Koszyk 0
Opis:
Odrodzona jako ogień olimpijski, Emily musi poznać i zaakceptować zarówno moc ognia, jak i związaną z nią odpowiedzialność. Lecz ona wcale tego nie chce. Pragnie jedynie powrócić do swojego świata i do taty, który jest przetrzymywany przez tajną agencję rządową. Emily wyruszy zatem w kolejną podniebną podróż na grzbiecie dumnego skrzydlatego wierzchowca – Pegaza, by stoczyć heroiczną walkę z potworami… By ocalić Olimp przed losem gorszym niż zagłada…
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kate O'Hearn
 • 2015
 • 0
 • 368
 • 195
 • 125
 • 9788324520428
 • 9788324520428
 • ZCB1T
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Walka o Olimp

Ocena:
Autor:
Data:
Kate O'Hearn kontynuuje swoją przygodę z bogami rzymskimi na greckim Olimpie. Brzmi trochę jak nieporozumienie, ale zasadniczo jest to jedyny minus jaki mogę odnaleźć w tej historii. Na początku powieści autorka przybliża nieco faktów z poprzedniego tomu, pozwalając tym samym na zorientowanie się w sytuacji nawet jeśli nie czytało się "Ognia życia".

Wartka akcja, dobrze napisani bohaterowie, ciekawa intryga i liczne zwroty akcji sprawiają ... że powieść ta jest naprawdę bardzo dobrą historią niemal wolną od luk. Akcja toczy się spokojnie, autorka rozwiązuje kolejne wątki nie zostawiając miejsca na nudę. Dlatego też książkę czyta się na jednym oddechu. Jest to świetna pozycja dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy chcą choć na chwilę uciec od codziennych obowiązków i zanurzyć się w tym fantastycznym świecie. Zarekomendowałabym ją również starszym czytelnikom, ponieważ jak wspominałam fabuła jest spójna, autorka dobrze wiąże fakty, unika sztampowych schematów i ciągle trzyma w napięciu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Olimp, jako siedlisko greckich bogów, znany jest od pokoleń.Mity związane z tym miejscem, rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie już od setek lat.Potężni bogowie, odrażające monstra i zwykli ludzie, rzuceni na pastwę zachcianek nieśmiertelnych istot.

"Pegaz.Walka o Olimp", to ciąg dalszy serii książek, których akcja rozgrywa się właśnie na Olimpie i w okolicach.Nastoletnia dziewczyna, odrodzona jako wszechpotężna moc, wcale nie chce zostać na Olimpie.Woli wrócić do domu ... do swojego ojca.Niespodziewana sytuacja, sprawia, że dziewczyna wraz z Pegazem wyrusza na niebezpieczną misję, która-znowu zaważy na losach wszystkich.

Kolejny tom za mną, tym razem, w tej części, mamy równie udaną opowieść, co w tomie wcześniejszym, jednak tutaj, nużą cokolwiek liczne powtórzenia i przypomnienia, jakby autorka nie ufała swoim czytelnikom i na siłę usiłowała im przybliżyć, co też wymyśliła w tomie poprzednim.Poza tym mankamentem, powieść przeczytałem bez przykrości, nie jest źle.

Publikację otrzymałem, dzięki uprzejmości Grupy Wydawniczej Publicat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena