Koszyk 0
Opis:
Polecamy nową książkę znakomitych autorek Doroty Dziamskiej i Agnieszki Frączek. Serię Origami z wierszykami rozpoczyna pierwsza książka "Ciekawska kaczuszka Omi" Omi jest niezwykła, bo powstała z papierowych kółek. Książka opowiada o przygodach ciekawej wszystkiego kaczuszki. Czytając jej historię można składać z papieru modele origami: kaczuszkę, latawiec, ślimaka, mrówkę, żółwia, żabę, raka, rybę, srokę i baranka. A żeby przyjemniej się składało ... o każdej postaci można przeczytać wesoły wierszyk! Zwinne kółka kolorowe wyskoczyły na podłogę. Tutaj żółte, tam czerwone... Ale co to!?... Dziób? Ogonek? Skrzydła... kuper... kacza nóżka... Och! To przecież jest kaczuszka! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Agnieszka Frączek, Dorota Dziamska
 • 2009
 • 48
 • 230
 • 210
 • 978-83-7551-1-512
 • 9788375511512
 • Y2975
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

origami

Ocena:
Autor:
Data:
Jedną z ważniejszych umiejętności jest zdolność planowania działań. Wiąże się z tym wykonywanie poszczególnych procedur w określony sposób. Pierwsze próby nauki tej niezwykle trudnej umiejętności polegają na układaniu pierwszych prostych drewnianych puzzli. Później zadania są coraz trudniejsze, by móc stać się bardzo zaawansowane i wymagające pracy podzielonej na etapy. Bardzo przydatne w procesie uczenia jest łączenie nauki z rozrywką. Co bardziej bawi dzieci niż malowanie ... wycinanie klejenie i zagniatanie? Własnoręcznie wykonane zabawki cieszą bardziej niż te kupione, a do tego rozwijają nie tylko zdolności manualne, ale i wyobraźnię. Wystawa z takich prac malucha pozwala śledzić jego postępy, ale również budować jego wiarę we własne umiejętności.

W tego typu zabawach świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju origami rozwijające zmysł przestrzenny. Książeczki z wzorami można kupić w wydawnictwie bis proponujące bardzo wiele tego typu książeczek, a kółeczka wykonać samodzielnie lub też właśnie tam zdobyć. Jedną z licznych jest „Magiczne kółeczka, czyli origami płaskie z koła” Doroty Dziamskiej. Poza wskazówkami dla rodziców i dzieci znajdziemy tam dwadzieścia osiem różnorodnych wzorów, które będą doskonałym wstępem do ćwiczenia umiejętności zabawy z papierem. Jest to książka, która dzięki wielu wskazówką powinna być pierwszą pozycją do nauki zabawy z kołami.

Kolejnymi książeczkami, po które można sięgnąć są z bardzo zabawną kaczuszką Omi. Poza proponowanymi wzorami znajdziemy tam opowieści o przygodach kaczuszki, dzięki czemu może ona być również czytanką dla przedszkolaka. Zestawienie origami z bajka sprawi, że dziecko zacznie zastanawiać się, jakie przygody mogą przeżyć jego prace.


Origami jest nie tylko świetną zabawką, ale i materiałem terapeutycznym. Rozwijanie motoryki małej przez ćwiczenie precyzyjnych zgięć sprawi, że dziecko będzie bardziej sprawne manualnie, rozwinie zmysł przestrzenny, zacznie planować działania oraz wyrobi w sobie cierpliwość. Konieczność samodzielnego wykonywania kół (można też kupić) rozwinie również koncentrację.

W książkach znajdziemy wzory o różnym poziomie trudności, dzięki czemu może sobie z nimi poradzić już przedszkolak, któremu na początku musimy pomóc, aby mógł samodzielnie tworzyć niezwykłe kompozycje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena