Koszyk 0
Opis:
Jako dziecko Donna Ford nazywana była "małą wiedźmą", "bękartem" i "złem wcielonym". Jej macocha stosowała niewyobrażalnie okrutne kary i robiła wszystko, by złamać dziewczynkę psychicznie. Dziś Donna Ford jest matką trójki dzieci, uznaną malarką i rysowniczką. Jej opowieść to najlepszy dowód na to, że nie ma przeszkód nie do pokonania.
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Donna Ford
 • 2012
 • 1
 • 304
 • kieszonkowe
 • 168
 • 118
 • 978-83-240-1685-3
 • 9788324016853
 • ZAFMJ

Recenzje czytelników

Pasierbica - D. Ford

Ocena:
Autor:
Data:
"Pasierbica" D. Ford to bardzo poruszająca powieść przedstawiająca prawdziwą historię ośmioletniej dziewczynki, która doznaje cierpień ze strony dorosłych ludzi. Przeżywa cierpienia fizyczne, jak i zarówno psychiczne ze strony swojej macochy. Jest niezwykle wystraszoną
i przelęknioną malutką dziewczynką, która spełnia wszystkie prośby macochy, i podporządkowuje się jej woli. Zostaje poddawana maltretowaniu fizycznemu, które polega np. na braku możliwości korzystania z łazienki ... Dziewczynka powstrzymuje mocz, a jeśli nie wytrzyma i popuści mocz to nie ma możliwości zmiany bielizny, w której następnie musi udać się do szkoły. W szkole jest wytykana i wyśmiewana z powodu cuchnięcia moczem. Oprócz tego kolejną karą było stanie w łazience w samej bieliźnie. Dziewczynka doznaje również bicia bez żadnego konkretnego powodu. Macocha wymierzała jej ciosy w twarz, uderzała pięścią w brzuch, kopała leżącą i bezbronne dziecko na podłodze. Donna doświadcza cierpienia fizycznego w postaci braku jedzenia.
Najgorsze co mogło spotkać tę dziewczynkę to przemoc seksualna, którą ją spotyka ze strony znajomych mężczyzn macochy. Ci mężczyźni zaspokajają swoje popędy seksualne nie zważając na to, jaką krzywdę i cierpienie powodują u małej zalęknionej dziewczynki, które spełnia ich zachcianki z obawy przed macochą. Tu nasuwa się pytanie jak dorosły człowiek jest w stanie krzywdzić słabą i kruchą istotę w dzieciństwie, w którym dziecko powinno doznawać miłości, szacunku, i troski. To niezwykle smutne i przerażające, i tak naprawdę trudno sobie wyobrazić, co odczuwała Donna w chwili przemocy seksualnej. Dlaczego ci dorośli mężczyźni nie zmierzyli się z dorosłymi osobnikami, z którymi mogliby prowadzić wyrównaną walkę, a nie krzywdzić małe i bezbronne dziecko pozostawione bez możliwości obrony swojego "ja".
Co najgorsze to Donna wierzyła, że jest "małą wiedźmą", "bękartem" i "złem wcielonym" tak była nazywana przez macochę, która za wszelką cenę próbowała złamać dziewczynkę psychicznie. I w pewnym stopniu udało się jej na tyle, by Donna uwierzyła, że zasłużyła na te wszystkie okrutne rzeczy, które ją spotykały. Jednak pomimo tyle zła, które spotkało dziewczynkę pokazała wszystkim, że stała się dumną i pewną siebie kobietą podczas procesu wytoczonego macosze. Udowodniła, że jeśli się tylko chce, to można pokazać innym, że pomimo krzywdy i cierpienia można stać się człowiekiem odważnym, i na tyle silnym, by zmierzyć się ze swoim wrogiem, i go pokonać. Jej macocha została skazana na dwa lata więzienia za stręczycielstwo.
To historia przemiany małej i wystraszonej dziewczynki, która przerodziła się w silną, i odważną kobietą w walce ze złem, które spotkało ją w dzieciństwie. Stawiła czoło przeżyciom i ujawniła całą prawdę o tragicznym dzieciństwie podczas procesu sądowego przeciwko macosze. Ta książka powstała w celu zwrócenia uwagi na historię dzieci, których wokół nas spotyka zło i, na które my powinniśmy reagować, i nie pozostawać obojętnymi, tak jak w przypadku ojca Donny, który nie widział lub nie dostrzegał problemu, który dział się tuż za ścianą lub ślepo wierzył swojej małżonce, że jego córka jest niedobrą, i nieznośną dziewczynką. Poszkodowana zwraca uwagę na istotę w życiu małego dziecka, które my jako dorośli mamy kochać, szanować, dbać oraz budować silną osobowość własnego "ja".
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pasierbica

Ocena:
Autor:
Data:
Wstrząsająca historia dziewczynki, nad którą znęcała się macocha. Na szczęście dręczycielka po latach została ukarana, a Donna mogła być wreszcie wysłuchana. Nieprawdopodobne, że kobieta, która w dzieciństwie przeżyła koszmar, mogła założyć rodzinę i być szczęśliwą matką. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena