Koszyk 0
Opis:
Po burzliwym zakończeniu romansu z wybitną pianistką pisarz Tom Boyd pogrąża się w depresji, nadużywa narkotyków i alkoholu. Przechodzi również kryzys twórczy. Nie jest w stanie napisać ani słowa z trzeciego tomu sagi, której dwa pierwsze przyniosły mu sławę i fortunę. Wydawnictwo niecierpliwie czeka na trzeci tom. Tom nie może się z tym wszystkim uporać. Zamyka się w swojej luksusowej willi w Malibu, nie odpowiada na telefony przyjaciół, zaczyna myśleć o samobójstwie. Jego przyjaciele ... Milo i Carole, starają się mu pomóc. Milowi, jako agentowi literackiemu Toma, szczególnie zależy aby Tom dokończył swoją książkę, zwłaszcza że zaliczki od wydawców już zostały wydane, a saga właśnie jest ekranizowana. Któregoś dnia, kiedy o trzeciej nad ranem szaleje nad oceanem burza, gaśnie światło, wiatr otwiera drzwi balkonowe i deszcz zaczyna zalewać salon, przed półprzytomnym Tomem pojawia się przemoknięta dziewczyna i przedstawia się jako Billy Donelly, bohaterka jego powieści, i utrzymuje, że "wypadła" z niedokończonego zdania z 266 strony pierwszej części sagi... Faktycznie, w trakcie druku luksusowej edycji powieści popełniono błąd produkując 100 tysięcy wadliwych egzemplarzy, które urywają się na 266 stronie.... Nakład ma zostać zniszczony, zaś Billy, bohaterka kolejnych części sagi utrzymuje, że jej losy są teraz w rękach pisarza. Musi dokończyć sagę, aby Billy mogła przeżyć. Zaczyna ingerować w życie osobiste Toma i z pomocą Mila i Carole powoli wyciąga go z załamania i wyprowadza na prostą. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Guillaume Musso
  • 2011
  • 1
  • 416
  • 205
  • 145
  • 97883-7659-3913
  • 9788376593913
  • ZAAW1

Recenzje czytelników

Guillaume Musso i jego papierowa dziewczyna.

Ocena:
Autor:
Data:
Pewnie nie raz każdy z Was, czytając ulubioną książkę, bądź tę dopiero odkrytą myślał - jak cudownie byłoby spotkać się z tym bohaterem! I choć wydaje się, że jest to niemożliwe, niektórym się jednak udaje...

Bonnie to tytułowa "Papierowa dziewczyna". Pojawiła się znikąd, nagle, nie pytając nikogo o zdanie. Tom Boyd, pisarz, który znalazł się na życiowym zakręcie, spotyka ją w swoim salonie, nocą. Kiedy zdaje sobie sprawę z tego ... że poznana w bardzo dziwnych okolicznościach dziewczyna jest bohaterką jego powieści trudno mu w to wszystko uwierzyć.Czy to sen? Czy to się dzieje naprawdę? Tom nie wie jeszcze jak bardzo ulegnie zmianie jego dotychczasowe życie, oraz że jego świat przewróci się do góry nogami. Zaś niedokończona powieść, zapisana do 266 strony, stanie się wkrótce pamiętnikiem ludzi z całego świata, czy to możliwe?

Nie chcę streszczać Wam całej książki, ponieważ nie o to tu chodzi. Mogę Was jedynie bardzo mocno zachęcić do sięgnięcia po tę książkę. Guillaume Musso, autor tej powieści to największy i najbardziej przekonujący argument, który powinien pomóc Wam odpowiedzieć sobie na pytanie "przeczytać czy nie?". Autor, którego powieści pokochali ludzie na całym świecie, a ich sprzedaż liczy się w milionach, to niezbity dowód na to, że jest on mistrzem w tej dziedzinie, a czas z jego książkami nigdy nie będzie stracony!

Jeżeli chcecie przeczytać o tajemnicy nieodkrytej przez lata, wspomnieniach, które powinny być zupełnie inne, nieoczekiwanej miłości, a nawet o wątku kryminalnym, który również występuje, ta książka powinna przypaść Wam do gustu. Znajdziecie w niej każdy aspekt życia.
A co jeśli rzeczywistość okaże się fikcją, a fikcja... rzeczywistością?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Trochę o ,,Papierowej dziewczynie"

Ocena:
Autor:
Data:
,,Papierowa dziewczyna" na pewno zadziwia. Bo przecież takie historie, jak ta, którą przedstawił Musso się nie zdarzają.
Zacznę od tego, że historia zaczyna się - można by rzec - banalnie. Opowiada o pisarzu, który z powodu rozstania traci wiarę w siebie, przez co przestaje pisać. Gdyby tylko o to w niej chodziło, nie zyskałaby tak wielkiej popularności. To jedna z postaci książki - Billy Donelly - sprawia, że książka porywa, intryguje i zachwyca ... Rzadko mamy okazję trafić na tak dobrze zaaranżowaną powieść.
Guillaume Musso przedstawia nam świat, który ociera się o każdego z nas. Przedstawia świat tak bliski naszemu - z problemami, ucieczkami od kłopotów, nieszczęśliwą miłością. Ale dodaje też szczyptę niezwykłości, w postaci sympatycznej Billie, która wyskakuje ze stronic powieści głównego bohatera.
Przeczytana powieść przez wiele dni "za mną chodziła". Powodem tego było niezwykłe zakończenie.
Jeżeli chcesz, drogi czytelniku, zostać oczarowanym, to sięgnij po tę pozycję. Długo o niej nie zapomnisz..
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena