Koszyk 0
Opis:
Podczas koncertu w klubie muzycznym Solitude Creek w Monterey dochodzi do tragedii. Widzowie – zaalarmowani o wybuchu pożaru – wpadają w panikę i próbując uciec, tratują się nawzajem. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Kathryn Dance, agentka biura śledczego Kalifornii, przeprowadza kontrolę dokumentów ubezpieczeniowych w Solitude Creek i dowiaduje się, że nie było tam żadnego pożaru – ... ktoś chciał wzbudzić w ludziach strach, nad którym nie sposób zapanować. Komuś zależało, by oszalały z przerażenia tłum, w którym każdy walczy o życie, sam dla siebie stanowił zagrożenie.  Okazuje się, że sprawca na tym nie poprzestał i nikt na półwyspie Monterey nie może się czuć bezpiecznie – wchodząc do kina, restauracji czy nawet windy.  Kathryn Dance postanawia odnaleźć i powstrzymać przebiegłego przestępcę, który nie zostawia śladów. W prowadzonym przez funkcjonariuszy służb stanowych wielowątkowym śledztwie musi ona polegać przede wszystkim na swoich umiejętnościach wykrywania kłamstw oraz intuicji. Deaver jest mistrzem manipulacji. Jego historie są tak umiejętnie skonstruowane, że praktycznie niemożliwe do rozwiązania i diabelsko trudne do śledzenia. Czyli takie jak lubimy najbardziej.  „New York Times Book Review” Deaver jest mistrzem suspensu! „Crimespree Magazine” Deaver jest geniuszem ... Ta historia to Deaver w najlepszym wydaniu! „Huffington Post” Jeffery Deaver – z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Times” i „Wall Street Journal”. Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu „Kolekcjoner Kości” – pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jeffery Deaver
  • 2016
  • 1
  • 536
  • 202
  • 142
  • *, 978838069-449-1
  • 9788380694491
  • ZDE2B

Recenzje czytelników

PANIKA CZAI SIĘ WSZĘDZIE

Ocena:
Autor:
Data:
Jeffery Deaver, autor popularnego cyklu o przygodach Lincolna Rhyma (pierwsza część tej serii doczekała się filmowej adaptacji pod tym samym, co powieść tytułem - „Kolekcjoner kości”), od dekady poświęca czas także na drugą cykliczną opowieść. Losy Kathryn Dance zyskały sobie całkiem spore grono oddanych fanów, którzy teraz mogą się cieszyć, bo na naszym rynku pojawiła się właśnie najnowsza ich odsłona.

Każdy z nas wpada czasem w panikę. Boimy się o różne rzeczy, martwimy… Sytuacja w domu ... w pracy, w kraju, na świecie, moment zagrożenia… Wystarczy tylko chwila, żeby ulec emocjom, a wtedy o tragedię nie trudno. Przekonują się o tym klienci przydrożnego klubu Solitude Creek w Monterey, kiedy rozlega się alarm ostrzegający przed pożarem. Panika. Szał. Ludzie chcą uciekać, szukają ratunku, każdy chce przecisnąć się przed każdego, każdy gotów jest biec po każdym byle tylko przetrwać. Zdarzenie kończy się tragicznie: są ranni i zabici.
Sprawą zajmuje się Kathryn Dance, która szybko odkrywa, że w budynku nie było pożaru. Błąd systemu? Prawda okazuje się o wiele gorsza. Tragedia nie była bowiem bezsensownym przypadkiem, a zaplanowaną przez kogoś akcja. Kogoś, kto chciał, żeby walczący o życie ludzie pozbawiali się nawzajem zdrowia i owego życia właśnie. Kto jednak mógł się tego dopuścić? I dlaczego? Brak jakichkolwiek śladów sprawia, że śledztwo nie ma solidnego punktu zaczepienia, a pewne jest tylko jedno – sprawca nie zamierza przestać, a miejsc, w których ma możliwość wywołania paniki nie sposób zliczyć…

Najnowsza powieść Deavera to sprawnie skonstruowany, dobrze napisany thriller, który zasadza się na prostym przecież, a jakże przy tym skutecznym motywie. Każdy z nas słyszał chyba o przypadkach tragicznie zakończonej paniki. O stratowanych na śmierć ludziach. Zazwyczaj wiąże się to z konkretnym niebezpieczeństwem, ale co by było gdyby ktoś celowo je wywoływał? Sytuacja opisana w „Panice” mogłaby – może! – zdarzyć się wszędzie, ofiarą może być każdy z nas. I to bardzo mocno oddziałuje na naszą psychikę i wewnętrzne lęki. Deaver, prawnik z wykształcenia, autor thrillerów publikujący od blisko trzydziestu lat, wie jak wykorzystać nasze obawy. Snując swoją opowieść zabiera czytelników na emocjonującą wyprawę w dobrym stylu.

Lubicie thrillery? Oczekujecie udanej powieści sprawnej tak fabularnie, jak i językowo? Macie ochotę na porcję realistycznych, mocnych wrażeń? Sięgnijcie więc po „Panikę”, nawet jeśli nie czytaliście poprzednich części, bo warto.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Warte polecenia

Ocena:
Autor:
Data:
Podczas koncertu w jednym z miasteczek na Florydzie dochodzi do tragedii. W klubie wybucha pożar, co powoduje panikę wśród ludzi. Zdesperowany tłum próbuje za wszelką cenę wydostać się z pułapki nie patrząc na nic. Nie brakuje rannych, a nawet śmiertelnych wypadków, gdzie tłum staranował innych w ucieczce…

Śledczy próbując ustalić przyczyny tragedii dochodzą do zaskakujących wniosków. Tak naprawdę nie było żadnego pożaru. Komuś zależało na tym, aby wzbudzić panikę wśród ludzi ... dlatego pozostawił zapalony kosz na zewnątrz pozwalając wentylacji, aby pochłaniała dym i uwalniała go w klubie. Czując spaleniznę i widząc dym ludzie doszli do jasnego wniosku, że grozi im pożar i wpadli w panikę. I właśnie o to chodziło. To był cel. Komu może zależeć na tym, aby ludzie sami siebie taranowali zatracając wszelkie instynkty, jeśli w grę wchodzi przetrwanie? Prawda będzie dużo bardziej złożona niż może się wydawać.

Kathryn Dance jest przydzielona do tej sprawy. Polecając na nauce i swojej intuicji próbuje znaleźć wzorzec postępowania, aby wytypować mordercę. Dowodem na to, że sytuacja w klubie nie jest tylko nieszczęśliwym wypadkiem stają się kolejne, starannie zaplanowane akcje, gdzie wzbudzając w ludziach strach prowokuje się ich do instynktownego działania. Co nie może skończyć się dobrze…

Nikt nie może czuć się bezpieczny. Bez względu na to, gdzie się znajduje.

To nie jest moje pierwsze spotkanie z tym autorem, więc doskonale wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Świetnie poprowadzona akcja trzyma czytelnika w niepewności do ostatnich stron. Co więcej, czuje jakby znalazł się w środku wydarzeń. To książki, w których nie ma czasu na nudę.

“Panika” choć jest tomem dosyć pokaźnym (ponad 500 stron), to ja przeczytałam to w jeden dzień. Historia tak mnie wciągnęła, że nie byłam w stanie się z nią rozstać, więc wzięłam orzeszki, zapas kawy jak dla całej armii i czytałam dopóki nie skończyłam. Było warto. Nawet pomimo tego, że ta noc miała dla mnie już tylko 3 godziny ;)

Jeśli szukacie dobrego thrillera, który skupi waszą uwagę dla dłużej i zapewni wam rozrywkę w jesienne wieczory, to trafiliście idealnie. Meandry ludzkiego umysły bywają niezwykłe, szczególnie pobudzone przez intensywne doznania. Ta opowieść jest tego wybitnym dowodem.

Książka zostająca w pamięci na długo. Jak dla mnie, zdecydowanie warta polecenia !
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena