Koszyk 0
Opis:
Przepiękne opowieści i krasnoludach, które na pewno spodobają się twojemu dziecku. Książeczka zawiera 30 opowiadań. Na każdy wieczór w miesiącu inne !
  • MD
  • twarda
Mniej Więcej
  • Dorota Skwark
  • 160
  • 298
  • 210
  • 978-83-61094-04-3, 97883-61094-043
  • 9788361094043
  • N7465
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Opowieści o krasnalach i OLBRZYMACH

Ocena:
Autor:
Data:
Opowieści o krasnalach i OLBRZYMACH to książka znanej i cenionej pisarki, autorki wielu publikacji dziecięcych, Doroty Skwark. W prezentowanej lekturze dzieci znajdą aż 30 różnych opowiadań, a w każdym z nich postać małego, sympatycznego krasnala, zazwyczaj w czerwonym kubraczku lub ogromnego i potężnego, aczkolwiek również miłego i dobrego olbrzyma. Maluchy z pewnością zaciekawi też wizerunek wróżki leśnej czy górskiej lub może królowej kwiatów. Bądź co bądź ... każdy z tych bohaterów niesie pomoc, służy dobrą radą i tak po prostu jest przyjacielem człowieka.
Dzieci dzięki tej pouczającej lekturze dowiedzą się np. dlaczego nie należy być zarozumiałym i kapryśnym, dlaczego nie wolno zaśmiecać lasu, dlaczego kłamstwo nie popłaca lub czym kończy się nieustanne oglądanie telewizji czy granie na komputerze. Takich mądrości w prezentowanej publikacji jest znacznie więcej. A wszystko napisane jasnym, ciekawym i barwnym językiem.
Opowiadania nie są zbyt długie za to poruszają bardzo interesujące kwestie. Odpowiednia lektura może bowiem wiele nauczyć młodego czytelnika i co najważniejsze sprawić maluchowi dużą radość.
Moim dzieciom cały zbiór bardzo się spodobał. Dziewczynki największą uwagę zwróciły np. na Czarną królową. Jest to historia dwóch sióstr – dobrej oraz wyniosłej. Dobra dzięki swej życzliwości, poświęceniu i opiece nad różyczką wygrywa, z pomocą maleńkiej królowej kwiatów, konkurs kwiatów a za swą postawę zostaje sowicie wynagrodzona. Druga siostra widząc to pokornieje i diametralnie się zmienia.
Słuchając natomiast bajki Krasnal o wielkim sercu moje maluchy troszkę się rozmarzyły. Fajnie by było być takim malutkim i spacerować po zielonej i kwiecistej łące podziwiając kwiaty i owady, które dorównywały by naszym rozmiarom …
Książeczka na pewno warta jest uwagi. Opowiadania idealne do czytania do poduszki sprowadzą na dzieci spokojne i słodkie sny. Polecam, gwarantując jednocześnie, że chwile spędzone przy tej właśnie lekturze będą bardzo przyjemne i radosne a wyobraźnia będzie miała niemałe pole do popisu ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena