Koszyk 0
Opis:
Nowy bestseller Pierwszej Damy Literatury Obyczajowej. Wojna i miłość, przyjaźń i rodzinne więzi, dramatyczne wybory i odbudowane życie w opowieści łączącej pół wieku, dwa kontynenty i dwa pokolenia. Nicolas von Bingen i Alex von Hemmerle przyjaźnią się od dziecka. Obaj są wdowcami, obaj samotnie wychowują dzieci – Nicolas dwóch synów, Alex córkę. Zapewniają im bezpieczeństwo i luksus w rozległych bawarskich posiadłościach, które należą do ich rodów od pokoleń. Bogaci i wpływowi ... prowadzą światowe życie, a Alex z pasją hoduje wspaniałe rasowe konie. Nagle ten spokojny świat wali się w gruzy. Nicolas musi porzucić wszystko, co kocha, i wraz z synami uciekać z Niemiec ogarniętych nazistowskim szaleństwem. Czy w dalekiej Ameryce zdołają rozpocząć wszystko od nowa? Ich szansą staje się bezcenny dar od Alexa… DANIELLE STEEL, najsławniejsza autorka literatury kobiecej osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w różnym wieku i różnych narodowości. Każda kobieta – matka i córka – może odnaleźć w jej bohaterkach siebie. Słynna pisarka z własnego doświadczenia wie, jak szczodry, ale i jak okrutny potrafi być los. Największą tragedię przeżyła po śmierci dziewiętnastoletniego syna. Wszystkie powieści dedykuje swoim dziewięciorgu dzieciom. Danielle Steel napisała 132 książki wydane w 69 krajach w rekordowym nakładzie 800 milionów egzemplarzy. Ponad 20 z nich zostało sfilmowanych. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • twarda
Mniej Więcej
 • Danielle Steel
 • 2014
 • 1
 • 320
 • 212
 • 140
 • 9788324152407
 • 9788324152407
 • ZBRCU

Recenzje czytelników

www.recenzjeknigoholiczki.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Dawno, dawno temu obiecałam sobie, że przeczytam wszystkie książki, które wyszły spod pióra Danielle Steel. Do osiągnięcia celu jeszcze daleko, lecz mogę pochwalić się, że znam kilka jej powieści. Co tu dużo mówić- znam i bardzo lubię.
Pani Steel znana jest z pisania ckliwych romansów, zdarza się też, że "popełni" coś sensacyjnego. Jednak "Pegaz" ogromnie mnie zaskoczył, trzeba dodać, że pozytywnie. Ale po kolei.
Akcja rozpoczyna się przedwojennych Niemczech ... Tam mieszkają dwaj arystokraci- Nick i Alex. Są wdowcami, łączy ich przyjaźń. Na skutek działań Hitlera i nazistów Nick (który dowiaduje się, że jego matka była Żydówką) wyjeżdża do Ameryki po lepsze życie. Od Nicka dostaje prezent- kilka koni, któe mają zapewnić mu na początku utrzymanie.
Czytelnik jest świadkiem smutków i radości bohaterów, ich życia i losów zarówno w czasie wojny, jak i po niej. Niekiedy serce ściśnie żal czy wzruszenie.
Z kart książki widać, jaką miłością Nick darzy konie i to, jak ważna jest dla niego rodzina.
Takiej Danielle Steel jeszcze nie widziałam. Jednak podoba mi się to "wcielenie". Miałam problem z oderwaniem się od książki.
Jest to pozycja idealna na zimowe wieczory (w tym roku ciepłe) lub letni dzień w ogrodzie. Tak naprawdę- powieści tej autorki można czytać zawsze i wszędzie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena