Koszyk 0
Opis:
Zarin Suker należy do najlepszych chirurgów na świecie. W nocy jednak swoją uwagę mistrz sali operacyjnej poświęca szczególnym pacjentkom: wlecze je do piwnicy kliniki i otwiera im oczy - w najprawdziwszym sensie tego słowa... Z powodu braku świadków i dowodów policja prosi Alinę Gregoriev o pomoc. Niewidoma psychoterapeutka, która od czasu przypadku z pasjonatem oczu służy jako medium, ma dostarczyć dowodów dotyczących kolejnej "pacjentki" Sukera ... Alina z wahaniem przystaje na propozycję - i od tej chwili wpada w otchłań obłędu i przemocy. Uwolnić ją z tego mógłby jedynie jej przyjaciel Alexander Zorbach, który jednak już od dawna nie jest celem jej marzeń... O Boże, co za książka! Po przeczytaniu ostatniej strony czytelnik przeciera zmęczone oczy, oddycha głęboko, i żałuje, że to już koniec. Ruhrnachrichten Aż dech zapiera. Tej książki nie da się odłożyć na bok. Allgemeine Zeitung Znakomity thriller. Taniec na linie dla nerwów. Express Sebastian Fitzek cieszy się dużym uznaniem wśród krytyków, jak i czytelników. Po opublikowaniu serii bestsellerów: "Terapia", "Makabryczna gra", "Śmierć ma 143 cm wzrostu", "Klinika", "Odłamek" i "Kolekcjoner oczu", stał się niekwestionowaną niemiecką gwiazdą thrillerów psychologicznych. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, zakupiono do nich prawa filmowe. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sebastian Fitzek
  • 2013
  • 420
  • 195
  • 130
  • 978-83-7778-287-3
  • 9788377782873
  • ZATLO

Recenzje czytelników

Pasjonat oczu

Ocena:
Autor:
Data:
Thrillery czytam bardzo rzadko, jednak ostatnio mam coraz większą ochotę na ten gatunek. Dlatego zainteresowana opisem tym chętniej sięgnęłam po tą pozycję. Gdy tylko ją zaczęłam czytać wiedziałam, że szybko się od niej nie oderwę i tak też się stało. Co ważne, akcja powieści toczy się kilkuwątkowo, jednak wszystkie osoby są ze sobą w jakiś sposób powiązane.

Alexander Zorbach szukał swojego syna uprowadzonego przez psychopatę, który po śmierci ofiary wydłubywał jej lewe oko ... Najpierw zabijał matkę, następnie uprowadzał potomka, ojciec miał tylko 45 godzin i 7 minut, aby uratować pociechę. Po tym czasie traciła ona życie. Mężczyzna spóźnił się o 7 minut w dotarciu do miejsca przetrzymywania Juliana. Nie znalazł go już w przypuszczalnym miejscu uwięzienia, zadzwonił jednak do niego porywacz. Dał mu instrukcje, jak miał postępować, aby uratować syna. Czy Zorbach się na to zdecydował?

Tymczasem w areszcie śledczym przebywał drugi groźny psychopata, który obcinał swoim ofiarom powieki. Większość z nich następnie popełniała samobójstwo, gdyż nie mogła dalej z tym żyć. Wielokrotnie także je gwałcił. Alina, niewidome medium, miała czasem wizje, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Czy jednak to, co zobaczyła nie było zbyt przerażające?

Książkę przeczytałam pośpiesznie, z wielkim napięciem i niecierpliwością czekałam rozwiązania akcji. Jak autor zaznaczył na początku jest to drugi tom, nie trzeba jednak cofać się do poprzedniego. Gdy już myślałam, że zagadka została rozwiązana pojawiały się nowe, przerażające fakty. W życiu nie domyśliłabym się, kto tak naprawdę zaplanował całą intrygę porywania dzieci! Prawda okazała się zaskakująca, a zarazem szokująca…

Autor pisał w sposób zrozumiały, strasznie wciągnęłam się w ten thriller. Co prawda niektóre opisy były bardzo przerażające, jednak nie żałuję, że skusiłam się na tą pozycję. Moim zdaniem wątek pewnej kobiety nie został do końca rozwiązany, strasznie ciekawi mnie, kim ona była.

Sebastian Fitzek do końca sam nie wie, ile będzie części tej serii. Ja jednak z wielką ochotą sięgnę po kolejną, gdy tylko się ukaże. Dodam, że nie mogę się już tego doczekać !

,,Pasjonat Oczu” to doskonały thriller, który z pewnością warto przeczytać, jeśli ktoś uwielbia ten gatunek. Być może nowym miłośnikom także się spodoba, choć jest naprawdę przerażający.

Moja ocena : 9,5/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

„Niemal każdy morderca może wytłumaczyć swoje motywy…”

Ocena:
Autor:
Data:
„Niemal każdy morderca może wytłumaczyć swoje motywy…”
Owszem, podobno wszystko można w jakiś sposób wytłumaczyć i znaleźć ku temu okoliczności łagodzące. Ale czy naprawdę człowiek, który bez skrupułów niszczy życie innym lub ich go pozbawia, zasługuje na jakąkolwiek łagodność i przebaczenie? Ciężko odpowiedzieć, jeśli nigdy nie znaleźliśmy się w sytuacji takiej jak Alexander Zorbach – jeden z bohaterów książki „Pasjonat oczu”. My możemy tylko gdybać, on musiał działać ...
„Pasjonat oczu” jest drugą książką z serii stworzonej przez Sebastiana Fitzek’a, jednak stanowi odrębną historię, więc nieznajomość „Kolekcjonera oczu” nie powinna stanowić problemu dla kogoś, kto chce przeczytać tę powieść. Tak było w moim przypadku – nie wiedziałam nawet, że ta książka zalicza się do serii, nie wiedziałam, że coś było przed nią, ale spodobał mi się opis i postanowiłam po nią sięgnąć. Nie miałam żadnego problemu z rozeznaniem się w sytuacji, chociaż autor chyba miał rację w swojej wypowiedzi na początku książki… gdybym teraz chciała przeczytać „Kolekcjonera oczu”, zapewne nie trzymałby mnie tak bardzo w napięciu, ponieważ pewne jego elementy zostają tutaj przytoczone i wyjaśnione.
Wcześniej nie było mi dane zapoznać się z twórczością pana Fitzek’a, więc nie miałam bladego pojęcia, jaki jest jego styl, czego mogę się spodziewać i jak nastawić się do czytania tej książki. Thrillerów czytam coraz więcej, ale jestem dopiero na początku swojej drogi, więc nie mogę zapewne dać wielu fanom tego gatunku żądanej przez nich opinii. Jednak muszę przyznać, że książkę czytało mi się naprawdę dobrze i przyjemnie. Lekka lektura, która wciąga czytelnika – momentami całkowicie. Lekka pod tym względem, że czyta się ją bardzo szybko i bez najmniejszych niedomówień czy kłopotów. Nie porusza jednak prostej tematyki, wręcz przeciwnie. Motywy podjęte przez autora należą do ciężkich, trudnych i nie ukrywajmy – psychopatycznych. Gdy naprawdę dobrze się wczytamy i nic nie będzie nas rozpraszać, zdamy sobie sprawę z powagi sytuacji, która panuje w tym książkowym świecie. Oczami wyobraźni zobaczymy wiele elementów, które są przerażające i zapewne nikt z nas nie chciałby doświadczyć ich na własnej skórze.
Teoretycznie głównym bohaterem jest Aleksander Zorbach – przynajmniej wiele na to wskazuje na początku powieści. Potem tę rolę przejmuje Alina Gregoriev – niewidoma fizjoterapeutka, która pomaga policji w odnalezieniu zaginionej dziewczyny, która prawdopodobnie stała się „wybraną pacjentką” Zarin’a Suker’a. Zarin Suker znakomicie wykonuje swoją pracę chirurga – jest jednym z najlepszych w swoim fachu. Posiada jednak dosyć psychopatyczne zboczenie zawodowe – po godzinach pracy otwiera swoim „wybranym pacjentkom” oczy – i to dosłownie. Znajdziemy tutaj także wielu innych bohaterów, którzy stanowią ważne elementy owej powieści. Autor nie skupiał się jakoś wybitnie na kreowaniu ich, chociaż najważniejsze cechy są raczej zauważalne. Myślę, że ważniejszą sprawą było tutaj skupienie się na emocjach, napięciu i wzbudzaniu w czytelniku ciekawości – to autorowi się udało bardzo dobrze.
Ciężko mi trochę napisać coś jeszcze, ponieważ musiałabym Wam zdradzić zbyt wiele z fabuły, a tego robić nie chcę. Z pewnością znajdziecie tutaj elementy pełne porywającej akcji – już nawet na samym początku – które są równoważone przez chwilowe zwolnienie tempa. Stale jednak wiele się dzieje, więc czytelnik nie ma aż tak wielkiej chwili wytchnienia, co tutaj jest znacznym plusem. Własne dochodzenie i tak możemy prowadzić, co nie jest łatwą sprawą, ponieważ nieprzewidywalność to jedna z wielu pozytywnych cech tej powieści. To coś w rodzaju „Nie nie nie! Autor nie mógł tego tak zrobić… a może jednak? Nie.. O nie, on to naprawdę zrobił. A może jednak nie? Nie wiem..”. Osobiście bardzo lubię, kiedy takie myśli towarzyszą mi podczas czytania, dlatego całość oceniam bardzo pozytywnie. Mimo że nie porwała mnie ta książka całkowicie, gdyż czegoś mi w niej zabrakło i czuję pewien niedosyt, to jest ona warta uwagi i przeczytania. A po inne powieści tego autora na pewno sięgnę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena