Koszyk 0
Opis:
Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów. Duch „Kwiatów na poddaszu” prześladuje nowe pokolenia!  Siedemnastoletnia Kristin Masterwood w ruinach rezydencji Foxworth Hall przypadkiem odkrywa pamiętnik Christophera Dollangangera. Wkrótce się przekona, że jej matkę, która zmarła, gdy Kristin była mała, łączyły z niesławną rodziną Foxworthów więzi pokrewień ... stwa, a imponująca i tętniąca niegdyś życiem rezydencja była sceną tragicznych losów nieszczęsnej rodzeństwa Dollangangerów, przez lata więzionych na strychu. Duch kwiatów z poddasza jest tutaj wciąż żywy…  Christopher miał czternaście lat, kiedy on i jego młodsza siostra Kathy oraz bliźniaki Cory i Carrie stali się więźniami Foxworth Hall w wyniku podłych knowań chciwej matki, żądnej spadku i pieniędzy. Chłopak przez wiele miesięcy podtrzymywał rodzeństwo na duchu, ale nikt nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo ta tragedia wpłynęła na jego psychikę. Kristin z rosnącą fascynacją śledzi opisaną w pamiętniku zakazaną miłość brata do siostry, a mroczne tajemnice rodu Dollangangerów, w których zazdrość, zawiść i zemsta odegrały niemałą rolę, stają się jej obsesją, coraz bardziej niebezpieczną. Przeszłość zmienia jej życie… Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania Kwiatów na poddaszu. Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. „Pamiętnik Christophera: Tajemnica Foxworth hall” to pierwsza część nowej trylogii, która opowiada o dalszych losach rodziny Dollangangerów (znanych czytelnikom m.in. z „Kwiatów na poddaszu”). Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Virginia C. Andrews
  • 2015
  • 1
  • 360
  • 198
  • 125
  • 978838069-170-4
  • 9788380691704
  • ZCYQ9

Recenzje czytelników

Pamiętnik

Ocena:
Autor:
Data:
Virginia C. Andrews to zdecydowanie moja ulubiona autorka. Nikt tak dobrze jak ona nie potrafi ująć prawdy w zaledwie kilku słowach. Nikt tak jak ona nie potrafi też tak pięknie pisać, z pasją, przejęciem i wielkim zaangażowaniem. Andrews potrafi zaczarować słowem, którym maluje najpiękniejsze obrazy w wyobraźni każdego czytelnika. W najnowszej książce autorki ponownie wróciłam do wydarzeń sprzed lat ... w której ból mieszał się z nadzieją i przy lekturze Christophera ponownie wracałam pamięcią do pierwszego tomu historii, jednocześnie przywołując na myśl wszystkie towarzyszące mi wówczas emocje.

"„Będzie dobrze”, miałem ochotę szepnąć do siebie.
Ale moje wargi mnie nie posłuchały.
Ani moje serce."


"Pamiętnik Christophera" to przepełniony mnóstwem emocji powrót do mrocznej posiadłości Foxworth Hall. Jak cudownie było na nowo wrócić do opowieści, która skradła moje serce i na nowo odkrywać to co już tak dobrze znam - a mimo to na nowo i z zupełnie innej perspektywy. To najpiękniejsza opowieść jaką dane było mi czytać - pomijając piękną historię, zapominając o pełnowymiarowych bohaterach - mam na uwadze tylko magię jaka kryje się w każdym słowie i przepełnia mnie cała na tyle, że ta opowieść żyje we mnie i dla mnie. Tego nikt mi nie odbierze. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kwiaty na poddaszu - po latach

Ocena:
Autor:
Data:
I znowu cień Dollangangerów kładzie się na kolejnych pokoleniach. Historia zatacza koło.... Czy ta rodzina naprawdę jest przeklęta???

Od opowieści o dzieciach więzionych na poddaszu minęło wiele lat. Jednak pamięć o Foxworth Hall i jego mieszkańcach wciąż wzbudza ciekawość. Kolejne pokolenia tej rodziny są oceniane przez pryzmat swoich przodków. Starają się odciąć od niechlubnej historii swej rodziny, ale to na nic ...

Siedemnastolenia Kristin Masterwood mieszka niedaleko spalonej rezydencji Foxworth Hall i jest daleko spokrewniona z rodziną Dollangangerów ze strony swej matki. Matka umarła, a dziewczynę wychowuje ojciec i nie lubi wracać do historii tej rodziny. Kristin mało wie o swych przodkach, lecz stanowi lokalną atrakcję jako ich krewna.
Pewnego dnia, jej ojciec dostaje pracę związaną z rezydencją. Najpierw uczestniczy w jej sprzedaży, a później nadzoruje budowę domu dla nowego właściciela. Kristin wybiera się z nim i jego wspólnikiem na teren Foxworth Hall. Zarośnięte jezioro wywołuje u niej dreszcze, ale spalona rezydencja nie robi wielkiego wrażenia. W ruinach znajdują metalową skrzynkę, wewnątrz której jest pamiętnik Christophera Dollangangera. Kristin zabiera go do domu i czyta. Historia uwięzionych dzieci i ich relacji wzajemnych wciąga ją jak bagno, wzbudzając niepokój i niechęć ojca. Pamiętnik jest ich tajemnicą, którą nie chcą się dzielić z obcymi. Kristin nie mówi o tym nawet swoim przyjaciółkom. Pamiętnik odmienia jej życie, jest jej tajemnicą. Dziewczyna zaczyna spóźniać się do szkoły, jest zamyślona i nie ma dla nikogo czasu. Próbuje to zmienić Kane, kolega ze szkoły, któremu bardzo zależy na Kristin. Jest on synem bogatego prominenta. Zabiega o dziewczynę, zyskując jej sympatię. Spędzają razem wiele czasu, ich związek zacieśnia się. Pewnego dnia Kane przypadkiem znajduje pod poduszką Kristin pamiętnik. Tajemnica wychodzi na jaw. Postanawiają czytać go razem. Kane staje się Christopherem, a Kristin czuje się jak Cathy....
Co z tego wyniknie? Sama chciałabym wiedzieć i z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Kurczę, myślałam, że będzie to kolejna naciągnięta na siłę historia bazująca na bestsellerze. Okazało się jednak, że Autorce udało się mnie zaciekawić i wciągnąć w wir wydarzeń. To jakby przeniesienie dawnej opowieści na przodków Dollangangerów do współczesności. Jak się okazuje, dawne dzieje odciskają swoje piętno na kolejnym pokoleniu. I chyba nic dobrego z tego wyjść nie może. Bardzo jestem, ciekawa, co wymyśli Autorka w kolejnych tomach i czym nas zaskoczy.
"Pamiętnik Christophera" jest bowiem swoistym przypomnieniem historii rodzeństwa uwięzionego na poddaszu oraz wprowadzeniem do dalszych, współczesnych losów rodziny. Pierwszy tom kończy się w takim miejscu, że miałam ochotę rzucić czytnikiem o ścianę - co będzie dalej ??????
Nie cierpię takiego stanu zawieszenia.... Ale cóż - poczekam :) :) :)


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/11/pamietnik-christophera-tajemnica.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena