Koszyk 0
Opis:
W skład pakietu wchodzą: "Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu" "Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu" O przewadze kobiety nad mężczyzną, wrażliwości nad testosteronem, miłości nad seksem. 100-procentowo kobiecy manifest niepoprawności politycznej! "Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu" Barbara Patrycka - była dziennikarka i była mężatka, kobieta bez złudzeń, której jedyną darmową przyjemnością jest niezobowiązujący seks - postanawia zerwać z pustą lodówką ... szarymi porankami i życiem na pół gwizdka. W tym celu zatrudnia się w "Wyuzdanym Magazynie dla Pań", gdzie w swoich felietonach diagnozuje osobowość mężczyzn na podstawie budowy i kształtu członka. Od tej pory jej całe życie wywraca się do góry nogami.To brawurowa opowieść o męskich i kobiecych stereotypach, będącą też przenikliwą i ostrą satyrą obnażającą mechanizmy rządzące światem mediów, sposoby lansowania trendów i manipulowania społecznymi pragnieniami. "Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu" Zabawna, prowokacyjna i niepokojąca opowieść o tym, że nawet największa miłość może skorodować w patriarchalnym małżeństwie. Śmiała obyczajowo i sentymentalna. Niewinna i prowokacyjna. Smutna i śmieszna. Przewrotna komedia feministyczna z PiS-em w tle. Akcja toczy się szybko, jak w najlepszej powieści sensacyjnej, ale ofiara wydostaje się z pułapki tuż przed ostatecznym ciosem. Samson po raz kolejny udowadnia, że jest znakomitą obserwatorką otaczającego nas świata i z niezwykłym poczuciem humoru opisuje absurdy naszej rzeczywistości. Świetna zabawa dla inteligentnego czytelnika. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Hanna Samson
  • 2011
  • 306
  • 195
  • 112
  • 978-83-7554-3-704
  • 9788375543704
  • ZA37B

Recenzje czytelników

Ta ksiażka zachęci do czytania prawie każdego

Ocena:
Autor:
Data:

Święta to czas na przemyślenia i refleksje. Warto wówczas zastanowić się nad tym co było, i nad tym czego byśmy chcieli. Dlatego też w tym szczególnym czasie poleciłabym "Wojnę żeńsko-męska i przeciwko światu" Hanny Samson.
Mogłoby się wydawać, że to ostatnia książka, jaką można by podarować na Mikołajki, ale jestem innego zdania. Uważam bowiem, że po pierwsze jeżeli ktoś jest miłośnikiem literatury to dostrzeże, w tej niedużej książeczce, drugie dno ... czyli opis zmian jakie zachodzić mogą w człowieku i jak szybko one zachodzą. Jak łatwo się można zatracić, przestać dostrzegać to co ważne.
Książka ta byłaby też świetnym prezentem dla osób, które na co dzień nie czytają. Lekki język, zabawna i ciekawa fabuła, na pewno wciągną każdego do świata stworzonego przez autorkę. Myślę, że opisany tam rodzaj wróżb zaciekawiłby zdecydowaną większość potencjalnych czytelników.
Kolejnym plusem tej książki, jest jej kontynuacja, czyli "Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu". Nie dość, że książka równie interesująca jak "Wojna...", to jeszcze idealny prezent na kolejną okazję.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena