Koszyk 0
Opis:
Dziewczyna, która wykrzyczała bluesa z Teksasu i Luizjany tak, jak nikt, biały czy czarny, nigdy przedtem się nie odważył. To Janis Joplin - pierwsza gwiazda rocka kontrkultury lat 60., która ustaliła modę panującą w ruchu "powrotu do korzeni", który z San Francisco zawojował świat. Autor po raz pierwszy przeprowadza wywiady z dziesiątkami ludzi, sławnych i nieznanych, podróżuje do miejsc ... gdzie Janis się urodziła, żyła i zmarła; ujawnia fakty o jej życiu i śmierci, które do tej pory pozostawały w cieniu. Oto tragiczna, magiczna i, przede wszystkim, prawdziwa Janis Joplin - najwspanialsza śpiewaczka w historii rock and rolla. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ellis Amburn
  • 2015
  • 1
  • 440
  • 205
  • 141
  • 9788360157-96-1
  • 9788360157961
  • ZCP7O

Recenzje czytelników

Perła

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Ellis Amburn pt. „Perła” powstała głównie na podstawie oryginalnych wywiadów z przyjaciółmi, szkolnymi kolegami Janis Joplin, oraz jej kolegami z pracy: członkami zespołów, autorami piosenek. Twórcy tej książki to autentyczni ludzie z kręgu tej znakomitej piosenkarki.
Janis Joplin urodziła się 19 stycznia 1943 roku. Pochodziła z rodziny republikanów. Pewnego dnia Janis postanowiła pojechać do Nowego Orleanu, by poznać tamtejsze bary i muzykę i już wtedy okazało się ... że Janis lubi się dobrze zabawić. Na początku pracowała jako kelnerka w restauracji przy kręgielni Port Arthur, zaczęła włóczyć się z talkowcami i ćpunami i zamieszkała z Johnem Clayem – cudownym dzieckiem muzyki. Została przyjęta na pierwszy rok Wydziału Sztuki i szybko wzbudziła zainteresowanie społeczności akademickiej. Jeden z redaktorów gazety studenckiej napisał: „Kiedy się jej podoba – chodzi boso, na zajęcia zakłada levisy, bo są wygodniejsze i wszędzie nosi ze sobą swoją gitarę, żeby była pod ręką, gdy poczuje nagłą potrzebę zaśpiewania piosenki”. Janis miała na nadgarstku tatuaż imitujący bransoletkę. Swoje naszyjniki sporządzała na krośnie, używając staroświeckich paciorków i plecionej skóry. Wspólnie z zespołem Big Brother nagrała swój pierwszy album w 1966 roku i tym samym zdobyła popularność, początkowo bywała w niewielkich klubach by potem na Monterey Pop Festival w 1967 uzyskać status gwiazdy i występować na największych festiwalach w Stanach Zjednoczonych. Choć jej kariera muzyczna trwała bardzo krótko, bo w wieku 27 lat Janis umiera z przedawkowania narkotyków, to pozostawiła po sobie wiele cennych i znakomitych utworów, które są inspiracją dla dzisiejszych młodych artystów.
Książka napisana w sposób bardzo profesjonalny, oparta na autentycznych wywiadach, w miękkiej oprawie, zawiera 421 stron, 9 rozdziałów. Bardzo wciągająca, a w niektórych momentach poruszająca, choć artystka z natury była osobą sympatyczną i zawsze rozrywkową.
Zachęcam Państwa do przeczytania tej ciekawej biografii i życzę udanej lektury.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena