Koszyk 0
Opis:
Anne Holt odkrywa przed nami najmroczniejsze oblicze Skandynawii. Komisarz Hanne Wilhelmsen prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa żony prokuratora okręgowego. Zwłoki kobiety zostały brutalnie okaleczone, głowę odcięto od ciała. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonał mąż ofiary. Hanne nie może jednak w to uwierzyć, ale jest osamotniona w swoim przekonaniu o niewinności podejrzanego. Śledztwo komplikują wydarzenia pozornie niemające związku ze sprawą ... Pojawia się kolejna ofiara z odciętą głową. W trakcie jednego z najtrudniejszych dochodzeń w swojej karierze Hanne musi się również zmierzyć z ogromnymi problemami w życiu osobistym. Ta powieść stawia włosy na głowie, a świetnie skonstruowana fabuła jest pełna ekscytujących zwrotów akcji. Po raz kolejny Anne Holt obroniła tytuł norweskiej królowej kryminałów. „Blekinge Läns Tidning “ Najlepsza powieść Anne Holt! „VG” Anne Holt ukończyła prawo na Uniwersytecie w Oslo. Pracowała jako dziennikarka w telewizji, młodszy prokurator policji w Oslo, a następnie prowadziła własną praktykę adwokacką. W latach 1996–1997 była ministrem sprawiedliwości w Norwegii. Jako pisarka zadebiutowała w roku 1993. Dwie serie jej kryminałów cieszą się ogromną popularnością i zostały przetłumaczone na 25 języków. W 2012 r. została laureatką Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru. „Ósme przykazanie” to piąta część cyklu z komisarz Hanne Wilhelmsen. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anne Holt
  • 2013
  • 512
  • 204
  • 142
  • 978-83-7839-496-9
  • 9788378394969
  • ZAVVZ

Recenzje czytelników

Śmierć, miecz i samobójstwo.

Ocena:
Autor:
Data:
W mieszkaniu znanego prokuratora Halvorsruda znaleziono ciało jego żony, Doris z precyzyjnie odciętą głową; on sam, cały zakrwawiony przebywał w pomieszczeniu obok. Hanne Wilhelsmen, policjantka, która w swym kręgu uważana jest za geniusza, nie wierzy w winę mężczyzny i to nie tylko dlatego, że Halvorsrud jest ważną personą. Kobiecy szósty zmysł podpowiada jej różne wersje zdarzeń, wszystko jednak burzy oświadczenie prokuratora, że za morderstem jego żony stoi Salvesen, mężczyzna ... który popełnił samobójstwo w poniedziałek. Jak pani komisarz poradzi sobie z zagmatwaną sprawą, w której szantaż, mistyfikacja i oszustwa mieszają się z pedofilią ? Czy geniusz słynnej Wilhelsmen i tym razem nie zawiedzie ?

"Norweska mistrzyni kryminałów"- taki właśnie tytuł nosi Anne Holt; kiedyś już spotkałam się z jej twórczością i niestety raczej nie głosowałabym na nią w wyborach na ową mistrzynię kryminałów. Czy teraz zmieniłam zdanie ?

Okładka jest mroczna, informuje czytelnika, że to, co w książce zawarte to nie żadne bajki dla dzieci; krzesło, krew- wszystko, o czym mowa w historii.

Hanne Wilhelsmen nie dość, że większą część swojego życia poświęciła tropieniu złoczyńców, czasami zbyt mocno przywiązując się do danej sprawy, to teraz kolejne kłopoty zwaliły się kobiecie na głowę- jej partnerka, Cecile Vibe ma się coraz gorzej; nie tylko na ciele, ale i na duchu. Mimo to Hanne zachowuje się jak facet- nie zauważa niczego, póki prawda nie strzela jej po twarzy. Można to chyba złożyć na karb pracy wśród mężczyzn, w świecie, gdzie panuje mord.
Oczywiście o przebiegu sprawy nie mogę powiedzieć zbyt wiele, by nie spoilerować; wszystko jednoznacznie wskazuje na winę męża, jednak po głębszym "kopaniu" na jaw wychodzą inne sekrety, znajomości...
Czytało się bardzo dobrze ze względu na ową tajemnicę dziwnego morderstwa, bardzo chciałam wreszcie dowiedzieć się, kto za nim stoi; być może rozwiązanie nie przyniosło żadnego wzburzenia, po części nawet bardziej zainteresował mnie wątek pedofilii i tzw. "Anioła".
Nie jest to książka, do której kiedyś wrócę- raz przeczytana w zupełności mi wystarczy, jednak uważam, że ze spokojnym sercem mogę ją polecić wszystkim fanom zarówno twórczości Anne Holt, jak i kryminałów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

książka godna polecenia

Ocena:
Autor:
Data:
Książka od której trudno się oderwać. Mimo,że jest obszerna (ponad 500str.) zostaje szybko połknięta w całości, zasługą jest prosty język oraz ciekawy styl,którym książka została napisana.
Do samego końca trzyma w napięciu.
Jeśli ktoś lubi kryminały,to na pewno mu się spodoba.
Gorąco polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena