Koszyk 0
Opis:
Powieść wydana w 12 krajach i ekranizowana. Ciepła, pełna humoru i nadziei historia babskiej przyjaźni, która - jak joga - leczy duszę. Tu odkłada się na bok codzienne troski, rozwija się matę i ćwiczy- w sztuce pomyślności, zaczynania na nowo i przyjaźni. Katherine przeszła w życiu swoje, teraz pracuje i wszystko byłoby ok, gdyby nie brak drugiej połowy. I chyba właśnie ją znalazła, musi tylko się bardzo starać, żeby znów czegoś nie zepsuć. Stephanie najpierw rozstała się z facetem ... potem zainwestowała wszystko w ekranizację ukochanej powieści... i skończyło się klapą. Imani, do niedawna szczęśliwa żona i wzięta aktorka, dotknął cios, po którym przestała grać. Graciela dopiero zaczyna karierę, walczy, żeby się wybić jako tancerka ? i słono za to płaci. Cztery kobiety, zagubione, załamane, stojące na przed ważnymi decyzjami. Joga ma im pomóc uporać się ze stresem, lękiem, przygnębieniem. Ale to nie joga, a jej instruktorka, troskliwa i serdeczna Lee, pomaga każdej z nich odzyskać kontrolę nad ciałem... a może i nad życiem. Nie potrafi tylko pomóc samej sobie... Lecz od czego są przyjaciółki? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Rain Mitchell
 • 2012
 • 1
 • 288
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-4186-9
 • 9788324141869
 • ZAFOU

Recenzje czytelników

Opowieści ze studia jogi - Rain Mitchell

Ocena:
Autor:
Data:

Rain Mitchell napisała ciepłą, sympatyczną opowieść o kobiecej przyjaźni, korzystając ze swoich własnych doświadczeń z jogą.

"Opowieści ze studia jogi" to historia czterech kobiet, które połączyła przyjaźń i zajęcia w studiu jogi "Edendale", prowadzone przez Lee.

Katherine, Iman, Stephanie, Graziella - zupełnie różne kobiety, mające swoje problemy i troski, które dzięki jodze i Lee odnajdują swoją drogę w życiu. Katherine to masażystka, z zagmatwaną przeszłością ... która wynajmuje u Lee gabinet i jest jej przyjaciółką - ciągle szuka swojej drugiej połowy.
Iman, aktorka, która nie może się odnaleźć po niedawnym poronieniu.
Stephanie, przyszła scenarzystka, po zerwaniu z facetem zainwestowała cały majątek w książkę, którą chce zekranizować.
I wreszcie Graziella, tancerka, rozpoczyna karierę i usiłuje się wybić, dąży do celu nie zważając na ból i kontuzje.
A nad nimi wszystkimi czuwa Lee, niezwykła instruktorka jogi, która do każdego wyciąga pomocną dłoń, podczas gdy sama niespecjalnie radzi sobie w związku z narcystycznym mężem, Allanem.
Lee i jej studio jogi są dla wszystkich kobiet nie tylko miejscem ćwiczeń, ale swoistą oazą, odskocznią od problemów. To miejsce spotkań, które łączy kobiety. Zaprzyjaźniają się, wspierają wzajemnie i pomagają sobie, pomimo wielu różnic. Jednak Lee, pod wpływem Allana, zaczyna rozważać zamknięcie studia i przejście do wielkiej sieci salonów jogi.
Czy zdecyduje się pozostawić swoich podopiecznych i odejść? Jak zareagują jej przyjaciółki?

"Opowieści ze studia jogi" to ciepła, napisana z dużym humorem historia o kobietach, a joga jest tłem dla całej historii. Nie ukrywam, że zaciekawiła mnie ta tematyka. Sama kiedyś próbowałam ćwiczyć jogę, ale ....nudziłam się. Teraz kiedy zobaczyłam, w jaki sposób prowadzi zajęcia Lee, kiedy zobaczyłam jej zaangażowanie - zapragnęłam znaleźć się na takich zajęciach. To byłoby naprawdę ciekawe doświadczenie!

W swojej opowieści Rain Mitchell podkreśliła siłę przyjaźni i wsparcia, potrzebę kontaktu i zaangażowanie w życie przyjaciół. To barwna opowieść o życiu, o problemach i radościach, o decyzjach, które trzeba podjąć i ich konsekwencjach.
"Opowieści ze studia jogi" sprawiły, że zrelaksowałam się, wprowadziły mnie w dobry nastrój.
To sympatyczna lektura na długie zimowe popołudnia - lekka, ale niosąca za sobą przesłanie.
Mnie się podobała, była bardzo wiarygodna, ciepła i przyjemna - serdecznie polecam !

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/02/opowiesci-ze-studia-jogi-rain-mitchell.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Opowieść o kobietach ich przyjaźni, wzajemnej pomocy...

Ocena:
Autor:
Data:
Zaparz dobrą herbatę badź kawę, usiądź wygodnie w fotelu i zacznij czytac... a szybko wciągniesz się w wir wydarzeń. Książka bardzo ciepła, napisana z pełnym dystansu humorem, daje do myślenia czym jest przyjaźń, wsparcie dla kobiet w wielu sytuacjach tych trudnych i tych radosnych. Różne kobiety, różne problemy, niby to nie o nas a jednak każda z nas znajdzie w bohaterkach coś z siebie, może nie dosłownie ale.... Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena