Koszyk 0
Opis:
Lestat poluje na Florydzie na seryjnego zabójcę znanego jako Dusiciel z Zaułków. Niespodziewanie na jego drodze staje Raglan James i składa mu kuszącą propozycję. Książę wampirów odda mu swe ciało, w zamian zaś otrzyma ciało śmiertelnika i szansę powrotu między zwykłych ludzi. Lestat, wbrew radom Louisa, zgadza się. Wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie znieść przemiany ... jednak Raglan James, złodziej ciał, nie dotrzymuje umowy i znika z jego dotychczasową powłoką. Opuszczony przez przyjaciół Lestat musi sam szukać rozwiązania. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anne Rice
 • 2014
 • 1
 • 516
 • 190
 • 120
 • 97883-7301-8211
 • 9788373018211
 • ZBBTV

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Kolejny tom przygód wampira Lestata wydany został w 1992 roku i zyskał ogromną popularność na całym świecie. Anne Rice po raz kolejny zabiera czytelnika w niesamowitą podróż.

Wampir Lestat ma wszystko – wieczne życie, pieniądze, potrafi latać, jest silny i niezniszczalny. Wydaje się, że niewiele rzeczy może go jeszcze zaskoczyć. Zaczęło się bardzo niewinnie – podróżując po świecie co pewien czas spotyka tajemniczego osobnika. Jak to możliwe, by zwykły śmiertelnik mógł śledzić wampira ... Tajemniczy James Reglan zaskoczy Lestata jeszcze bardziej proponując mu to, co wydaje się niemożliwe – zamianę ciałami. Czy Lestat zgodzi się na nietypową propozycję i jak poradzi sobie będąc człowiekiem po dwustu latach mrocznego życia?

Anne Rice po raz kolejny udowadnia, że nikt nie może się z nią równać w pisaniu wampirzych opowieści. Jej książę ciemności, z pozoru silny i nieustraszony, jest znacznie bardziej skomplikowanym bohaterem. Ma w sobie wrażliwość. Dręczą go wspomnienia i wyrzuty sumienia. Przez cały czas zastanawia się czy jako wampir jest w stanie odkupić swoje winy i czy Bóg mu wybaczy. Szuka zrozumienia u nowych przyjaciół – generała Talamaski, Davida Talbota oraz zakonnicy Gretchen. W ciężkich chwilach może też liczyć na ducha Claudii.

Książka jest świetnie napisana. Nie można się od niej oderwać. Rozważania autorki dotyczące poszukiwania Boga, interesująco opisani bohaterowie, a jednocześnie dostrzeganie drobiazgów, które czynią życie naprawdę pięknym. Polecam Wam całą serię o wampirze Lestacie.
Jola, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena