Koszyk 0
Opis:
Paryż ma w sobie tajemnicę, szaleństwo, magię! Od wieków zachwyca, inspiruje i uwodzi. Opowieść o jednym z najbarwniejszych okresów w dziejach Paryża powszechnie kojarzonym z szaloną zabawą w Moulin Rouge i kankanem. Jednak belle epoque to przede wszystkim lata ożywionej działalności artystycznej, naukowej i politycznej, to właśnie wtedy Paryż nazywano stolicą świata. Porywająca, ilustrowana fotografiami z epoki, podróż w czasie, pełna niezwykłych historii, barwnych postaci, burzliwych miłości ... wybitnych dzieł sztuki i literatury pozwala poczuć duszę miasta świateł z przełomu wieków. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marta Orzeszyna
  • 2012
  • 0
  • 408
  • 237
  • 195
  • 97883-01171032
  • 9788301171032
  • ZAPR1

Recenzje czytelników

Wspaniała, magiczna wyprawa do stolicy Francji.

Ocena:
Autor:
Data:
Cenię od dawna książki wydane przez PWN, nigdy się na nich nie zawiodłam, podobnie jest i w tym wypadku. Dużą część Europy mam zwiedzoną, jednak do Paryża nigdy nie zawitałam. Z tym większą przyjemnością przeczytałam książkę, jaką wspólnymi siłami stworzyły Marta Orzeszyna i Małgorzata Gutowska-Adamczyk.
Książkę zaczęłam podczytywać na początku grudnia i tak sobie czytałam,a w zasadzie dawkowałam poznawanie stolicy Francji w jej najbarwniejszym chyba okresie. Była to niezapomniana wyprawa ... za którą autorkom gorąco dziękuję.Książka została podzielona na dziesięć rozdziałów, w których poruszone zostały najważniejsze i najciekawsze kwestie.Ale treść treścią, dużo większe znaczenie ma fakt jej zaserwowania. A obu paniom udało się z książki zrobić arcydzieło, taka pięknie opakowaną bombonierkę z jeszcze wspanialszym wnętrzem.
Książka jest wspaniale wydana, posiada twardą piękna oprawę, jest szyta. Papier jest najwyższej klasy, tekst napisany prostym językiem i ozdobiony wspaniałymi ilustracjami, na które składają się: stare czarno-białe zdjęcia, przedruki plakatów, reprodukcje obrazów, wycinki z gazet.
To wszystko dodaje niesamowitego smaczku lekturze, oddaje doskonale klimat epoki i wielokrotnie miała uczucie przeniesienia się w czasie.Doskonałym uzupełnieniem jest bardzo bogata bibliografia, która osobom zainteresowanym pozwoli sięgnąć po kolejne pozycje.
Gorąco zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przepiękna podróż do przeszłości

Ocena:
Autor:
Data:
Dla tych, którzy kochają Paryż to pozycja obowiązkowa, pierwsza taka i jedyna dotąd na naszym rynku!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena