Koszyk 0
Opis:
Paul Tergat dorastał w biedzie, w kenijskiej wiosce wraz z szesnaściorgiem rodzeństwa. Miał talent i niezwykłego ducha walki. Dzięki pasji i wytrwałości osiągnął ogromny sukces. Dziś jest sławnym sportowcem, wielokrotnym mistrzem i rekordzistą świata na różnych dystansach. Książka Paul Tergat. Biegaj z mistrzem to nie tylko opowieści o jego sekretach, zwycięstwach i porażkach ... inspirujące historie o jego rodzinie i działalności charytatywnej, to również poradnik dla osób pragnących bić swoje rekordy i tych, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z bieganiem.Pamiętaj, że każdy bieg zaczyna się od pierwszego kroku, a każdy sukces wymaga determinacji! Sięgnij po rady mistrza, poznaj jego ducha walki i podejście do poszczególnych dystansów. Dowiedz się, czym różnią się przygotowania do maratonu od przygotowań do półmaratonu czy biegu przełajowego. Poznaj mądre sposoby zwiększania wytrzymałości organizmu, wskazówki dotyczące diety, snu oraz plany treningowe Paula Tergata. Paul Tergat — kenijski lekkoatleta, dwukrotny srebrny medalista olimpijski oraz wicemistrz świata w biegu na dystansie 10 000 m. Odnosi sukcesy także w półmaratonach i biegach przełajowych. W 2003 roku ustanowił rekord świata podczas maratonu w Berlinie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Septem
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jurg Wirz
 • 2015
 • 216
 • 230
 • 170
 • 97883283-0602-8
 • 9788328306028
 • ZCOFL
 • niego

Recenzje czytelników

Biegaj z mistrzem

Ocena:
Autor:
Data:
Myślę, że wielu z Was bardzo często obiecywało sobie, że „od jutra zacznę biegać”, lecz nigdy nic z tego nie wychodziło. Pojawiały się różne wymówki: że nie ma czasu, że złe samopoczucie, że zła pogoda itd. To wszystko sprawia, że zaniedbujemy siebie i swój organizm. A może właśnie powinniśmy brać przykład z mistrza?
Paul Tergat pochodzi z Kenii. Od dziecka nie miał łatwego życia. Ogromna bieda z którą się zmagał nie przeszkodziły mu jednak w zrobieniu kariery sportowej ... Od zawsze chciał się uczyć, lecz szkoła była płatna. Zawarł układ z dyrekcją, że kiedy tylko zarobi swoje pierwsze pieniądze, to od razu ureguluje dług za czesne. Tak też się stało. Paul trafił do wojska i to właśnie tam zaczęła się jego kariera sportowa. Odkrył w sobie ogromny talent. Talent do biegania. Na samym początku były to biegi przełajowe, to w nich się doskonalił i zapragnął być mistrzem. Później nadszedł czas, kiedy Tergat poczuł, że musi zwyciężać w maratonach.
Czy marzenia Paula Tergata się spełnią?
Jak dalej potoczą się jego losy?
Wspaniała książka. Poradnik w którym znajduje się wszystko czego potrzebujecie do rozpoczęcia biegów rekreacyjnych a także maratonów i półmaratonów. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie tylko poradnik. To wspaniała opowieść o drodze pełnej przeszkód aż na sam szczyt. Aż do tytułu mistrza.
Gwarantuję Wam, że czytając książkę od razu nabierzecie ochoty na rozpoczęcie treningów. To nie tylko opowieść widziana oczami Wirza. Na każdej stronie znajdziecie krótszą lub dłuższą wypowiedź samego Tergata, który opowie trochę o sobie a trochę pomoże się Wam zmobilizować. W książce jest wszystko. Począwszy od krótkich opowieści o życiu mistrza, jego rodzinie, sukcesach, o tym dlaczego zazwyczaj maratony czy biegi przełajowe wygrywają ciemnoskórzy, a skończywszy na poradach dla czytelnika od samego Tergata, przygotowane listy potrzebnych nam rzeczy do biegania, rozkłady ćwiczeń i dystansów na poszczególne tygodnie.
Dodatkowo jest masa przeróżnych zdjęć z życia Paula Tergata. Na każdej stronie znajdziecie ciekawe i interesujące zdjęcia.
Całym urokiem książki są właśnie zdjęcia i sposób w jaki książka została napisana, lekko i przyjemnie dla czytelnika. Kiedy już zaczniecie czytać, to nie będziecie mogli się oderwać.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena