Koszyk 0
Opis:
Pacynek to szmaciana lalka stworzona przez profesora szalonych nauk Erasmusa. Profesor w tajemniczym Zamku Straszydło zajmuje się tworzeniem przedziwnych stworów, które stanowią zagrożenie nie tylko dla niego, ale także dla śmiertelnie przerażonych mieszkańców pobliskiego miasteczka Pierdziszewa. Pacynek poświęca niemal całe życie , aby chronić naukowca przed wymyślonymi przez niego stworami, dopóki u wrót zamku nie pojawi się wędrowna trupa dziwadeł Święchosława Świrr-Szukalskiego ... który postanowi wydobyć na światło dzienne potworności Zamku Straszydło. Magiczna opowieść napisana z nieco rubasznym humorem i utrzymana w mrocznym klimacie ? straszny zamek, przerażające stwory, dziwaczne, a niekiedy makabryczne postacie. Ale mówiąca także o prawdziwej przyjaźni, lojalności i zaufaniu. Powieść zarówno dla dzieci zaczynających przygodę z książką, które znajdą tu zachętę w postaci barwnego języka, jak i bardziej wyrobionych czytelników. Świetna zabawa także dla dorosłych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Guy Bass
  • 2014
  • 0
  • 192
  • 200
  • 130
  • 9788378958345
  • 9788378958345
  • ZBEWC
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Pacynek

Ocena:
Autor:
Data:
Świat pełen jest różnych dziwactw i stworów, które pod naszą nieświadomość straszą nas w naszych koszmarach. Na pewno każdy z nas w dzieciństwie miał, lub jeszcze do tej pory ma, jakieś słabości, które odbijają się na naszej psychice, powodując że widzimy stwory, lub się po prostu czegoś boimy.
Bajka o straszydłach, potworach i lękach napisana jest tak przyjemnie, że nawet małe dziecko nie przestraszy się już nigdy więcej wymyślonych potworów. Fabuła jest trochę podobna do Frankensteina ... Szalony naukowiec, który postanawia stworzyć stwora, a następnie go ożywić. W tej książce jednak mamy zmienioną historię, owszem jest szalony doktor, ale jest też jego mały, zapominany przyjaciel z dzieciństwa. Mały, wierny Pacynek jest pierwszym tworem swojego pana za młodości. Pozszywany z resztek i mający niedopasowane oczy potworek jest życzliwy, miły, ale i także samotny. Pomimo tego, że zawsze gdzieś w cieniu towarzyszy swojemu panu to i tak nikt o nim nie pamięta. Natomiast podstarzały już szalony naukowiec coraz bardziej zagłębia się w tworzenie, a jego potwory są z czasem coraz bardziej mroczne, brzydsze i niebezpieczne. Pewnego razu do małego miasteczka położonego u podnóża strasznego zamku przybywa cyrk wraz ze swoimi dziwadłami i chciwym dyrektorem. Okazuje się, że są to zwykli oszuści, którzy chcą za wszelką cenę zarobić pieniądze i przestraszyć zwykłych szarych ludzi. Roztrzęsiony i zły dyrektor dowiaduje się pewnego razu o strasznym zamku, stworach i naukowcu. Popędzany chciwością i jednocześnie ciekawością niedługo składa wizytę Pacynkowi w zamku.
Książka krótka i przyjemna w czytaniu. Duże litery, piękne rysunki i rymowanki towarzyszące każdemu z rozdziałów i duża dawka humoru. Oczywiście myślę, że autor tak chciał napisać tę książkę, żeby dotykała nie tylko problemu bania się, ale i żeby miała też drugie dno, związane z samotnością i radzeniu sobie z nią.
Mnie osobiście książeczka bardzo się podobała i również Was zachęcam do jej przeczytania.
Ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena