Koszyk 0
Opis:
Opowieść wigilijna należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Bajka została przetłumaczona i oddana po polsku pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez uwielbianego w Polsce i za granicą polskiego artystę Artura Piątka ... Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem, a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami. Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Andrzej Blumenfeld, Grzegorz Damięcki, Andrzej Ferenc czy Milena Suszyńska. Obsada aktorska: Narrator: Andrzej Ferenc Ebenezer Scrooge/Młody Scrooge: Andrzej Blumenfeld Alfred/Piotr Cratchit/Scrooge dziecko: Robert Kuraś Żona Alfreda/Fanny/Dziewczynka: Milena Suszyńska Bob Cratchit/Drugi Duch: Sławomir Pacek Pani Cratchit: Joanna Jeżewska Marta Cratchit/Maria: Monika Węgiel Belinda Cratchit: Marta Dobecka Tomaszek Cratchit/Chłopiec: Kacper Cybiński Jakub Marley: Grzegorz Damięcki Pierwszy Duch: Mateusz Rusin Młody Dick/Żona Dłużnika: Joanna Kwiatkowska-Zduń Mąż Marii/Bankier 2: Leszek Zduń Fezziwig/Bankier 1/Posłaniec 1: Bartosz Martyna Bankier 3/Dłużnik/Posłaniec 2: Michał Podsiadło PIOSENKA FINAŁOWA: Monika Węgiel Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Charles Dickens
  • 2012
  • 88
  • 240
  • 170
  • Poczytajcie posłuchajcie
  • 978-83-7791-012-2
  • 9788377910122
  • ZAQZ3
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Opowieść wigilijna

Ocena:
Autor:
Data:
,,Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa to klasyka, z którą warto się zapoznać, czy to w wersji dla dorosłych, czy dla dzieci. Dziś przedstawiam Wam tę drugą propozycję.

Ebenezer Scrooge od lat był sknerusem, nikomu nie pomógł, wykorzystywał swojego pracownika, który pracował długo i za marne pieniądze. Świąt Bożego Narodzenia nie obchodził już od lat, nie dostrzegał jego uroku. W noc wigilijną odwiedził go jego zmarły 7 lat wcześniej wspólnik, za którym ciągnął się długi łańcuch ... W kolejnych nocach mężczyznę miały odwiedzić trzy duchy - przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czy po ich wizycie Scrooge zmieni swoje zachowanie i zauważy biedniejszych od siebie?

Książka jest wpisana w kanon lektur szkolnych, więc teoretycznie każdy z nas powinien się z nią zapoznać. Jest to ponadczasowa opowieść o człowieku, który jedyne co widział to czubek własnego nosa, nie zwracał uwagi na biednych, rodzinę, pracownika. Dla niego liczyły się tylko pieniądze i nic więcej. Nie wiedział, że majątku nie weźmie ze sobą do grobu i na nic mu zbierane przez lata bogactwo.

Do książki została załączona płyta z nagraniem, trwa ono nieco ponad godzinę i jest doskonałym dopełnieniem książki. Jeśli już o tej drugiej mowa, jej wydanie zdecydowanie zasługuje na uznanie. Sztywna oprawa, dość duży format, duża czcionka, ładne ilustracje. Tekstu jest tutaj dość sporo, jednak i tak lektura zajmuj tylko kilkadziesiąt minut.

,,Opowieść wigilijna" to historia, którą można czytać rok rocznie i nigdy nam się nie znudzi, a dodatkowo odnajdziemy w niej nowe wartości. Polecam z całego serca. Autorką przekładu tego wydania jest Tamara Michałowska, znana polska autorka książek dla dzieci.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Opowieść wigilijna

Ocena:
Autor:
Data:
"Opowieść wigilijna" to historia, której chyba nie można nie lubić. Uwielbiałam ją w dzieciństwie i uwielbiam nadal. Teraz sięgam po nią wspólnie z dziećmi w wersji przygotowanej specjalnie dla nich i razem przeżywamy magiczną przygodę jakże dziś wymowną i aktualną mimo, że od jej powstania minęło już ponad sto lat...

Ebenezer Scrooge, główny bohater książki, to człowiek niezwykle skąpy, chytry i bezwzględny ale chyba przede wszystkim samotny ... Odwrócił się od świata w pogoni za bogactwem, wyparł rodziny, najbliższych, swojego człowieczeństwa... Na szczęście dostaje szansę od losu za sprawą swego zmarłego sprzed laty wspólnika Marleya. Widmo to zapowiada Scroogowi przybycie trzech duchów: ducha dawnych Świąt Bożego Narodzenia, ducha obecnych Świąt i ducha Świąt przyszłych. Wizyta ta ma na celu uświadomienie Ebenezerowi jak złym jest człowiekiem, ma pomóc mu otworzyć się na drugiego człowieka. Podróże jakie odbywa bohater pomagają mu zrozumieć co w życiu jest tak naprawdę najważniejsze, uświadamiają kogo skrzywdził, co stracił ale i dają nadzieję na lepsze jutro.

Publikacja została wzbogacona o kolorowe ilustracje, które z pewnością ucieszą dzieci. Duchy na nich przedstawione nie są jakoś nadzwyczaj straszne czy ponure więc bez obaw nie przestraszą maluchów. Ich twórcą jest popularny artysta Artur Piątek, który zaprezentował tę historię raczej na wesoło ukazując najmłodszym uroki Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto do książki dołączono, trwające trochę ponad godzinę, słuchowisko. Można je wykorzystać i wysłuchać np. podczas przedświątecznej krzątaniny tak by umilało nam pracę i wprowadzało w nasze serca świąteczne klimaty.

Lektura pomaga czytelnikowi na nowo odkryć magię i prawdziwą istotę Świąt Bożego Narodzenia. Sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę, robimy mały rachunek sumienia, otwieramy na innych... Jest to lektura obowiązkowa przed świętami, polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena