Koszyk 0
Opis:
Przewodniki dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej, nie rezygnując z luksusu. Wszystko, co najważniejsze dla nowoczesnego turysty, podane w atrakcyjnej formie. Miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, kultura i sztuka, zakupy, ciekawostki. Przewodnik niezbędny przed wyjazdem, w trakcie podróży, jak i po powrocie, by przywoływać wspomnienia z wakacji. Pascal poleca! Złoto tematów Pascala: Indie i Nepal, Meksyk, Ziemia Święta i Jordania, Chiny i Tybet, Sri Lanka, Tajlandia ... Dubaj oraz Wyspy Zielonego Przylądka Wśród hipotez wyjaśniających, skąd pochodzi nazwa Peru, najbardziej popularne są dwie. Zgodnie z pierwszą Indianie z północnego wybrzeża, zapytani przez hiszpańskich odkrywców, jak nazywa się ich kraj, odpowiedzieli "Viru", co Hiszpanie zrozumieli jako "Peru" i nazwali tak wszystkie zdobyte wkrótce tereny. Drugie wyjaśnienie odnosi się do wodza zwanego "Biru" lub "Beru". Hiszpanie pytali go o nazwę kraju, co on zrozumiał jako pytanie o swoje imię. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sławomir Adamczak, Katarzyna Firlej-Adamczak
 • 2013
 • 0
 • 320
 • 201
 • 143
 • 97883-7642-1599
 • 9788376421599
 • ZB5QF

Recenzje czytelników

Kolorowy przewodnik

Ocena:
Autor:
Data:
Przewodnik zawiera sporo zdjęć, jest wydany na ładnym, dość grubym papierze - ma to swoje wady i zalety. Zaletą jest oczywiście wygląd: miło się go ogląda. Wadą - waga. Jest to przewodnik fajny do poczytania przed wyjazdem i nieco mniej fajny do noszenia w plecaku podczas wakacji (no, chyba że ktoś jedzie do hotelu z walizką i jej waga jest mu obojętna).

Wiosną 2014 wyszedł lżejszy, bardziej "przenośny" przewodnik tych samych autorów (cienki papier, bez zdjęć) - gdybym wiedziała ... że się ukaże, pewnie bym poczekała i kupiła ten lżejszy zamiast tego.

Pomijając wagę, przewodnik mi się podoba. Dość krótko, ale treściwie opisuje główne atrakcje. Nie zawiera może wszystkich możliwych porad "technicznych", ale za to łatwiej się go przegląda i nabiera mniej więcej rozeznania, co ma się ochotę zobaczyć i które miejsca odwiedzić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena