Koszyk 0
Opis:
Miłość, marzenia i Paryż... Czy może istnieć lepsze połączenie? „Paryżanka” to powieść o życiowej przygodzie w najpiękniejszym mieście świata i o smakowaniu życia jak wyszukanego dania francuskiej kuchni, z jej najlepszymi składnikami: sztuką i miłością, z dodatkiem poczucia humoru, które zawsze ratuje z opresji. Tytułowa bohaterka jest młodą i atrakcyjną polską emigrantką, obdarzoną celnym zmysłem obserwacji. Ta opowieść to jej dialog z Paryżem – miastem, które, tak jak kochanek ... nie zawsze mówi prawdę, nie zawsze wyraża swoje zainteresowanie i czasem nie okazuje czułości. Co zatem zrobić, by nie zniechęcić się do zdradliwego miasta miłości, nadmiaru wyszukanego jedzenia i blichtru mody oraz nie zrazić się do odbiegających od ideału mężczyzn? Potraktować to wszystko z dużą dawką humoru. I oczywiście wciąż poszukiwać prawdziwej miłości… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Amelie Sobczak-Sabre
 • 2014
 • 2
 • 252
 • 200
 • 130
 • 978-83-7674-421-6
 • 9788376744216
 • ZBQMZ

Recenzje czytelników

Paryżanka

Ocena:
Autor:
Data:
Główna bohaterka będąca jednocześnie narratorką „Paryżanki” jest rozkapryszoną, wiecznie niezadowoloną kobietą, która cechuje się sarkastycznym humorem z domieszką ironii, feminizmu oraz ciętego języka. Mężczyznę swojego życia nazywa utrzymankiem (mimo tego, iż w pewnym momencie sama zwalnia się z pracy) i ma zapędy godne nimfomanki. Pochodzi z Polski i dzieli się z czytelnikami swoimi refleksjami na temat życia w Francji.

Paryż budzi wiele kontrowersji. Nigdy tam nie byłam ... ale przeglądając opinie żyjących tam ludzi i czytając książki o codzienności w tym miejscu zauważam, iż jest pełne kontrastów. Z jednej strony jest to miasto zakochanych ludzi, klimatycznych uliczek i pięknych zabytków. Z drugiej strony miasto z nadwyżką bezdomnych, terrorystów i śmieci. Wiele kultur i nacji, a ile ludzi na świecie – tyle opinii.

Niestety autorka nie kupiła mnie tą książką. Zawiodłam się. Piękna okładka, klimatyczny tytuł, a w środku co? Inicjały zamiast imion, wulgaryzm, wszystko toczące się wokół seksu i zbyt luzacki język, pełen młodzieżowego slangu. Powieść przeczytałam w jeden wieczór ponieważ mimo swych dwustu pięćdziesięciu stron nie znalazło się w niej dużo tekstu. Nie było to łatwe ponieważ porządnie się wynudziłam. Możliwe, że jej zadaniem jest trafienie do młodszego grona czytelników, jednak ja gdybym miała kilkunastoletnią córkę, wolałabym żeby omijała tę pozycję z daleka. Nawet nie wiem do jakiego gatunku można by ją zakwalifikować. Erotyk to nie jest (choć kopulują się tam wszyscy na potęgę), dramat też nie, już prędzej komedia, ale jakaś mało śmieszna. Ponadto zauważyłam, że w przedstawionej historii brakuje ładu i składu. Nie ma początku, rozwinięcia i zakończenia. Miałam wrażenie, że książka jest po prostu o niczym. W pewnym stopniu można ją uznać za pamiętnik, albo raczej zbiór opowieści z życia. Zawiera między innymi informacje o kloszardach, seksie, pracy. Naprawdę próbowałam doszukać się pozytywnych aspektów. Mogę powiedzieć tylko tyle, że ze dwa razy uśmiechnęłam się podczas czytania. Na temat autorki nie znalazłam żadnych informacji ale życzę jej aby w przyszłości z pod jej pióra wychodziły lepsze dzieła.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena