Koszyk 0
Opis:
Pan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć szpetny, „skrzyżowanie czółna z taczką”, jak wyrażali się o nim złośliwi, miał niesłychane możliwości: posiadając silnik ferrari 410, mógł pędzić z szybkością280 km/h, a dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej. Tym to pojazdem pan Tomasz wyruszał w Polskę ... aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę czy schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty. Jego przygody spisane zostały przez Zbigniewa Nienackiego w książkach o Panu Samochodziku. Tym razem Pan Samochodzik nie szuka kosztowności czy cennych dokumentów, ale człowieka. Od samego początku pomaga mu piękna i tajemnicza dziewczyna – Bajeczka. Nastrojowe wieczory na pokładzie jachtu dryfującego po jeziorze, ważna misja i atmosfera zagadki na długo zostaną w pamięci czytelników, którzy sięgną po tę książkę. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Zbigniew Nienacki
  • 2013
  • 5
  • 252
  • 210
  • 150
  • 978-83-7672-243-6
  • 9788376722436
  • ZB6PS
  • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Genialna powieść

Ocena:
Autor:
Data:
Pan Tomasz, zlecając remont starego jachtu, odnajduje jego dziennik i zapisany w nim wiersz, który zatytułował „Złota rękawica”. Wyrusza śladem poprzedników szukając autora wiersza. Namawia do wypłynięcia niektórych byłych uczestników rejsu sprzed lat, co pomaga im uporządkować ich sprawy bieżące. Konkurentem w poszukiwaniach jest Waldemar Batura, zatrudniony jako scenograf przy kręceniu filmu w pobliskim pałacu. Rejs zbliża do siebie ludzi, którzy na co dzień nie mogą znaleźć wspólnego języka ... a także przynosi odkrycie złotej rękawicy.

Kolejny już raz mam przyjemność zrecenzować książkę z serii o Panu Samochodziku. Najbardziej zadziwia mnie to, że chociaż całą serię czytałem już dwa razy, każdy kolejny powrót do rozwiązywania zagadek z Panem Tomaszem jest jakby po raz pierwszy. Zagadki nadal są trudne do rozwiązania, a Nienacki nadal uczy nas, jednocześnie zabawiając Czytelnika zwrotami akcji. To właśnie dlatego uwielbiam wracać do Pana Samochodzika. Za każdym razem czuję się, jakbym otwierał te powieść pierwszy raz w życiu.

Uwielbiam opisy Zbigniewa Nienackiego. Dzięki nim z łatwością przenoszę się w inną część nasze kraju, aby stawić czoła nowemu problemowi. Czuję wiatr łaskoczący mnie po twarzy, słyszę szelest ocierających się o siebie trzcin. Ach, cóż to za wspaniałe uczucie przenosić się w słoneczne miejsce, kiedy za oknem mróz i deszcz. Szkoda, że dzisiaj świat nie jest tai jak kiedyś. Jeziora zalegane są przez młodych ludzi łaknących kontaktu z przyrodą. Dzisiaj wszędzie tylko śmieci. Szkoda, wielka szkoda.


"I znowu polski rycerz dumnie,
podejmie złotą rękawicę,
widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę"

Cała recenzja:
http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2014/12/zbigniew-nienacki-pan-samochodzik-i.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ta książka jest świetna!

Ocena:
Autor:
Data:
Obowiązkowa książka dla miłośników przygód,sensacji i kryminału dla młodzieży. Książka jest świetna , sama przeczytałam 11 części. ''Złota Rękawica'' jest bardzo dobrze napisaną książką i ci którzy sądzą inaczej się nie znają na dobrych książkach. Ja czytam Nienackiego natomiast podchodzę wątpliwie do części Pana Samochodzika spod pióra Olszewskiego i innych którzy postanowili wydłużyć sagę Pana Samochodzika o swoje tomy. Polecam tą książkę i resztę 11 części Nienackiego.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena