Koszyk 0
Opis:
Kolejny po Wirusie Judasza i Kluczu zagłady, thriller przygodowy z cyklu powieściowego SIGMA. Jego bohaterami są agenci dowodzonej przez komandora Graysona Pierce'a supertajnej jednostki Departamentu Obrony USA odpowiedzialnej za pozyskiwanie lub neutralizowanie technologii istotnych dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i świata. Rok 398, świątynia Apollina w Delfach na górze Parnas ... Z rozkazu cesarza Rzymu legionista zabija Pytie - kobietę zasiadającą na tronie wyroczni wielbionej przez władców i zdobywców antycznego świata. Waszyngton. Czasy współczesne. Na rękach Pierce'a umiera starszy człowiek, śmiertelnie postrzelony przez snajpera. Okazuje sie, że zabity to profesor neurologii Archibald Polk z MIT, jeden z współzałożycieli Sigmy. Dlaczego zginął? W jakich okolicznościach został napromieniowany? Odpowiedzi kryje srebrna moneta z czasów rzymskich przedstawiająca świątynię w Delfach, znaleziona w dłoni denata. Polk był jednym ze współpracowników Projekty JASON, tajnego organu doradczego rządu USA grupującego wybitnych naukowców. Podobny zespół istniał także w Rosji. W ramach tzw. Rodziny Jasonów oba kraje prowadziły badania nad praktycznym wykorzystaniem sawantów: autystycznych dzieci odznaczających się wyjątkowym talentem, np. zdolnościami jasnowidzenia czy uzdolnieniami matematycznymi. Grayson i agenci Sigmy będą musieli przemierzyć cały świat- od Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie, przez indyjskie slumsy i napromieniowane ruiny Czarnobyla, po opuszczone podziemne miasto na Uralu - by rozwikłać zagadkę, której korzenie sięgają starożytnej Grecji. I powstrzymać szaleńca, który nie zawaha się przed zgładzeniem jednej czwartej ziemskiej populacji, by urzeczywistnić swój plan zdobycia niczym nie ograniczonej władzy... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • James Rollins
  • 2010
  • 1
  • 480
  • 204
  • 142
  • 978-83-7659-2-329
  • 9788376592329
  • Z1652

Recenzje czytelników

Płonąca przepowiednia...

Ocena:
Autor:
Data:
James Rollins przywykł do pojedynków Sigma kontra Gildia lecz tym razem Gildii tutaj nie ma zaś przeciwnik jest równie bezlitośnie niebezpieczny pochodzący z czasów zimnej wojny. Zagadki, pościgi, pojedynki oraz miłosne rozgrywki to wszystko zawarte jest w Ostatniej Wyroczni gdzie tempo nie zwalnia a niemal z każdą stroną przyśpiesza:)
Czy ta recenzja była przydatna?

Słabsza forma Rollinsa

Ocena:
Autor:
Data:
Moje recenzje gier, filmów, książek i komiksów na geeklife.pl
Zapraszam :)

Tym razem akcja zawiązuje się błyskawicznie. Grey Pierce wpada na rannego starszego człowieka, który zostaje zastrzelony na jego oczach. Przed śmiercią przekazuje Pierce’owi zakrwawioną grecką monetę. Szybko wychodzi na jaw, że zmarły do profesor Archibald Polk, jeden z pomysłodawców oddziału Sigma. Idąc śladem ostatnich poczynań profesora Grey wplątuje się w kolejną wielką intrygę ...

Po raz kolejny fabuła rzuca bohaterów po różnych częściach świata. Od Waszyngtonu przez Indie i Czarnobyl do rosyjskiego Czelabińska. Rollins spróbował poszukać korzeni Cyganów, wpleść w to wszystko nowy sarkofag nad elektrownią w Czarnobylu, a wszystko spajają niezwykle utalentowane dzieci, będące obiektami eksperymentów. Miejsca, których teoretycznie nie da się połączyć, w umyśle Rollinsa stworzyły całkiem interesującą powieść, aczkolwiek nie udało się uniknąć wpadek. Najbardziej męczące okazały się dłużyzny w pierwszej części książki. Cały długaśny fragment indyjski można było spokojnie wyciąć, bo po pierwsze nie był zbyt interesujący, a po drugie wiele scen akcji wydało się wciśnięte na siłę.

Dużo ciekawszym wątkiem było zadanie Paintera Crowe, dyrektora Sigmy. Painter, Lisa i Kat próbują uratować Saszę, dziewczynkę, która była obiektem badań współpracujących ze sobą rosyjskich i amerykańskich agencji. Sasza jest wyjątkowym sawantem, ponieważ za pomocą rysunków potrafi przedstawić sytuacje, które wydarzyły się w jakimś odległym zakątku świata, bądź wydarzą się za jakiś czas.

Niesamowicie utalentowane, autystyczne dzieci są główną osią wątku Monka Kokkalisa. Tak, Monk żyje. Nie pamięta swojego imienia, ani swojej przeszłości i z niewiadomych przyczyn znajduje się w ośrodku badawczym w Czelabińsku. Pozbawiony pamięci, uznany za zmarłego agent Sigmy pomaga w ucieczce przetrzymywanych w ośrodku dzieci, sawantów. Każdy z dzieciaków cechuje się innym talentem, często niewyobrażalnym dla zwykłego człowieka.

Niestety Ostatnia wyrocznia jest powieścią, która odstaje od serii. Stojący na wysokim poziomie wątek Paintera mocno dystansuje słabe historie Gray’a i Monka. Zbędne, ciągnące się nieskończoność opisy potrafią solidnie znużyć i nie wnoszą nic ciekawego. Nowa postać, Elizabeth, córka profesora Polka jest szalenie schematyczna i nie dorasta do pięt damom z poprzednich książek. Jedynie profesor Masterson ratuje nowe postaci. Zabrakło też Gildii i Seichan, aczkolwiek końcówka książki sugeruje powrót pięknej Azjatki bardzo niedługo.

Ostatnia wyrocznia to póki co najsłabsza książka z serii Sigma Force. Nudnawa, przeładowana dłużyznami, fabuła nie potrafi przykuć do książki, jak robiły to poprzednie tomy. Bezbarwny Grey i cierpiący na amnezję Monk będący do tej pory najlepszymi bohaterami stali się nudziarzami sztucznie przedłużającymi ten tom. Mam nadzieję, że to tylko małe potknięcie Rollinsa i kolejne odsłony wrócą na właściwe tory.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena