Koszyk 0
Opis:
Gra "PAN TU NIE STAŁ!" przenosi graczy do PRL-u, do czasów centralnego planowania i wiecznych rynkowych niedoborów, symbolem których stały się wszechobecne kolejki do sklepów. Celem gry jest walka o deficytowe towary pojawiające się w sklepach. Nie będzie to jednak takie łatwe, ponieważ wszyscy gracze będą próbować zdobyć buty Relax, wyrób czekoladopodobny czy magnetofon szpulowy! Należy obserwować, co pojawia się w sklepach i nie dać się wypchnąć z kolejki ... *Gra strategiczna o zdobywaniu towarów w PRLu. *Temat atrakcyjny dla klientów! *Tematyka gry zapewniająca obecność gry w największych mediach. Gra nominowana do nagród: *Best Family Card Game magazyn Games 100, USA, 2008 r. *Golden Geek Best Card Game serwis Boardgamegeek.com, USA, 2007 r. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 200
  • 200
  • 5908215002886
  • ZAKFF
  • 10-13 lat, 14-16 lat, 17-99 lat
  • wszystkich

Recenzje czytelników

Dobra gra, nie tylko dla osób pamiętających PRL

Ocena:
Autor:
Data:
Gra Pan Tu Nie Stał jest bardzo dobrze wykonana. Zagra w nią od 2 do 5 graczy Składa się ze 104 Kart, 36 kartoników z produktami i 4 sklepów.
Ilustracje na wszystkich elementach są miłe dla oka. Jedynym minusem pod względem wykonania jest to, że produkty się powtarzają.
Gra się bardzo przyjemnie, zasady pomimo swojej prostoty pozwalają na zastosowanie wielu strategi. Gracze dociągają kolejne karty, a następnie wykładają je do kolejek różnych sklepów ... Pomysł na zdobywanie towarów jest naprawdę ciekawy. Wygrywa gracz który zdobędzie najbardziej wartościowe produkty.
Do minusów można dorzucić, że w 2 osoby gra jest zbyt przewidywalna.

Podsumowując - gra godna polecenia - ocen 4

Plusy:
-dobrze wykonana
-przyjemna i przemyślana rozgrywka

Minusy:
-powtarzające się płytki z towarami
-gra w 2 osoby nie jest już taka przyjemna
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kolorowy PRL

Ocena:
Autor:
Data:
Gra Pan Tu Nie Stał to małe pudełko, składające się z kart 4 sklepów, 36 kartoników z różnymi (ale powtarzającymi się) produktami i 104 kartami różnych "kolejkowiczów".
Rysunki są tym, co rzuca się w oczy - kolorowe i przyjemne.
Ilustracje na wszystkich elementach są miłe dla oka.
Zasady są dość proste, nie wymagają znajomości PRL'u ... jedynie odrobiny strategii - należy wykupić jak najwięcej produktów (a dokładnie zdobycia jak największej ilości pkt - każdy produkt ma przypisaną ich ilość). Rozgrywka nie jest specjalnie długa, ale może spowodować wiele radości.
Gra wciąga, ale po kilku rundach może się znudzić... na jakiś czas ;)
Jest przeznaczona wg producenta jest przeznaczona dla 2-5 osób, ale dobrze się w nią gra dopiero przy 3 graczach.
Przy okazji grania, można opowiedzieć młodemu pokoleniu trochę historii stania w kolejkach, co dodatkowo urozmaici grę ;)
Zdecydowanie polecam - i dla tych którzy już swoje odstali w kolejkach i dla tych, którzy nie mają pojęcia o "kartkach żywnościowych" ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena