Koszyk 0
Opis:
BESTSELLEROWY CYKL RZYMSKI Kiedy rzymskie legiony napotykają bardziej zdecydowany opór nieustępliwych plemion, tylko od Macro i Katona zależeć będzie, czy Imperium poniesie krwawą porażkę. Latem 44 roku naszej ery, sprzyjający inwazji Atrebatowie zaczną się buntować, a narastające latami napięcia doprowadzą w końcu do otwartej rewolty. Na barkach dwóch centurionów Macro i Katona spocznie obowiązek wyszkolenia armii wiekowego władcy imieniem Verica ... która mogłaby go obronić przed atakami konkurentów i pozwoliła utrzymać na tronie. Dysponując prostymi nienawykłymi do trzymania broni wieśniakami, Rzymianie muszą odnaleźć i pokonać bardzo przebiegłego wroga. Przegrana Macro i Katona może oznaczać także śmierć ich towarzyszy broni służących pod orłami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Simon Scarrow
  • 2012
  • 1
  • 392
  • 230
  • 155
  • 978-83-245-8005-7
  • 9788324580057
  • ZAPRI

Recenzje czytelników

Owocna współpraca z tubylcami

Ocena:
Autor:
Data:
Orły i wilki utrzymuje wysoki poziom poprzednich części. Jest to powieść napisana typowo dla miłośników mocnych wrażeń, pozycja typowo męska, z uwagi na ilość brutalnych scen, jakie się przez nią przewijają. Autor nie przebiera też w słownictwie, wciska postaciom w usta przekleństwa, którymi strzelają jak z karabinu maszynowego. Z resztą cała powieść napisana jest w bardzo nowoczesnym stylu, zapewne dlatego też czyta się ją bardzo swojsko.
Od wydarzeń z tomu III mijają dwa miesiące ... Wojska Rzymian zostają rozmieszczone w mniejszych fortach mając chronić szlaki zaopatrzeniowe. Trzy legiony Plaucjusza polują na Karatacusa i jego armię Celtów. Wespazjan z jednym legionem pacyfikuje południowo-zachodnią część wyspy. Tymczasem Macro i Katon szkolą sojuszniczych Atrebatów na przypominające legiony jednostki. Wszystko idzie zgodnie z planem, ale komplikuje się, gdy Karatacus wchodzi w sojusz z jednym z przedstawicieli Artebatów i wprowadza w życie plan rozbicia przy ich pomocy sił rzymskich stacjonujących na wyspie.
Zakończenie powieści nie przyniosło rozwiązania problemu Rzymian, jakim stała się armia tubylców. Ale ukazała dość dokładnie działanie machiny wojennej Rzymu oraz procesu, jaki przechodziły ziemie podbite od statusu sojuszniczych do anektowanych. Przez całą książkę poznajemy przedstawicieli ludu Artebanów, poszczególnych ludzi znamy z imienia, by ostatecznie pod koniec poznać srogi los, jaki ich spotkał. Rzymianie po prostu sprowadzili ich do roli zależnego podbitego ludu, gdy okazali się już zupełnie niepotrzebni, a co ważniejsze, gdy wykrwawieni dla Imperium przestali być zagrożeniem.
Tom IV, który wpadł w moje ręce to I wydanie z 2012 roku. Został on wydany w sposób identyczny, co poprzednie książki cyklu. Kolorowa, miękka okładka ze skrzydełkami. Kolor dominujący tym razem to niebieski. Jakoś papieru pozostawia wiele do życzenia, ale przecież to zawartość na kartkach się liczy :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena