Koszyk 0
Opis:
Ceniony neurochirurg David Evans zostaje postawiony w potwornej sytuacji: jeżeli jego następny pacjent przeżyje operację, jego córeczka Julia zginie z rąk psychopaty. Kiedy doktor Evans odkrywa, że pacjentem, który musi umrzeć, aby jego córka przeżyła, jest nie kto inny jak prezydent Stanów Zjednoczonych, rozpoczyna się rozpaczliwe odliczanie. Juan Gómez-Jurado z typową dla siebie maestrią utkał ... intrygę, która bezpowrotnie chwyta czytelnika. Pacjent to pasjonująca i poruszająca powieść rozgrywająca się wciągu 63 gorączkowych godzin, która nie daje czytelnikowi odetchnąć i która przedstawia niemożliwy do rozwikłania dylemat moralny, mogący wpłynąć na dzieje świata. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Juan Gomez-Jurado
  • 2016
  • 1
  • 392
  • 205
  • 143
  • *, 978837999-547-9
  • 9788379995479
  • ZD3UH

Recenzje czytelników

Co wybrać !

Ocena:
Data:
Tyk, tyk , tyk zegar tyka - tykasz i ty !!! Dziecinna wyliczanka może bez trudu stać się moralnym wyznacznikiem pomiędzy wyborem zabić czy pozwolić aby psychopata zabrał ci ostatnią uciechę w twoim życiu namiastkę uśmiechu kiedy wpadasz do domu po ciężkim dniu i widzisz ją uśmiecha się i na ciebie czeka córka twoja córka a co robisz kiedy wchodzisz do domu i jej nie ma .... W tym własnie momencie dajesz wciągnąć się w psychopatyczny pościg masz 63 godziny i mówisz tylko jedno "

" ... Nie jestem ani świętym, ani męczennikiem, ani terrorystą, ani szaleńcem, ani mordercą. .... Jestem ojcem. Oto,co się wydarzyło"- pamiętnik doktora Evansa

David Evans neurochirurg najlepszy w swoim fachu. Jasno i rzeczowo od życia ma wszystko czego człowiek by chciał ... Do czasu kiedy jego żona popełnia samobójstwo a on pozostaje z córka Julią. Czy los może być jeszcze bardziej okrutny??? Uwierzcie mi, że może David wraca do domu zmęczony po bardzo długim dyżurze w szpitalu. Z impetem otwiera drzwi od domu a tam nic poza ciszą. Julia gdzie jest do cholery Julia i opiekunka. Jak już wiecie Julia zostaje porwana przez psychopatę a David dostaje ultimatum za 63 godziny będzie operował samego prezydenta, który ma umrzeć podczas operacji jeżeli prezydent przeżyje operację to zginie córka. Co zrobi doktor będzie na tyle odważny aby zostać ogłoszonym największym zbrodniarzem Ameryki??? Czy da wciągnąć się w grę??? A może będzie trzecie rozwiązanie tej zagadki. Intryga jeszcze raz intryga to słowo klucz.

Stoi na sali operacyjnej przed Nim otwarta głowa prezydenta. W tej chwili może zrobić wszystko nacisnąć jedno miejsce w mazi mózgowej aby głowa państwa stała się rośliną. Siostro skalpel w sumie jedno nacięci i będzie po Nim tak - no tak przecież to on zadał sobie tyle trudu aby operować człowieka, którego własnie trzyma na fotelu. Ale nie to trzeba zrobić w bardziej wyrafinowany sposób. Przecież on patrzy te psychopata stoi w oknie widokowym i patrzy jak majstruje z płacie mózgowym prezydenta. Zrobić nie zrobić - zabić - nie zabić a co z Julią czy Kate już ją ma ??? Dylemat moralny miesza się z uczuciem ojca do córki. Autor tak zamieszał w mojej głowie, że czytałam w napięciu co poczyni nasz doktorek.

Jak stworzyć bohatera psychopatę aby był inny od wszystkich tych, których spotykamy w powieściach. Pan White to inteligenty psychopata. który tworzy model osobowości człowieka, którego zmusi aby dla niego zabił. Wywoła w człowieku takie emocje, które zmuszą do działania oraz przy kontroli i odpowiedniej dawce motywacji jest zdolny wywrzeć na innych presję pod którą rzadko kto się nie ugnie. Ale co zrobi White kiedy jego model w postaci doktora Evansa okaże się wychodzić poza jego ustalone ramy ? Dla mnie to postać bezwzględna w tym opowiadaniu - takie było zamierzenia autora i tu postać okazała się strzałem w dziesiątkę.

Idziemy dalej - tak szczerze to dawno a chyba bardzo dawno nie czytałam książki, którą opowiada mężczyzna zawsze to kobieta wylewała swoje żale i płacze w rękaw czytelnikowi a tu zaskoczenie to on David Evans siedzi i opowiada jak potoczyło się jego życie kiedy na jego drodze stanął Pan White. Czas i tylko czas to siedzi w głowie Davida. Autor stworzył czytelnikowi furtkę dzięki, której poznajemy system myślowy bohatera dzięki temu zabiegowi siedzisz razem z Davidem i myślisz jak to zrobić. Sto tysięcy rozwiązań a i tak autor wyprowadzi Cię w pole, ponieważ książka zaczyna się od opowiadania - siedzę w ciasnej celi śmierci. I myślisz jasny gwint zrobił to zabił prezydenta w sumie życie córki jest ważniejsze bo jest prawda??? Z drugiej strony moje zwoje mózgowe wskoczyły na obrót a jeśli nie zabił prezydenta i psychopata White zmanipulował wszystko i doktorek jest oskarżony o śmierć córki. Tak czy inaczej manipulacja autora i zastosowane przez niego intrygi nie pozwolą Ci odłożyć książki bo ciekawość ludzka weźmie górę.

Zastosowana narracja w przypadku Davida pierwszoosobowa wiecie daje możliwość czytelnikowi pochłonąć postać. Do postaci White i reszty kluczowych bohaterów autor postawił na narrację trzecioosobową co dało mi jako czytającej inny sposób odebrania emocji. Całe opowiadanie czyta się spokojnie i szybko nie ma w nim nic strasznego w szczery sposób autor opisuje prace neurochirurgów i bez ogródek możemy przeczytać, że każdy z nich pije więcej niż możemy sobie wyobrazić jakoś muszą sobie radzić ze stresem poza tym nawet nie wiedziała, że na sali operacyjnej bardzo ważny jest czepek to znaczy jaki ma kolor i czy ma jakiś haft to taka rewia mody :)

Moralność i intryga dwa słowa, które wzajemnie się uzupełniają dzięki autorowi, który stworzył tak na pozór proste opowiadanie z nutką ukrytej miłości, która była skrywana od szkolnych lat. Ojj Kate nie ładnie kochać męża siostry...

Odliczanie kiedyś się skończy i wybór musi nastąpić czy moralność przebije miłość ojca do córki...
nie - tak - nie -tak ach ...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pacjent

Ocena:
Autor:
Data:
"Pacjent" to niesamowita powieść, która nie tylko wzbudza przerażenie, ale również skłania do refleksji. Jaką decyzję w takiej sytuacji byście podjęli? Jak zachował się David? Jakim trzeba być psychopatą, aby wymyślić taką intrygę?
Autor miał znakomity pomysł na fabułę i udało mu się wykorzystać go w 110%. Powieść jest niesamowicie realna i tym samym przerażająca. Narracja głównego bohatera jeszcze potęguje wrażenia i czytelnikowi udzielają się jego emocje ...
Na uwagę zasługuje świetna kreacja bohaterów, bardzo głęboka, dopracowana i znakomicie wpisana w fabułę. Książka dosłownie wbija czytelnika w fotel, a przed oczami przewijają się obrazy jak w znakomitym filmie.


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/03/pacjent-juan-gomez-jurado.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena