Koszyk 0
Opis:
„Każde dziecko powinno mieć tę książkę” Daily Mail Prawie 50 milionów sprzedanych egzemplarzy! Co łączy tak różne stworzenia jak pajęczyca Charlotta i mały prosiaczek Wiluś? Czy przyjaźń pomiędzy nimi jest możliwa? Okazuje się że tak! Wiluś przyszedł na świat jako ostatnia i najsłabsza świnka z miotu i gdyby nie ratunek  małej Frani, nie zabawił ... by na nim zbyt długo. Karmiony butelką przez dziewczynkę rośnie jak na drożdżach i wkrótce zostaje sprzedany. Na szczęście trafia do jej wuja, więc Frania może codziennie  go odwiedzać. Niestety to nie koniec kłopotów Wilusia- gospodarz chce zrobić z niego szynkę. I tu wkracza do akcji Charlotta.. Ta wzruszająca opowieść to jedna z najpiękniejszych książek o przyjaźni, jakie kiedykolwiek napisano. Od lat zachwyca i wzrusza dzieci, ich rodziców i dziadków, pozostaje niedoścignionym wzorem dla pisarzy literatury dziecięcej W 2000 roku „Publishers Weekly” ogłosił ją najlepszą powieścią dla dzieci wszech czasów! W plebiscycie BBC na najlepsze książki dla dzieci zajęła pierwsze miejsce! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • E.B. White
  • 2016
  • 1
  • 192
  • 197
  • 123
  • *, 9788308-06180-0
  • 9788308061800
  • ZDCH6
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Pajęczyna Charlotty

Ocena:
Autor:
Data:
Wiluś - to najsłabsza świnka w miocie, której tato Frani chciał się pozbyć, bo uznał, że nie przeżyje i sobie nie poradzi.
I oto mała dziewczynka Frania w cudowny sposób ratuje śwince życie. Tak zaczyna się ta piękna bajka, którą uwielbiają miliony dzieci na całym świecie.

Frania kochała Wilusia, lubiła go głaskać, karmić butelką. Każdego ranka Wiluś wychodził wraz z Franią na drogę, gdzie razem czekali na autobus szkolny. Dziewczynka machała śwince na pożegnanie ... a Wiluś stał i patrzył za odjeżdżającym autobusem.
Gdy Wiluś zamieszkał w stajni, zaprzyjaźnił się z Charlottą. Był to pająk, który utkał sobie pajęczynę pod krokwią stajni. Jak Charlotta pomogła Wilusiowi? Jak uratowała go przed ponowną śmiercią i sprzedaniem?
Przeczytajcie tę niezwykłą historię o przepięknej przyjaźni dwóch zwierząt.
Autor w swej powieści swoim bohaterom użyczył cech ludzkich. Zwierzęta posługują się ludzkim językiem, jest tam także wiele ciekawych i wesołych dialogów.

Książka została przepięknie wydana, ma twardą oprawę, jest szyta i zawiera 22 rozdziały i 249 stron, więc jest to książka na wiele dni do poczytania. Litery są duże, kartki grube, tak aby dziecko samo mogło sobie czytać. Książkę z języka angielskiego przełożyła Maria Jaszczurowska, a ilustrował ją Garth Williams.

Przepiękna historia małej świnki to bajka bez przemocy o niezwykłej przyjaźni, która zaciekawi każde dziecko.
Wiluś nigdy nie zapomniał Charlotty. Ona była niezastąpiona i jedyna w swoim rodzaju.
Nieczęsto zdarza się, by ktoś umiał być tak wspaniałym przyjacielem. Charlottcie to się udało.

Drodzy rodzice i dziadkowie tej książki nie możecie przegapić dla swoich dzieci i wnuków. Musicie ją mieć, bowiem jest tak zachwycająca i poruszająca, że na pewno zachwyci Wasze małe pociechy.
Życzę wielu miłych, wspólnie spędzonych chwil przy czytaniu tej powieści.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Opowieść o przyjaźni

Ocena:
Autor:
Data:
Pajęczyna Charlotty to przede wszystkim piękna opowieść o przyjaźni, godności i szacunku do życia dla każdej istoty. W książce poruszane są tematy ważkie, ale przedstawione w przystępny dla dzieci sposób. Autor zadbał też o to, aby obok poważnych tematów pojawiły się też i zabawne sceny, które urozmaicają całą historię. Ciekawie przedstawione zostało tu życie na farmie, zarówno to ludzkie, jak i zwierzęce. Autor zadbał też o ciekawe rozwiązanie różnych problemów ... które na swojej drodze spotykają bohaterowie.

http://www.czytajac.pl/2016/09/pajeczyna-charlotty-e-b-white/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena