Koszyk 0
Opis:
Bohaterowie stworzeni, by stać się przyjaciółmi dziecka. Razem na pewno się uda! Mądra bajka bez przemocy. Przyjaźń, odwaga, szacunek, wiara we własne siły. Zbiór 8 opowiadań adresowanych do maluszków i przedszkolaków. Bajka ma charakter edukacyjny, przekazuje pozytywne wartości, takie jak: wiara we własne siły, odpowiedzialność, zasady działania w grupie, przyjaźń. Książka oparta jest na serii telewizyjnej ... "Parauszek" to pierwsza od ponad dekady polska animacja lalkowa z legendarnego studia Se-ma-for. Opowiada o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Obok tytułowego Zajączka Parauszka, widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę, Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom bohaterów przygląda się Sowa Uhu, która daje widzom wskazówki na temat właściwego zachowania. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Papilon
 • twarda
Mniej Więcej
 • Julia Śniarowska
 • 2014
 • 162
 • 247
 • 201
 • 978-83-271-0065-8
 • 9788327100658
 • ZBPEZ
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Dobra książka, w dobrej cenie

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to bardzo prawdopodobne, że Parauszka już znacie z MiniMini+, ale jeśli do tej pory nie mieliście okazji go spotkać, z miłą chęcią zapoznam Was. "Parauszek i przyjaciele" to polska produkcja studia Se-ma-for. Jego przygody możecie poznać również z książki "Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu", do której opowiadania napisała Julia Śniarowska.

Parauszek to marzyciel, który ma mnóstwo pomysłów i dba o to, by nie było nudno ... Zajączek jest też najlepszym przyjacielem, na którego zawsze można liczyć. W codziennych przygodach towarzyszą mu Usia, sroczka Madzia, łoś Łopatek, miś Benek, bóbr Klepek, lis Fredek, wilk Waldek, wiewiórka Kitka i sowa Uhu. Z nimi nie można się nudzić, za to wiele można się nauczyć.

Książeczka "Parauszek i przyjaciele" zawiera osiem opowiadań, a każde z nich posiada jakiś morał, mądrość. Z przygód Parauszka młodzi czytelnicy dowiedzą się między innymi, że:

nie można nikogo bezpodstawnie oskarżać, bo pomylić się jest bardzo łatwo;
prawdziwy bohater nie szuka sławy, pochwał i nagród, on radość czerpie z bezinteresownej pomocy;
problemy są dużo łatwiejsze do rozwiązania, kiedy wspierają nas przyjaciele;
dobra psota powinna śmieszyć wszystkich, a nie tylko psotnika i z pewnością nie powinna przynosić szkód.

Opowiadania zawarte w książeczce są dość długie, dlatego kategorię wiekową określiłam na 4+, jednak jednocześnie są one bardzo ładne, mądre i dość proste, także myślę, że i młodszym dzieciom można książeczkę przeczytać choćby przed snem. Każdy zna swoje dziecko i wie na ile starczy mu cierpliwości.

"Parauszek i przyjaciele" przekazuje pozytywne wartości, nie ma w niej przemocy, ani sytuacji/rzeczy, których dziecko mogłoby się przestraszyć. Bohaterowie wszelkie problemy rozwiązują na spokojnie i po przyjacielsku. Nie dochodzi wśród nich do kłótni, bo przecież wystarczy trochę wyrozumiałości i uprzejmości, by nawet w najmniej przyjemnej sytuacji dojść do porozumienia. Książkę "Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu" można zaliczyć do książek edukacyjnych.

O ilustracjach chyba mówić nie ma potrzeby, sami na nie spójrzcie i oceńcie czy się Wam podobają :) Ja jak na nie patrzę to od razu przypomina mi się bajka Przygody Misia Uszatka :) a w niej Zajączek i Króliczki :) Książka oczywiście jest pięknie wydana, ma twardą okładkę i strony z dobrej jakości papieru. Mój Mąż gdy ją ujrzał, to stwierdził, że pewnie kosztuje z 50 zł. :) I tej ceny jest warta

Ilustracje możecie zobaczyć na moim blogu http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2014/11/parauszek-i-przyjaciele-najlepsze.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

dobra polska historia dla dzieci i nie tylko

Ocena:
Autor:
Data:
Zbiór opowiadań adresowanych do maluszków i przedszkolaków i nie tylko. Książka ta uczy wiary we własne siły, odpowiedzialności, zasad działania w grupie.Mądra bajka bez przemocy. Przyjaźń, odwaga, szacunek, wiara we własne siły.
Piękne ilustracje pomagają dziecko wyobrazić sobie jak wyglądają przyjaciele Parauszka
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena