Koszyk 0
Opis:
Penny z Piekła Rodem na liście najlepszych książek dla dzieci The Roald Dahl Funny Prize. Naprawdę wcale nie nazywam się Penny z Piekła Rodem. Nazywam się Penelopa Jones, zdrobniale Penny. Kawałek "z piekła rodem" to żart Taty. Wiem, że to żart, bo za każdym razem, kiedy Tato tak mówi, śmieje się jak gęś, która ma łaskotki. Osobiście nie widzę w tym nic śmiesznego. Zresztą to nieprawda, bo przecież nie urodziłam się w piekle. Według Babuni, ja po prostu przyciągam nieszczęścia jak magnes.
Mniej Więcej
  • Joanna Nadin
  • 2013
  • 144
  • 198
  • 130
  • 978-83-62955-47-3
  • 9788362955473
  • ZAXL6
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Przyciągając nieszczęścia jak magnes

Ocena:
Autor:
Data:
Penny z Piekła Rodem - tak o bohaterce książki mówi żartobliwie jej ojciec potrafiący śmiać się jak gęś. Tytułowa Penny ma bowiem taką dziwną właściwość, że przyciąga nieszczęścia jak magnes. Mało tego, co chwilę wpada na jakiś genialny czy świetny pomysł. Niestety, większość z nich kończy się jeśli nie wielką katastrofą to przynajmniej sporym zamieszaniem.
Penny z Piekła Rodem. Katalog katastrof to drugi po Porażających Porażkach tom przygód niesfornej acz niezwykle sympatycznej dziewczynki ... Równie zabawny i dynamiczny. Przed naszymi oczami przewija się cała gama znanych nam już postaci, których zachowania i rozmowy komentuje osobiście Penny. Ich portrety wypełniłyby całkiem okazałą galerię wyrazistych osobowości. To właśnie one, wraz z przygodami w których uczestniczą i rysunkami, które wypełniają stanowią największą wartość tej pełnej humoru książki. Czy to będzie Georginia Dalia Morton-Jones, pretensjonalna kuzynka Penny, lat cztery i coś, czy jej wiecznie zaniepokojona możliwością utraty pracy opiekunka Lila Bolilewa. Czy Kosmo Łebski Webster, najlepszy przyjaciel Penny, którego mama jest holistycznie zorientowana i pustkę w słoiku twist-off potrafi uczynić znaczącym symbolem pustki kosmicznej, czy starsza, wkurzająca siostra bohaterki Stokrota posługująca się często dość złośliwym powiedzeniem „Penelopo Jones, jesteś kompletnym matołem”. Penny wszystko widzi przez zwariowane, niezmiennie optymistyczne okulary. Choć nie każdą rzecz rozumie, to każdą próbuje okiełznać tak jak potrafi. Wszystko stara się wytłumaczyć z zaangażowaniem dziecka pełnego ciekawości i trochę ironicznego poczucia humoru.
Przygody, które przeżywa dziewczynka nie są może same w sobie nadzwyczajne, ale jej osobowość potrafi je uczynić właśnie takimi. Zabawne stają się nie tylko sytuacje w które angażuje się Penny, ale i jej komentarze do nich. Humorowi sytuacyjnemu towarzyszy słowny wsparty świetnym humorem rysunkowym, stanowiącym zresztą integralną część historyjek. W historiach opowiedzianych w tej książeczce słowami kluczami są: katastrofa, odpowiedzialność, tolerancja, zdołowana, tajemnica, pouczające, lecznicza moc i kotostrofa (tak, tak koto-strofa). Zabawa gwarantowana, choć wielu z pewnością przyzna, że zdecydowanie za krótka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pozytywne emocje

Ocena:
Autor:
Data:
Szalone przygody w kolejnej odsłonie. Moja córka czytając książkę często chichocze, ale też zwraca uwagę na obecność epitetów. Te nie do końca jej się podobają. Cóż może czasy inne i książki pisane są innym językiem, ale skoro 9-latka zwraca na to uwagę...Zróżnicowana wielkość czcionki w tekście może utrudnić, ale nie musi, czytanie dzieciakom rozpoczynającym przygodę z książką. Reasumując: książka wzbudza pozytywne emocje i skłania do dalszych poszukiwań ciekawych tytułów.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena