Koszyk 0
Opis:
Tytuł naszej książki określa jej zadanie. Rzecz jasna idzie o ocenę. W dodatku o ocenę posiadającą społeczne konsekwencje. Jesteśmy socjologami, przeto staramy się, aby ocena ta oparta była na faktach. W nauce wierzy się, że najbardziej wiarygodne są informacje wyrażone w języku liczb. Liczby bowiem ze swej natury są sprawdzalne, porównywalne i oddzielone od języka emocji ... Dlatego przedstawiamy dane, tabele i wykresy. Niech liczby rozsądzą, czy żyjemy na „zielonej wyspie”, czy w „państwie teoretycznym” zaniedbującym swoich obywateli.  Nie możemy czekać na osąd historii, państwo Platformy należy oceniać już dziś. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • , ,
  • 2015
  • 256
  • 200
  • 160
  • 978838079-002-5
  • 9788380790025
  • ZCWK8

Recenzje czytelników

Rewelacja

Ocena:
Autor:
Data:
Zero publicystyki, same konkrety. Liczby i tabelki mówią więcej na temat Polski pod rządami PO niż najgorętsze felietony tzw. niepokornych.
Czy ta recenzja była przydatna?

bilans

Ocena:
Autor:
Data:
W czasie rządów Platformy Obywatelskiej świat borykał się z wieloma problemami. Bogate kraje z dnia na dzień zaczęły mieć problemy gospodarcze, zwykli obywatele tracili pieniądze, rosło bezrobocie i liczba bezdomnych. Obrazy docierające z zagranicznych mediów jednogłośnie oznajmiały wielką tragedię kapitalizmu. Minęło kilka lat, USA dodrukowało biliony dolarów, zmieniono prawo, w miarę możliwości zabezpieczono obywateli, zwiększono liczbę umów śmieciowych ... jeszcze bardziej rzucono jednostki w paszcze banków, zmuszono do migracji zarobkowej, kilka krajów ogłosiło upadłość majątkową i otrzymało wsparcie od innych. Fala kataklizmu wywołanego przez pazerne banki odbiła się na każdym. Nie był to łatwy okres rządzenia i wymaga dokładnego przyjrzenia się.
Do moich rąk trafiła praca Andrzeja Zybertowicza, Macieja Gurtowskiego i Radosława Sojaka „Państwo Platformy. Bilans zamknięcia”. Książka bardzo ważna, ponieważ pozwala dokładnie przyjrzeć się mocnym i słabym stronom rządów PO. Obecna w miarę dobra sytuacja gospodarcza Polski wymagała poświęceń. Pytanie pozostaje, czy na pewno takich? Jakie decyzje można było podjąć? Jak lepiej zadbać o nasz kraj? Jakie błędy popełniono?
Autorzy w swojej publikacji poruszają kwestie ważne dla każdego obywatela. Wiele spraw (ze względu na pozorny niewielki zasięg) przemilczeli. Trafne spostrzeżenia oparto na dokładnej analizie dostępnych danych. Całość napisana bardzo prostym, zrozumiałym językiem. Każdy problem dokładnie opisany, zanalizowany, oparty na liczbach. Na pewno nie jest to publikacja obiektywna, ponieważ ja w obiektywizm nauk humanistycznych nie wierzę, ale warto zapoznać się z przedstawianymi przez autorów danymi, ponieważ nie zostaniemy tu zasypani pochwałami, ale trzeźwym spojrzeniem. Liczby, odpowiednie ich zestawienie wiele mówią o naszej obecnej sytuacji w kraju. Czy żyjemy w obiecanym raju? Jak daleko nam do planowanych ideałów? Przekonajcie się sami.
Książkę polecam osobom zainteresowanym politykom oraz publikacjami socjologicznymi. Mam nadzieję, że ta publikacja rozpocznie piękną tradycję podsumowań wcześniejszych rządów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena