Koszyk 0
Opis:
Drugie wydanie bestsellerowej książki, dzięki której zrozumiesz, jak funkcjonuje twój umysł! Emocje zbyt często dyktują ci, co robić? W sytuacjach stresowych trudno ci opanować irytację i zdenerwowanie? Odkładasz podjęcie decyzji w czasie? Zdarza ci się wątpić w swój sukces, ponieważ przejmujesz się opiniami innych? Gdy odczuwasz spokój i myślisz w sposób racjonalny ... przemawia przez ciebie Człowiek. Kiedy pojawiają się irracjonalne myśli, gwałtowne emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, a ty czujesz wściekłość lub zdenerwowanie – przemawia przez ciebie Szympans. Szympans to część mózgu, która działa jak niezależna od ciebie maszyna. Jego żywiołem są kłębiące się w tobie emocje. Nie masz wpływu na jego naturę, ale możesz nim zarządzać. Wewnętrzny Szympans może być twoim najlepszym przyjacielem lub największym wrogiem – na tym właśnie polega paradoks Szympansa! Profesor Steve Peters, światowej sławy psychiatra tłumaczy naturę wewnętrznej walki, jaka odbywa się w umyśle, i wyjaśnia, jak wykorzystać tę wiedzę w każdym obszarze życia. Skuteczność tego rewolucyjnego modelu potwierdzają badania naukowe i sukcesy kolarzy brytyjskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, z którymi  współpracował prof. Peters. Zrozum, jak funkcjonuje twój umysł.  Pozbądź się nieracjonalnych i negatywnych myśli. Naucz się jeszcze lepiej kontrolować swoje emocje.  Osiągnij najważniejsze cele życiowe: SZCZĘŚCIE, SUKCES I SPEŁNIENIE! Prof. Steve Peters – światowej sławy psychiatra kliniczny z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem, dyrektor kliniczny Mental Health Services, psychiatra sądowy współpracujący ze szpitalem Rampton Secure Hospital, wykładowca senior The University of Sheffield, opiekun studentów. Posiada tytuł magistra matematyki, medycyny i edukacji sportowej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu medycyny sportowej, edukacji i psychiatrii. Konsultant psychiatrii w świecie sportu. Współpracuje z Liverpool Football Club oraz z drużynami England Football i Sky ProCycling. Przygotowuje zawodników do igrzysk olimpijskich oraz wielu innych imprez sportowych. Współdziała m.in. z Brytyjską Federacją Rowerową, zespołem England Rugby, uczestnikami Mistrzostw Świata w Snookerze oraz zawodową ligą Premier League Football. Skuteczność opracowanych przez niego technik zarządzania umysłem została potwierdzona wyśmienitym występem najlepszych kolarzy brytyjskich na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i w Londynie w 2012 roku, z których przywieźli łącznie 26 medali, w tym 16 złotych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Prof. Steve Peters
  • 2016
  • 2
  • 320
  • 235
  • 165
  • 978837788-349-5
  • 9788377883495
  • ZDD96

Recenzje czytelników

Paradoks Szympansa

Ocena:
Autor:
Data:
Prof. Steve Peters to psychiatra kliniczny, sądowy, wykładowca The University of Sheffield. Jest konsultantem psychiatrii w świecie sportu. Dyrektor kliniczny Mental Health Services.

Paradoks Szympansa to poradnik, a dokładniej program zarządzania umysłem. Cel? Przede wszystkim nauka kontrolowania emocji. Jednak nie jest to jedyne pojęcie, jakie autor stara się wyjaśnić w swojej publikacji.

Książka, którą wymęczyłam, która wycisnęła ze mnie resztki sił ... Oczywiście nie jest to spowodowane tym, że jest napisana w nieprzystępny sposób, lecz porusza trudne tematy, które znajdą wielu odbiorców, przez co należy poświęcić jej maksymalną uwagę. Umysł człowieka jest skomplikowany, dlatego tak opornie może iść czytanie.

To, co najbardziej mi się spodobało w tej pozycji, to będą wskazówki oprawione w ramki, poprzedzone słowem "Zapamiętaj". Ponadto liczne rysunki Szympansa, Człowieczka czy Gremlina świetnie ilustrujące opisywane sytuacje i sprawiają, że łatwiej jest zapamiętać dane zasady, przy okazji dobrze się bawiąc. Książka zawiera również ćwiczenia, które znajdują się na końcu każdego rozdziału. Bywały one proste w wykonaniu, jednak ciężkie, jeśli chodzi o zaglądanie do swojego umysłu i uświadamianie sobie prawdy.

Sam pomysł nazwania wybranych części mózgu w tak ciekawy sposób jak: Szympans, jako zwierzę, które jest zapleczem emocjonalnym; Człowiek, który kieruje się logiką i faktami oraz Komputer, czyli miejsce przechowywania danych i centrum automatycznej reakcji; jest bardzo pomocne w zrozumieniu funkcjonowania umysłu człowieka. A więc każdy osobnik posiada dwie osobowości. Emocjonalną i logiczną.

Jeśli zaś chodzi o samą treść, to myślę, że jest ona przydatna, jednak jak pisze sam autor - to od czytelnika zależy, czy chce coś zmienić w swoim życiu oraz w jaki sposób to zrobi. Profesor nie narzuca swojej wizji, daje jedynie wskazówki, z których możemy albo skorzystać albo obalić i przejść obok nich bez wysuwania konkretnych wniosków.

Autor stara się, by każdą swoją radę poprzeć odpowiednim przykładem. Jest on zazwyczaj zaczerpnięty prosto z życia, z sytuacji, w której niejedne człowiek mógłby się znaleźć. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrozumieć, co mógł mieć na myśli.

Najbardziej interesującym mnie fragmentem był ten o Gremlinach. Niestety mam ich w sobie bardzo dużo, przez co mój Szympans jest zazwyczaj bardzo niespokojny. Są one ukryte, nieoczywiste i niezwykle trudne do wyeliminowania. Dzięki tej publikacji będę próbowała je wyrzucić ze swojego Komputera.

Niestety nie jestem w stanie zgodzić się z każdym poglądem autora. To, co najbardziej mnie drażniło, to informacja o związkach. O tym, że nie powinniśmy chcieć zmieniać partnera, choćby nie wiem jak nas irytowało jego zachowanie. Należy go zaakceptować i pozwolić mu być sobą, przecież nikt nas nie zmusza do trwania w tej relacji. Owszem, po części to racja, jednak nie uważam, iż człowiek nie mógłby wpłynąć na charakter innego człowieka. W końcu miłość, to chęć zmiany, by jak najbardziej się ze sobą dogadywać. Potężnym i zupełnie dla mnie nietrafionym przykładem był związek pomiędzy osobą agresywną i ofiarą. Autor uważa, że nie można oczekiwać od agresora zmiany. Należy go albo zaakceptować albo odejść. Tak po prostu, prosta rada. Niestety w życiu tak to nie działa.

Oprócz tych momentów, kiedy łapałam się za głowę nad sensem (było ich naprawdę rzadko), to polecam tę książkę. Jest to program, który może odnieść sukces. Na pewno kupię pozycję, by móc ją powoli czytać i stopniowo wprowadzać w życie, by nauczyć się zarządzać moim Szympansem, a przy tym uzyskać kontrolę nad swoim życiem i emocjami.


Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena