardziej wprawni czytelnicy! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Asa Lind
  • 2009
  • 0
  • 132
  • 208
  • 157
  • *, 97883-6096-3678
  • 9788360963678
  • Y0259
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Lektura obowiązkowa bez względu na wiek!

Ocena:
Autor:
Data:
"Piaskowy Wilk" to w moim odczuciu najlepsza, jak dotąd, pozycja poznańskiego wydawnictwa Zakamarki, przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia. Książka, której autorka umiejętnie i harmonijnie umie połączyć ze sobą świat dziecka ze światem dorosłych, gdzie rzeczywistość miesza się z baśnią. Ale, co mnie pociąga - więcej w niej fantazji i wyobraźni dziecka i dziecięcego pojmowania rzeczywistości ... Mądrość rodzicielska wcale nie jest dogmatycznym pewnikiem - więcej w tej książce niedopowiedzeń i pozostawienia drzwi otwartych dla różnych domysłów, niż jakichś gotowych scenariuszy edukacyjnych.

Dynamiczne i ciekawe, króciutkie opowiadania napisane przez Panią Asę Lind można czytać osobno, ale można też stworzyć z nich jedną długą całość.
Karusia, główna bohaterka, mieszka wraz z rodzicami nieopodal plaży w przytulnym domku. Rodzice, jak to rodzice, nie zawsze mają czas i zrozumienie dla dziewczynki. I w trakcie jednej z samotnych wypraw-eksperymentów, Karusia spotyka na plaży wiekowego Piaskowego Wilka. Każda z przygód Karusi z Piaskowym Wilkiem dotyka spraw ważnych, egzystencjalnych i ponadczasowych, a wszystkie są jakby surrealistyczne, na pograniczu fantazji.
Podoba mi się, że więcej w życiu dziewczynki jest Taty niż Mamy. Taty - dodam przebywającego w domu, gotującego i sprzątającego.
A jaka jest 5 letnia Karusia? Żywa, odważna, złoszcząca się, smucąca się, zadająca pytanie za pytaniem, ciekawa, dużo rozmyślająca, majtająca nogami przy obiedzie - skąd my to znamy, prawda?
Ciekawym uzupełnieniem tekstu są ilustracje Kristyny Digman. Szara kreska ołówka, wpleciona niby mimochodem między rozdziały tworzy doskonałe tło dla prostych opowieści, stanowi integralną całość z fabułą.
Zachwycająca książka. Będzie doskonałym prezentem gwiazdkowym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena