Koszyk 0
Opis:
* następna, po debiutanckim Księciu Mgły, powieść Zafóna dla młodzieży * jakie złowrogie zagadki kryje Kalkuta lat trzydziestych? Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi ... Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa - to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki, którą przyjdzie im rozwiązać? Misja, która miała być niecodzienną przygodą, niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Carlos Ruiz Zafon
 • 2011
 • 1
 • 288
 • 205
 • 132
 • 978-83-7495-978-0
 • 9788374959780
 • ZA4HR

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
"Pałac północy" jest książką Carlosa Ruiza Zafona, który na swoim koncie ma już kilka uwielbianych przez czytelników powieści. "Cień wiatru" oraz jego kontynuacje podbiły serca ludzi na całym świecie, w tym także i moje.

Nie jestem w stanie określić gatunku tej książki, choćbym bardzo chciała, jest to dla mnie zbyt trudne. Opowieść utrzymana jest w mrocznych klimatach, przeplatanych elementami fantastyki ... idealnie oddającymi grozę i tajemniczość historii opowiedzianej przez Zafona.

Akcja dzieje się w 1932 roku w Kalkucie, gdzie 16-letni wychowanek sierocińca St. Patrick's Ben niedługo będzie musiał opuścić dotychczasowy dom i zacząć dorosłe życie.

W ostatnią noc przed wyjazdem wraz z przyjaciółmi i nowo poznaną koleżanką udaje się do Pałacu Północy, gdzie ma się odbyć finalne spotkanie oraz rozwiązanie ich tajnego stowarzyszenia Chowbar Society.

Tej nocy nowa znajoma zwierza się swoim rówieśnikom i opowiada tajemniczą historię, która przytrafiła się jej rodzinie. Grupa Chowbar Society postanawia pomóc Sheere rozwiązać zagadkę, jaka kryje się w opowieści dziewczyny. Nie wiedzą jednak, że w ten sposób sprowadzą na siebie niebezpieczeństwo i z początku niewinna zabawa w rozwiązywanie tajemnicy nagle okazuje się być śmiertelnie niebezpieczną grą.

Książka sprawia, że czytelnik czuje się jakby przeżywał wszystkie przygody razem z Benem i jego przyjaciółmi. Pojawiający się w płomieniach parowóz i szkielet spalonego dworca widmo, niewyjaśnione wizje jednego z chłopców, makabryczna historia jaka spotkała rodzinę Sheere i sekret skrywany przez jej babcię, który zupełnie zmieni życie zarówno dziewczyny jak i Bena - te elementy sprawiają, że książka jest naprawdę fascynująca i nie można się od niej oderwać.

Zauważyć można także to, że bohaterowie są od siebie bardzo różni, dzięki czemu każdy z nich wnosi do powieści inne wartości, które podczas wspólnego działania uzupełniają się wzajemnie, co w rezultacie pomaga im w rozwiązaniu łamigłówki.

Na mnie książka wywarła niesamowite wrażenie, zresztą tak samo jak inne opowieści Carlosa Ruiza Zafona. Autor idealnie wpasował się w mój gust czytelniczy.

Trzymała w napięciu do ostatniej strony, a gdy dotarłam do finalnego zdania epilogu, musiałam się powstrzymywać, by na zastępstwie na niemieckim, na którym postanowiłam dokończyć tę powieść, nie wylać tony łez - takie emocje wzbudził we mnie "Pałac Północy".

Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla czytelników, którzy lubią mroczne oraz zawiłe zagadki, w których okazuje się, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje.
Aina, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena