Koszyk 0
Opis:
Człowiek bez k-ości, realia współczesn-ości, wiele możliw-ości… Już w czerwcu! Najnowsza powieść Ignacego Karpowicza – laureata Paszportu Polityki – o zagmatwanej naturze relacji międzyludzkich, pełnych gier i sądów. Czasem pół-, a czasem serio. I bardzo dobrze. Bardzo. Kot Bury zdechł. A to dopiero początek zamieszania… Maja oskarża Szymona o romans. Ninel, która dla swojej matki wciąż jest Kubą, wiąże się z Norbertem, poznanym po konkursie drag queens ... Ten jednak od lat kocha się w Krzysiu, którego związek z Andrzejem stanął właśnie pod znakiem zapytania. Jak zrozumieć człowieka, który wykasował profil na facebooku? Czy warto słuchać rad zachłannej tchórzofretki? Czy żona może polubić kochankę męża? W końcu – co może łączyć małżeństwo, gejowską parę, mężczyznę zupełnie pozbawionego owłosienia oraz kobietę o niejednoznacznej tożsamości? Wbrew pozorom –bardzo wiele… Jeżeli jedziecie Państwo autobusem lub pociągiem i widzicie przed sobą kogoś, kto czyta właśnie ości, to jest więcej niż pewne, że ma na twarzy wymalowany wspaniały, szczery i piękny uśmiech! Ja dziś tak mam! Ość w dom, humor w dom! Maciej Stuhr "Jakkolwiek to zabrzmi, jest to książka wyjątkowo soczysta. A jednocześnie tak gorąca, że aż parzy. Michał Nogaś" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ignacy Karpowicz
  • 2014
  • 472
  • 208
  • 145
  • 978-83-08-05117-7
  • 9788308051177
  • ZB08J

Recenzje czytelników

Bywało lepiej

Ocena:
Autor:
Data:
Sądziłem, że książki Karpowicza mogę kupować w ciemno. Balladyny i romanse to jedna z najlepszych książek ostatniego dziesięciolecia. Doskonała konstrukcja, pomysł, pisarstwo, wiedza, humor. Miód! Ale tutaj niestety powiało nudą od pierwszych stron. Pomysł dobry, ale wykonanie... Zbyt dużo wątków, zagmatwanie, słabe refleksje, średnie żarty. Nieścisłości i rozwodnienie. Nie warto.
Czy ta recenzja była przydatna?

Gdy z miłości zostają tylko ości

Ocena:
Autor:
Data:
Mimo iż powieść Karpowicza bywa momentami zabawna i groteskowa, całość odebrałam jako smutną i przygnębiającą. Nie ma tu ani jednego szczęśliwego bohatera, wszyscy uwikłani są w skomplikowane relacje rodzinne, damsko-męskie, męsko-męskie... I chociaż utwór obfituje w wątki miłosne, z prawdziwej miłości zostały tylko tytułowe ości. To samo można powiedzieć na temat etycznych wart-ości.

Obraz współczesnego świata, jaki wyłania się z tej powieści, jest ponury i pełen sprzeczn-ości ... Nie ma w nim miejsca na żadne święt-ości. Bohaterowie toczą nieustanną walkę z codzienn-ością i - w moich oczach - przegrywają. Nawet jeśli odnoszą zawodowe i towarzyskie sukcesy, ich osobiste, intymne życie jest puste i beznadziejne.

Książka nie jest jednak tylko portretem współczesnych Polaków z dużej aglomeracji. To również satyra na na naszą współczesn-ość, pełną kompleksów, uprzedzeń i paradoksów.

Na uwagę na pewno zasługuje styl i forma. Karpowicz bawi się konwencjami literackimi, a język jego utworu to niesamowity kolaż. Przyznam jednak, że o ile początkowo mnie to zachwyciło i zaintrygowało, to potem, w drugiej części zaczęło już nużyć i irytować. Odczułam chyba przesyt i miałam wrażenie, że forma zaczyna przerastać treść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena