Koszyk 0
Opis:
Chcąc przybliżyć treść tej powieści można powiedzieć, że jest to romans nie tylko dla kobiet, osadzony w polskich realiach, z niezwykłą historią w tle, którego akcja ma miejsce w Szczecinie.
Mniej Więcej
  • Anna Pasikowska
  • 2010
  • 1
  • 270
  • 195
  • 125
  • 978-83-61805-229
  • 9788361805229
  • ZA12W

Recenzje czytelników

bardzo dobra książka

Ocena:
Autor:
Data:
„Pałac z lusterkami” to już druga książka Anny Pasikowskiej. Dla mnie to pierwsze spotkanie z tą autorką. Pierwsze, ale bardzo udane.

Już sam tytuł książki jest bardzo intrygujący. Tytułowy pałac z lusterkami to dom w Szczecinie, w którego ściany wbudowane są świecące lusterka. Gdy jest słoneczny dzień lusterka mienią się różnymi barwami.

Ten pałac to jedno z piękniejszych wspomnień z dzieciństwa głównej bohaterki, Honoraty. Stał on obok drogi, którą kobieta chodziła do przedszkola ... Honorata wyobrażała sobie, że mieszka tam uwięziona księżniczka. Jednak czytelnicy poznają główną bohaterkę już po latach gdy wraca do Szczecina w najtrudniejszym dla niej okresie. Kobieta znajduje się na życiowym zakręcie i nie wie co zrobić. W pociągu spotyka nieznanego mężczyznę, któremu opowiada nieszczęśliwą historię jej życia. Jest przekonana, że już nigdy nie spotka nieznajomego, ale pomyliła się. Czy Honorata znajdzie wreszcie szczęście dla siebie i swojej córki? Jak się dalej potoczą losy tej kobiety? Po odpowiedź zapraszam już do samej książki.

Ta książka to ciepła opowieść o poszukiwaniu szczęścia i o walce z przeciwnościami losu. Główna bohaterka traci wszystko, ale nie poddaje się. Stara się być silna. Tak samo my nie możemy się załamać gdy tylko trafimy na przeszkodę. Trzeba walczyć ze swoim losem. Nie można się poddać bo w ten sposób traci się swoje życie. Trzeba umieć pogodzić się z pewnymi rzeczami i ruszyć do przodu z podniesioną głową.

Książka jest napisana prostym językiem, przez co czyta się ją bardzo szybko i z przyjemnością. Ma także zaledwie 270 stron. Kolejnym wielkim plusem jest grafika powieści, która dodaje tajemniczości całej historii. Te wszystkie cechy spowodowały, że nie potrafiłam oderwać się od książki. Byłam tak bardzo ciekawa jak skończą się losy bohaterki, że przeczytałam tę powieść w ciągu jednej nocy.

„Pałac z lusterkami” cechuje się dużą dawką humoru i pozytywnej energii. Może dać nadzieję nieszczęśliwym osobom, że kiedyś będzie dobrze i że ich los może się zmienić. Warto w to wierzyć i próbować samemu zmieniać swoje życie.

Ta książka to idealna pozycja na weekendowe wieczory. Pochłania się ją jednym tchem. Sądzę, że to świetna propozycja przede wszystkim dla kobiet, ale i nie tylko. Mężczyźni również nie powinni się rozczarować. Sądzę, że każdy po przeczytaniu tej książki poczuje się lepiej i zacznie wierzyć w swoje możliwości. To historia na każdą chwilę w naszym życiu: na radość i smutek.
Smutnym doda chociaż trochę radości i wiary w siebie, a optymistom jeszcze większej radości z życia.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka, przy której można odpocząć...

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy chcemy odpocząć od prozy dnia codziennego, która przynosi na ogół mnóstwo trosk i problemów, szukamy alternatywy. Dla mnie taką alternatywą jest współczesna polska literatura, którą określa się mianem „literatury kobiecej”. W ten sposób, jakiś czas temu, trafiłam na książkę Anny Pasikowskiej „Pałac z lusterkami”. Historia głównej bohaterki Honoraty, wracającej wraz z córeczką z Warszawy do Szczecina, do miasta, w którym się urodziła i wychowała, może wydać się nieprawdopodobną ... ale dajemy się wciągnąć w nurt wydarzeń. W domu, do którego trafia Honorata, poznajemy wspaniałą rodzinę, na czele z nestorką rodu. Ta nobliwa kobieta raczej babci nie przypomina, bo okazuje się być pełną młodzieńczego zapału osobą, umiejącą przekonać do swoich odważnych pomysłów nie tylko członków rodziny. Przy okazji poznajemy kilka faktów z historii, oglądamy Szczecin, (miejsce akcji), sprzed lat i obecny. Książka Anny Pasikowskiej, dzięki swoim bohaterom emanuje optymizmem i pokazuje, że walcząc z przeciwnościami losu stajemy się lepsi, bogatsi, silniejsi. Serdecznie polecam lekturę tej książki, do której fragmentów wracałam kilka razy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena