Koszyk 0
Opis:
Jak naprawdę zginął Jezus? Tajemnicę skrywają zwoje znad Morza Martwego. Były najemnik Leo Tillman i ambitna detektyw Heather Kennedy, w czasie śledztwa w sprawie serii zagadkowych śmierci, wpadają na trop, który prowadzi do zwojów znad Morza Martwego - do śmiercionośnej ewangelii, która się w nich kryje. Wkrótce życie Tillmana i Kennedy znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wszystko to za sprawą uważających się za potomków Judasza okrutnych morderców płaczących krwawymi łzami ... Te "upadłe anioły" nie cofną się przed niczym, by strzec tajemnicy zwojów… tajemnicy prawdziwych okoliczności śmierci Jezusa. Oszustwo znad Morza Martwego trzyma w napięciu już od pierwszych akapitów, poczynając od przerażającej katastrofy lotniczej na amerykańskiej pustyni, poprzez brutalne morderstwo na londyńskim uniwersytecie, aż po miasto widmo w Meksyku. Jest to najbardziej porywający i przewrotowy thriller od czasów Kodu Leonarda da Vinci. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Adam Blake
  • 2012
  • 542
  • 197
  • 128
  • 978-83-7739-874-6
  • 9788377398746
  • ZAKKK

Recenzje czytelników

Bardzo dobry thriller.

Ocena:
Autor:
Data:
Rozpoczynając lekturę obawiałam się trochę tematyki – kwestia zwojów, tajemnicy znad Morza Martwego, śmierci Jezusa etc jest wałkowana na różne sposoby w literaturze i filmach od kilkunastu lat, bałam się, żeby to nie była kolejna książkowa sieczka. Ale nic z tych rzeczy. Akcja toczy się błyskawicznie. Co kilka stron pojawiają się nowe wątki, nowe postacie, bardzo istotne dla całej akcji. Co ważne, mimo mnogości wydarzeń i bohaterów, którzy nam pączkują, niczym drożdże, wszystko jest klarowne ... nic nam się nie myli, a całość jest tak zręcznie prowadzona przez autora, że lektura jest przyjemnością. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetny thriller

Ocena:
Autor:
Data:
"Wszystko, co wiemy o śmierci Chrystusa, to kłamstwo ...."

Od momentu kiedy "Kod Leonarda da Vinci" Dana Browna ukazał się na rynku i stał się hitem, bestsellerem, najgorętszą powieścią dekady, nieustannie przybywa jej sobowtórów- książek dotykające tematyki Jezusa, Biblii, Ewangelii a dokładniej próbujące obnażyć ukryte prawdy, zakłamanie patryiarchów Kościoła i całego Chrześcijaństwa.
Nie powiem, ja również stałam się fanką tego typu książek ... Traktuję je z przymrużeniem oka. Mają one na celu dostarczenia efektownej rozrywki, i jako takie nie są w stanie podważyć podstaw mojej i Waszej wiary :) Możecie odetchnąć w spokoju i cieszyć się porządnym thrillerem spod skrzydeł wydawnictwa Hachette :)

Heather Kennedy podczas rutynowego śledztwa przypadkowej śmierci profesora uniwersytetu wpada na trop kolejnych powiązanych ze sobą zbrodni. Ofiarami są wykładowcy uczelni i historycy, którzy chcieli wyjaśnić, odczytać pozornie drobne i nieistotne informacje z Kodeksu Rumowego. Każdy kolejny ślad i wskazówka prowadzą Heather Kennedy w głąb tajemniczych wydarzeń, który swój poczatek miały nad Morzem Martwym. Zagadka jest trudna do rozwiązania ale do akcji wkracza były najemnik Leo Tillman.
Czym jest Kodeks Rumowy? Dlaczego z jego powodu dochodzi do katastrofy lotniczej? Dlaczego bez śladu giną trzyosobowe rodziny- zawsze matka i dwoje dzieci? Za każdą z tych tragedii stoi Michael Brand- kim jest i do czego jest zdolny? Wszystkich ciekawych odpowiedzi na zadane pytania odsyłam do książki "Oszustwo znad Morza Martwego".

"Oszustwo znad Morza Martwego" jest pierwszą z dwóch książek (jak do tej pory), w serii Leo Tillman & Heather Kennedy (kolejna to "Kod Demona"- której premiera jest zapowiedziana na lipiec tego roku). To duet niemal doskonały. Ona policjantka- surowo przestrzega reguł zawodowych i moralnych. Jej świat jest złożony z dwóch barw: czarnej i białej. Oczywiście takie zachowanie ma swój początek w dzieciństwie, kiedy to ojciec Heather, też policjant, zmusza całą rodzinę do życia w kłamstwie.
Jej postępowanie nie jest dobrze widziane ani odbierane przez współpracowników. Daje im to pretekst to typowo szowinistycznych zachowań, do mobbingu, do słownej agresji i psychicznej przemocy.
Heather Kennedy zadziwiająco spokojnie przyjmuje razy. Nie obraża się, nie płacze, nie jest zastraszona, nie biegnie na skargę. Jest niebywale silna i odporna na krzywdy pochodzące z zewnatrz. Z drugiej strony nie jest żadnym emocjonalnym robotem- cieszy się ze zwycięstw, marnieje podcza porażek, rozpacza po stracie.
Leo Tillman równeż jest "emocjonalnym wrakiem". On także doświadczył traumy, która wyznacza cel jego przyszłych zadań. Jest świetnie wyszkolonym żołnierzem, zaznajomiony z wszelkimi sztukami walki, bronią i ma niesamowity instynkt i intuicję.
Leo Tillman & Heather Kennedy razem mogą góry przenosić i żaden terror nie jest im straszny.

Sama historia Kodeksu Rumowego, zaginionych bądź odrzuconych zwojów i Ewangelii choć eksploatowana na wszelkie możliwe strony, jest ciekawa, pobudza do poszukiwań oraz ciągłej gotowości na niespodzianki. Przepastne Tajne Archiwa Watykanu budzą niezdrową ciekawość czy teorie spiskowe wielu zwyczajnych ludzi, bo to co ukryte jest najbardziej pożądane :) Tak więc książki o tematyce religijno- historycznych połączone z różnego typu kontrowersjami powstawały, powstają i będą powstawać, ku uciesze czytelnika.

"Oszustwo znad Morza Martwego" to ciekawie skonstruowany thriller. Adam Blake umiejętnie stopniuje napięcie i odkrywa karty wielkiej, globalnej tajemnicy, która może zrujnować i podważyć podwaliny religii chrześcijańskiej. Kim są Ci, którzy ją ukrywają i dlaczego to robią?
Akcja powieści dynamiczna, pełna zwrotów, a to jest coś, co lubię i na co zwracam uwagę. Historia opisana spójnie, rzetelnie i prawdopodobnie. Adam Blake z wielką wprawą przedstwił bohaterów, opisał ich charaktery, przeszłość, cele. Z takim samym zaangażowaniem skupił się opisach walk, miejsc zbrodni czy otoczenia. Bardzo łatwo można było odwzorować jego słowa we własnej wyobraźni i dzięki temu jeszcze lepiej przeżywać poznawaną historię.

Będę śledzić kolejne książki Adama Blake a Wam polecam "Oszustwo znad Morza Martwego" :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena