Koszyk 0
Opis:
Świetna gra z pająkiem w roli głównej dla dzieci chcących przeżyć dreszczyk emocji! Uwolnij owady z pajęczej sieci! Strzałka na obrotowej tarczy wskaże Ci ile owadów masz uratować. Jeśli pająk wciąż stoi nieruchomo to znaczy, że uratowałeś owada! Ale jeśli pająk zacznie skakać - przegrałeś! Zawartość pudełka: * energiczna pajęczyca * 20 insektów * tarcza ze strzałką * szczypce * instrukcja Wiek: 4+ Liczba graczy: 2-4 Czas gry: 10 minut.
Mniej Więcej
  • 2014
  • 270
  • 270
  • 5900221002386
  • ZCB7L
  • 4-6 lat
  • wszystkich

Recenzje czytelników

W świecie gier. Odc. 371

Ocena:
Autor:
Data:
Dzieeeeeeeeeń dobry! Witam wszystkich w kolejnym odcinku obłędnie popularnego programu dla widzów w wieku od lat 5 do 105 …..„W świecie gier”!!! Ja nazywam się Gracjan Planszowski. Zaczynamy! W dzisiejszym programie: próba pobicia rekordu Guinnessa w długości rozrywania partii Chińczyka, relacja z 4. dorocznego Festiwalu Fanatyków Gier w miejscowości Gracze na Opolszczyźnie oraz poradnik wujka Plaucjusza z cyklu: „ Jak grać, żeby wygrać”. Ale jak zwykle rozpoczynamy od rozmowy tygodnia ... Państwa i moim gościem jest dzisiaj gra planszowa Pajęczyca! Przywitajmy ją gorącymi oklaskami!!!

Gracjan Planszowski: Bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia do naszego programu. Czy na wstępnie mogłabyś opowiedzieć trochę o sobie?

Pajęczyca: Dzień dobry Panu. Dzień dobry Państwu. Nieskromnie powiem, że jestem wyjątkowo udanym produktem ze stajni wszystkim doskonale znanej firmy Granna. Oparto mnie na niezwykłym pomyśle. W centralnym punkcie gry znajduje się wielka fioletowa pajęczyca. Ale proszę się nie obawiać! Jest bardzo sympatyczna i nawet nosi stylowy kapelusz. Dumnie siedzi na rozpostartej pod nią pajęczynie i swoimi długi odnóżami w zabawne prążki próbuje przeszkodzić graczom w odebraniu jej złowionych owadów.

G.P.: Na czym dokładnie polega zadanie gracza?

P. : W moim pudełku znajduje się 20 kolorowych insektów, które umieszcza się pod pajęczyną ułożoną na podkładce. Grający uzbrojony jest w specjalne szczypce. Tarcza ze wskazówkami określa liczbę robaczków, które musi odłowić konkretny gracz. Kto pierwszy zdobędzie 5 lub 7 owadów, w zależności od liczby uczestników, zostaje zwycięzcą! Nie będzie to jednak takie proste. Pajęczyca jest wyjątkowo czujna. Obraca się i podskakuję, wydając przy tym charakterystyczny dźwięk. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie zaatakuje i odbierze nam swoją zdobycz. Wymagam dużej zręczności, ale też dobrej pamięci, bo na graczy czyhają różne pułapki. Więcej nie zdradzę, żeby nie psuć maluchom niespodzianki!

G.P.: Ile trwa rozegranie jednej partii?

P.: Najczęściej około 15 minut, ale to wszystko zależy od wariantu gry, który się wybiera.

G.P.: Jest więcej niż jeden wariant?

P.: Jak najbardziej. W pierwszym, gracz zbiera po prostu określoną liczbę owadów. W drugim, bardziej czasochłonnym i wymagającym, musi zdobyć robaczki o tym samym kolorze patyczka, za pomocą którego są przytwierdzone do podkładki.

G.P.: Ile osób może równocześnie w Ciebie zagrać ? Czy nadajesz się również dla młodszych dzieci?

P. : Jestem przeznaczona dla 2, 3 lub 4 graczy. Już czteroletnie szkraby mogą próbować przechytrzyć Pajęczycę. Górnej granicy wiekowej, jak w przypadku większości gier planszowych, oczywiście nie mam.

G.P.: Pajęczyca… owady. Proszę wybaczyć mój sceptycyzm, ale czy to może być dobry motyw przewodni dla gry planszowej? W końcu nikt nie lubi pająków. A na ich widok nawet dorośli uciekają niekiedy z wrzaskiem. Oczywiście, nie ja (nerwowe chrząknięcie)… ale podobno zdarzają się takie przypadki….

P.: To tylko kolejny z moich walorów edukacyjnych. Żadne dziecko nie będzie się już bało pająków. Wszystkie moje elementy są wykonane z wielobarwnego plastiku, a sama Pajęczyca jest roześmiana i pełna wdzięku. Swoją feerią kolorów przyciągnę wzrok każdego malucha. Ze mną po prostu nie można się nudzić!

G.P.: Nie wiem jak Państwo, ale ja zostałem przekonany! Po tym odcinku biegnę do sklepu i kupuję Pajęczycę. To będzie znakomity prezent urodzinowy dla moich ukochanych trojaczków – Grażynki, Gracji i Gratusa. Dziękuję za rozmowę.

P.: Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich do gry!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena