Koszyk 0
Opis:
Purnonsens, groteska i ostra satyra na instytucje publiczne, na głupotę i bezduszność ludzi mieszają się z liryzmem wspomnień i refleksji misia. Pluszowy miś może być bardzo niebezpieczny. Jeśli ma marzenia i duszę. Wtedy trzeba go tropić, wysłać przeciwko niemu oddział antyterrorystyczny, skuć go kajdankami, osadzić w więzieniu i sądzić całymi miesiącami, oskarżając o 9678 zbrodni. I żądać kary śmierci.
  • Amber
  • twarda
Mniej Więcej
  • Clifford Chase
  • 2007
  • 1
  • 256
  • 97883-241-28587
  • 9788324128587
  • M7587

Recenzje czytelników

warto się przekonać co pluszowy miś ma do powiedzenia

Ocena:
Autor:
Data:
książka jest po prostu rewelacyjna - przemawiały już zwierzęta, teraz czas na pluszowego misia - misia, który jest symbolem niewinności, czasów dziecięcych, naiwności, ufności, i powrotem do czasów, gdy wszystko jest tak, lub nie, świetne lub beznadziejne, dobre lub złe, prawdziwe lub fałszywe. Pluszowy miś to coś bardzo prawdziwego, warto się przekonać co ma do powiedzenia.
Czy ta recenzja była przydatna?

Proszę wstać, sąd idzie...

Ocena:
Autor:
Data:

Filozoficzna powieść pełna sprzeczności i absurdu. Wzrusza ciepłem, niewinnością i naiwnością Misia ale jednocześnie szydzi z instytucji publicznych. Wskazuje palcem na bezduszne i głupie procedury, paragrafy. Proces tytułowego bohatera do złudzenia przypomina „Proces” Kafki.
Wyrok już zapadł! Koniec! Kropka! Najbardziej absurdalne zarzuty padają pod adresem oskarżonego M. a on chciał tylko być kochanym, chciał by ktoś akceptował go takim, jakim był ... Został jednak uznany za wroga publicznego numer jeden.

Opowieść skłania do refleksji, czy jesteśmy Misiem, ławą przysięgłych, czy może sędzią? Jak łatwo jest formułować zarzuty nie dając drugiemu możliwości obrony. Zresztą... dlaczego ktoś ma się przejąć wyimaginowanymi zarzutami? Jednak nierzadko można komuś złamać życie, jak oskarżonemu Pluszowemu M.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena