Koszyk 0
Opis:
Kaczuszka Omi wraz z rodziną wyrusza na wycieczkę na wieś. A tam poznaje nowych przyjaciół i przygód ma co niemiara. Poczytajcie o przygodach ciekawej wszystkiego kaczuszki i złóżcie z papieru modele origami: motylka, zająca, dom, kota, krowę, świnkę, kurę, psa i traktor. A żeby przyjemniej się składało, przeczytajcie o każdej z tych postaci wesoły wierszyk! Mała książeczka, a tyle zabawy! Kolorowo ilustrowana książka z wykorzystaniem form origami płaskiego z koła ... zawiera wesołe opowiadanie o przygodach kaczuszki, a także 10 modeli origami z instrukcjami składania oraz 10 wierszyków. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Agnieszka Frączek, Dorota Dziamska
 • 2013
 • 48
 • 230
 • 210
 • 978-83-7551-300-4
 • 9788375513004
 • ZAXSG
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

świetny sposób na wspólną zabawę

Ocena:
Autor:
Data:
Kaczuszka Omi, powstała z papierowych kółek.
Zwinne kółka kolorowe
wyskoczyły na podłogę.
Tutaj żółte, tam czerwone...
Ale co to?!... Dziób? Ogonek?
Skrzydła... kuper... kacza nóżka...
Och! To przecież jest kaczuszka!

W książeczce znajdziemy 10 wierszyków wraz z instrukcją złożenia latawca oraz zwierzątek na początek obowiązkowo kaczuszka.
Złożyć między innymi możemy latawiec, ślimaka, mrówkę, żółwia a nawet żabkę ...
Przedstawiona sztuka origami jest dopasowana do dzieci od lat 4 jest to origami płaskie z koła. Fajny pomysł na połączenie czytania z dobrą zabawą. Do książeczki dołączony jest zestaw kółek potrzebny do wykonania wszystkich bohaterów książeczki. Do każdego opowiadania dołączona jest instrukcja z dokładną ilością i rozmiarem i kolorem kółek. Tak więc w razie czego samemu można dorobić w razie potrzeby kółka.
Dziecko poprzez zabawę rozwija zdolności manualne, uczy się cierpliwości i ma dobrą zabawę.
Jest to fajny sposób na mile spędzony wspólnie czas przy dobrej zabawie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

kaczuszka

Ocena:
Autor:
Data:
Dzieciństwo nie powinno być zapełnione wyłącznie gotowymi zabawkami, które nie wymagają ćwiczenia zręczności oraz nie budują poczucia własnej wartości. Dumne z siebie i wierzące we własne siły dziecko to takie, które ma możliwość eksperymentowania, majsterkowania, malowania, klejenia i robienia wszystkiego, co może kształtować jego zmysły. W celu rozwijania wyobraźni warto wybrać takie zabawki, które nie tylko bawią, ale i uczą. Doskonale do tego nadają się wszelkiego rodzaju klocki, wycinanki ... wyklejanki.
Dziś polecam Wam trzy bardzo ładne książeczki, które przyjdą z pomocą rodzicom i dzieciom w wymyślaniu zabaw i ćwiczeniu ukrytych talentów. Wkrótce będę pisała również o klockach. Postanowiłam zacząć od zabawek papierowych, ponieważ w czasach mojego dzieciństwa na takich można było bazować. Książki w stylu „tysiąc pomysłów na kartkę papieru” miały wzięcie do tego stopnia, że mi osobiście nigdy nie udało się niczego podobnego wypożyczyć z biblioteki (a było ich kilka) i jak już udało się to koleżance to razem ćwiczyłyśmy przez miesiąc robienie ozdób i zwierzątek.
Papier jest jednym z lepszych narzędzi, z których można wyczarować cudowny świat. Takie ozdoby zawsze można wykorzystać stawiając na biurku czy wieszając na firance, lampie lub choince. Zabawy z tego typu wymagają skupienia i dokładności, przez co dzieci stają się bardziej cierpliwe.Ewa Zielińska, Misiowe składanki, Warszawa „bis” 2012
Jedną z książeczek, które pozwolą dziecku rozwinąć wiele umiejętności są „Misiowe składanki” Ewy Zielińskiej. Na sztywnym papierze nadrukowano propozycje zabawek, które dziecko może wyciąć i posklejać. Wzory te mogą dziecku posłużyć do samodzielnego wykonywania podobnych zabawek. Książeczka jest bardzo kolorowa, bajkowa i idealna na deszczowe dni, kiedy dziecko nie może spędzić czasu na placu zabaw.
W „Misiowych składankach” znajdziemy zestaw form do wycięcia i złożenia, które niejedna mama zna ze swojego dzieciństwa. Publikowane przed laty w piśmie "Miś" modele misiów w różnych strojach, na saneczkach i żaglówce, modele misiów ruchomych, kostki z misiem, maska misia, pokoik misia, teczka z misiem, a także kaczuszki, ptaszki, rybki i kwiatki - stare dobre wzory, które polubi każde dziecko. Wszystkie formy zabawek są starannie zaprojektowane i części do siebie pasują. Wydrukowane są na grubym papierze dzięki ,czemu łatwo się je wycina i są sztywne po złożeniu.
Informacje o książce

Dorota Dziamska, Przygody papierowych misiów, czyli origami płaskie z koła, Warszawa „bis” 2012
Kolejną pozycją, która powinna zainteresować dzieci jest książeczka prezentująca sposoby wykonania zabawek będących „figurkami” z ulubionych bajek z misiami. Nie zabraknie tam Uszatka czy Kubusia Puchatka z przyjaciółmi. Książeczka jest dość gruba i nie trzeba jej niszczyć podczas zabawy, ale wykorzystywać do robienia kolejnych wersji Puchatków, Tygrysków, Kangurzyc itd. Będzie ona doskonałym materiałem dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych na lekcje plastyki. Postacie można wykorzystać podczas zabawy w teatrzyk, czyli w szkole doskonały materiał na lekcje języka polskiego. Polecam również do zabawy poza przedszkolem i szkołą.
Informacje o książce

Agnieszka Frączek, Dorota Dziamska, Ciekawska kaczuszka Omi. Origami z wierszykami, Warszawa „bis” 2012
Ćwiczenie wyobraźni, zmysłu przestrzennego połączone z wierszykami wpadającymi w ucho to doskonała zabawa oraz nauka. Dziecko bardzo szybko może samodzielnie zrobić zwierzątka oraz nauczyć się wierszyków o nich, dzięki czemu poćwiczy pamięć. Postacie do złożenia są bardzo proste i zabawne. Zabawa rozwija wyobraźnię, przez co dzieci same spróbują wymyślać podobne zabawki lub wracać do tych z książeczki (podano instrukcję, jak zrobić odpowiedniej wielkości kółka).
Zaletą książeczki są – obok dokładnych instrukcji – wierszyki, które umilą pracę i zabawę z nowo stworzoną zabawką
Ślimak
Spójrzcie, co się tutaj dzieje!?
Ślimak biegnie poprzez knieje!
Nie przestaje, sił nie szczędzi,
tylko pędzi, pędzi, pędzi...!

Chociaż ciężką muszlę taszczy,
rwie do przodu, depcząc chaszcze,
gna przed siebie, gniotąc mech...
pewnie zaraz straci dech!

Dokąd ten ślimaczek śmiga?!
Z mistrzem żółwiem tak się ściga.
Informacje o książce
http://annasikorska.blogspot.com/2014/05/papierowe-zabawki.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena