Koszyk 0
Opis:
Wydawałoby się, że nic nie może zaskoczyć Patricii gardiner, która całe swe życie spędziła na Wyspie Księcia Edwarda, w ukochanym rodzinnym Srebnym Gaju, gdzie czas zdawał się stać w miejscu. A jednak... Gdy na Pat zwali się cała lawina niespodziewanych zdarzeń - na świat przyjdzie jej młodsza siostra, stoczy walkę z chorobą i przeżyje pierwszą miłość - charakter dziewczynki zostanie wystawiony na ciężką próbę.
Mniej Więcej
  • Lucy Maud Montgomery
  • 2006
  • 1
  • 334
  • 83-08-03917-0
  • 9788308039175
  • L5011
  • 14-16 lat

Recenzje czytelników

L.M. Montgomery - bohaterka mojego dzieciństwa

Ocena:
Autor:
Data:
Odkąd pamiętam czytałam dużo, książki były nieodłącznym elementem mojego dzieciństwa, nie było bez nich dnia. Nie jestem w stanie zliczyć książek jakie przeczytałam będąc dzieckiem ani przypomnieć sobie ich wszystkich. Na pewno jednak jedną z ulubionych moich autorek była Lucy Maud Montgomery, której „Ania z Zielonego Wzgórza” jest tylko jedną malutka kropelką w całym oceanie jej twórczości. Jej książki dawały mi taki wewnętrzny spokój, gdy tego potrzebowałam, pocieszały, gdy było mi smutno ... Bohaterki jej książek to były dziewczynki, takie jak ja – z każdą z nich miałam coś wspólnego, mogłam się z nią identyfikować, razem z nimi przeżywałam ich życie. Pamiętam Emilkę ze Srebrnego Nowiu i całą serię opowieści o niej, historie o Kilmeny i oczywiście wspaniałą Pat ze Srebrnego Gaju. To zresztą zafascynowana jej osobą wybrałam sobie moje trzecie imię, do bierzmowania -Patrycja. Uważam, że spędzenie dzieciństwa z nosem w książkach może być wartościowe, może być piękne. I na pewno lepsze niż dzieciństwo przed komputerem…

„Człowiek w zimie zapomina, jak cudowna jest wiosna i ma co roku miłą niespodziankę” – Lucy Maud Montgomery („Pat ze srebrnego Gaju”)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Urocza Pat

Ocena:
Autor:
Data:
Pat ze Srebrnego Gaju to wyjątkowo ciepła i magiczna opowieść, jakie tylko Lucy Maud Montgomery może pisać. Któż z nas nie śledził z wypiekami na twarzy losów Ani, Emilki czy Historynki? Patrycja Gardiner jest kolejną fantastyczną bohaterką książek kanadyjskiej pisarki. Pewnie jest uparta, charakterna, wybuchowa i impulsywna, ale ma tak wielkie i gorące serce, że nie sposób jej nie pokochać.

Historia Pat to znakomita propozycja dla dzieci i młodzieży ... ale również niejeden dorosły zatopi się w kartach powieści z emocjami śledząc losy dziewczynki, jej rodziny i przyjaciół. Zagłębiając się w lekturę, rozpoczynamy bowiem wędrówkę z Pat, od chwili gdy jest małą dziewczynką po niemal dorosłe lata, kiedy staje się młodą panną. Razem z nią dojrzewamy, przeżywamy smutki i radości, nie raz zapłaczemy, bo książka pełna jest momentów wzruszających.

Lucy Maud Mongomery zamknęła losy Pat w dwóch powieściach. Kontynuacją Pat ze Srebrnego Gaju jest Pani na Srebrnym Gaju znana też pod tytułem Miłość Pat.

Jeśli jeszcze nie znacie tej bohaterki, a lubicie twórczość L.M. Montgomery koniecznie poszukajcie Pat :)
A może już znacie i lubicie?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena