Koszyk 0
Opis:
Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księcia. Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji... Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza ... wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle. Książkę uzupełnia niezwykły prezent. Zawiera ona niezwykle osobistą przedmowę w formie listu napisaną specjalnie do polskich czytelników. Autor zdradza w nim, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Eric-Emmanuel Schmitt
 • 2011
 • 2
 • 88
 • 195
 • 124
 • *, 97883-240-16655
 • 9788324016655
 • ZACYQ

Recenzje czytelników

Oskar i Pani Róża

Ocena:
Autor:
Data:
Książka niezwykle wzruszająca. Wiele o niej słyszałam, ale dopiero wczoraj ją przeczytałam. Jestem chyba za wrażliwa na takie książki, bo płakałam rzewnymi łzami. "Oskar i Pani Róża" to bardzo wzruszająca opowieść- o miłości, śmierci, poświęceniu. Mimo tego, że główny bohater jest chory na białaczkę jego listy do Boga są przepełniona radością i to najbardziej doceniam w tej postaci. Krótka książka, wręcz na godzinę, ale bardzo refleksyjna i pełna emocji. Polecam serdecznie .
Czy ta recenzja była przydatna?

Jedyna w swoim rodzaju

Ocena:
Autor:
Data:
Oskar jest chłopcem chorym na białaczkę. Leki i operacje już nie działają, a chłopca czeka zapewne śmierć. W tych ostatnich chwilach pomaga mu pani Róża- pomagająca w szpitalu zapaśniczka. Chłopiec za jej namową zaczyna pisać listy do samego Boga.


"Najciekawsze pytania wciąż pozostają pytaniami. Kryją w sobie tajemnicę. Do każdej odpowiedzi trzeba dodać "być może". Tylko na nieciekawe pytania można udzielić ostatecznych odpowiedzi." ...

Mimo niecałych stu stron książka zostawia ślad na duszy człowieka. Nie łatwo czyta się o chłopcu, który w wieku dziesięciu lat jest gotowym na śmierć. Ma świadomość tych kilkunastu dni i traktuje je poważnie. Przeżywa całe swoje życie w tym czasie. To pozycja, która przypomina mi "Małego księcia". Mały chłopiec, życiowe słowa wypływające z tak młodych ust. Historia, której nie da się zapomnieć i każdy, absolutnie każdy czytelnik powinien się z nią zapoznać.

Język autora jest specyficzny, albo to może myślenie Oskara jest bardziej wyjątkowe niż można by pomyśleć. Książka jest napisana w formie listów. Chłopiec pisze codziennie do najważniejszej osoby, do Boga. Opowiada mu o dniach spędzonych w szpitalu, o dziwnych historiach, które go tam spotykają. Każdego dnia ma do niego jakieś życzenie, bo tylko o jedno może poprosić na dzień. Raz prosi o udaną operację przyjaciółki, innym razem chce odpowiedzi na nurtujące go pytanie. Oskar odnosi się do Boga jak do starego kumpla, któremu wszystko swobodnie może powiedzieć. Nie jest to sztuczna rozmowa, wykutej na pamięć modlitwy. Chłopiec mówi Bogowi wszystko bez ogródek. Gdy czuje, że go nie lubi, po prostu to pisze.

Zakończenie, choć nadchodzi szybko, bo książka jest krótka i czasu na poznanie i polubienie Oskara jest mało, bardzo wzrusza. Tak jak historii Małego księcia nikt nie zapomina, myślę, że i tej nikt nie zapomni.

Pozycja jest naprawdę godna uwagi. Każdy powinien po nią sięgnąć i przekonać się jak piękne są listy Oskara do Boga, i spędzić ostatnie dni życia chłopca właśnie z nim.


„Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena