Koszyk 0
Opis:
Paweł, polski inteligent, który wyemigrował do Szwecji, odwiedza Polskę po przemianach ustrojowych. Przypadkiem trafia na pogrzeb stalinowskiego aparatczyka Lipczenki. Staje się to pretekstem do przedstawienia czytelnikowi realiów opanowanego przez Sowietów kraju, przygotowującego się pod moskiewską kontrolą do kolejnej wojny światowej. Widok członków konduktu, starych, zgorzkniałych ludzi ... wzbudza w nim potok wspomnień: dzieciństwo spędził w okupowanym przez Sowietów Lwowie, młodość w dolnośląskim miasteczku, gdzie władzę sprawował Urząd Bezpieczeństwa, a inwigilacja grupy inteligentów doprowadziła do aresztowania jego ojca. Opowiada też historię tajemniczego zabójstwa i wyrafinowanej intrygi, w wyniku której w ręce enkawudzisty dostały się materiały na temat tajemniczej choroby Lenina…   Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andrzej Paradowski
  • 2015
  • 1
  • 312
  • 195
  • 121
  • 978837942-993-6
  • 9788379429936
  • ZD3JU

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Realia opisywane przez autora książki to doskonała kronika tamtych czasów, przemian, które sprawiły, iż złe, siermiężne czasy stały się jeszcze gorszymi.
Jednak Orzeł w cierniowej koronie, to nie tylko opowieść pełna wspomnień, kronika prlu. To także niezła intryga, historia tajemniczej zbrodni i wiele sekretów. Przyznam się, iż rozpoczynając lekturę nie podejrzewałam książki o kryminalny, bez mała sensacyjny wątek. Bardzo miłe zaskoczenie.
Orła...czyta się bardzo dobrze, z lekkim sentymentem ... momentami niedowierzaniem, ogromnym zadowoleniem, iż te czasy już minęły.
Biorąc pod uwagę, iż jest to literacki debiut Andrzeja Paradowskiego, jest to tym bardziej pozycja godna polecenia. Jej dodatkowym atutem jest fakt, iż jest to pozycja dla wszystkich - młodszych i starszych, urodzonych 20-70 lat temu. Jestem przekonana, iż każdy czytelnik, niezależnie od wieku, wiele z tej lektury wyniesie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena