Koszyk 0
Opis:
Audiobook CD mp3. Czyta: Jerzy Zelnik, Agnieszka Greinert Czas nagrania: 4 godziny 27 minutNarnia to piękna i tajemnicza kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia - fauny, karły, satyry, mówiące zwierzęta.Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja trafiają do niej zupełnie przypadkiem, przez starą szafę., która kryje w sobie przejście do inne świata. Rodzeństwo przeżyje tam przygodę ... o jakiej nigdy nawet nie marzyło - stanie do walki z Białą Czarownicą, aby ratować Narnię przed wieczną zimą. Na szczęście jednak ich sprzymierzeńcem okaże się mądry lew Aslan, którego magia zawsze potrafi pokonać zło Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • C.S. Lewis
  • 2008
  • 125
  • 140
  • 9788372783226
  • V9967

Recenzje czytelników

Niesamowita Baśń

Ocena:
Autor:
Data:
Czyż nie każdy marzy o czymś magicznym, choćby o zaczarowanej szafie, w której mamy taką swoją Narnię? Pomimo wiecznego śniegu za sprawą okrutnej czarownicy, można spotkać tam bardzo gościnnego fauna, bobry i całe mnóstwo gadających zwierząt. A najbardziej zachwycające jest spotkanie z samym Aslanem, lwem – królem zwierząt. Takie właśnie spotkanie czeka Piotra, Zuzannę, Edmunda i Łucję.
Jest druga wojna światowa i matka w obawie przed kolejnym bombardowaniem wysyła dzieci do stryja ... Tam podczas zabawy w chowanego, Łucja po raz pierwszy ukrywa się w szafie. Jakie jest zdziwienie, gdy ukrywając się pomiędzy futrami, czuje nagle śnieg. Wtedy widzi dookoła niesamowitą, śnieżną krainę, której początek i koniec dla wszystkich dzieci ma latarnia. I tu też udaje się jej spotkać sympatycznego fauna Tumnisa, który zabiera ją na podwieczorek do swojej groty. Nie wie jednak, że jest na usługach Czarownicy. Jednak po namowach Łucji faun postanawia nie oddać jej w ręce wiedźmy. Nawiązuje się przyjaźń. Gdy Łucja wraca z powrotem do domu opowiada o swojej przygodzie w Starej Szafie. Wiadomo jednak, że nikt jej nie wierzy i traktują to z przymrużeniem oka. W nocy Edmund śledzi siostrę i sam przekonuje się o Narnii. Jednak na jego nieszczęście, zostaje oczarowany ptasim mleczkiem przez Czarownicę i obiecuje, że sprowadzi do Narnii całe rodzeństwo, byleby mieć więcej słodyczy i zostać królem u boku Czarownicy. Wiadomo, że to podstęp, ale czy mały chłopiec może o tym wiedzieć? Sam dopiero potem zdaje sobie sprawę, że dopuścił się zdrady.
Gdy pewnego dnia wszyscy trafiają do szafy, poznają co kryje w sobie Narnia. Odkrywają jej uroki. Spotykają rodzinkę bobrów, a nawet Świętego Mikołaja, który pojawia się pierwszy raz od panowania Czarownicy i obdarowuje dzieci nie zabawkami, ale przyrządami które pomogą im w walce ze złem. Oni sami nie mogą uwierzyć, że są przyszłymi królami Narnii i to dzięki nim ma zapanować pokój i normalne pory roku. Bardzo przeżywają spotkanie z Aslanem, który pomaga im w przyszłej walce. A jak zakończy się seria przygód rodzeństwa i czy wybaczą bratu zdradę, to zapraszam do przeczytania a nawet obejrzenia filmu.
Książka napisana jest bardzo ciekawie, a kolorowe ilustracje jeszcze bardziej potęgują naszą wyobraźnię. To niesamowita baśń, w której można zapomnieć tymczasem o codzienności i poczuć się znów jak dziecko i odkrywać magiczne zakątki Narnii, przeżywać swoją własną przygodę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena